Pasaulio sporto savaitė: bausmė L. Messi, futbolo sezono atidarymas ir nepralenkiamas estas

Dortmundo „Borussia“, Paryžiaus PSG ir „Manchester City“ iškovojo pirmuosius futbolo sezono prizus, Argentinos futbolo žvaigždė Lionelis Messi sulaukė bausmės už ilgą liežuvį, dviračių sporto žvaigždėms nosį nušluostė klasikines lenktynes laimėjęs 19-metis belgas, tibetiečių kilmės tenisininkė iškovojo pirmąjį WTA titulą, o estas Ottas Tanakas dar labiau įsitvirtino pasaulio ralio čempionato bendrosios įskaitos pirmojoje vietoje.

Lionelis Messi sulaukė giežtos bausmės.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 5, 2019, 2:35 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 30 d. Per Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) rungtynes tarp „Cincinnati Reds“ ir „Pittsburgh Pirates“ kilo masinės muštynės, po kurių MLB vadovybė įvairiam laikui diskvalifikavo šešis žaidėjus ir abiejų komandų trenerius. „Pirates“ žaidėjui Keone‘ui Kelai skirta ilgiausia 10 rungtynių diskvalifikacija. „Pirates“ nugalėjo 11:4.

Liepos 30 d. Pietų Afrikos lengvaatletė Caster Semenya paskelbė, kad nedalyvaus šių metų pasaulio čempionate dėl besitęsiančių teisinių ginčų su Tarptautine lengvosios atletikos federacija (IAAF), uždraudusia varžytis sportininkėms, kurių testosterono lygis viršija numatytą ribą.

Liepos 30 d. Pasaulio bokso taryba (WBC) nušalino britą Dylaną Whyte‘ą, kurio dopingo mėginyje, paimtame prieš liepos 20 d. vykusį mačą su kolumbiečiu Oscaru Rivasu, rasta draudžiamų medžiagų. 31-erių D.Whyte‘as turėjo kovoti dėl sunkaus svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją su amerikiečiu Deontay Wilderiu.

Rugpjūčio 2 d. Pietų Amerikos futbolo konfederacija („Conmebol“) trims mėnesiams diskvalifikavo argentinietį Lionelį Messi ir skyrė jam 50 tūkst. dolerių baudą. L.Messi nubaustas už tai, kad liepą per Pietų Amerikos čempionatą apkaltino žemyno futbolo vadovus korupcija.

Rugpjūčio 2 d. „Manchester United“ futbolo klubas paskelbė, jog susitarė dėl gynėjo Harry Maguire‘o perėjimo iš „Leicester City“. „Manchester United“ įsipareigojo už perėjimą sumokėti 80 mln. svarų – didžiausią istorijoje sumą, sumokėtą už gynėją.

Rugpjūčio 3 d. Dortmunde Vokietijos futbolo supertaurės rungtynėse Dortmundo „Borussia“ nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 2:0. „Borussia“ supertaurę iškovojo šeštąjį kartą („Bayern“ šį prizą laimėjo septynis kartus). Šenženyje (Kinija) Prancūzijos futbolo supertaurės rungtynėse Paryžiaus PSG nugalėjo „Rennes“ 2:1. Supertaurės rungtynės 11 metus iš eilės vyko užsienyje, PSG prizą iškovojo septintą kartą iš eilės.

Rugpjūčio 3 d. Dviračių lenktynių „Clasica San Sebastian“ (Baskų kraštas, Ispanija) nugalėtoju tapo 19-metis belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“). Jis iškovojo pirmąją pergalę UCI pasaulio turo lenktynėse. Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Rugpjūčio 4 d. Suomijos ralio (pasaulio ralio čempionato 9-ojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Jis šį sezoną laimėjo 4 iš 9 pasaulio čempionato etapų ir bendrojoje įskaitoje užima pirmąją vietą (180 taškų). Antrąją vietą užima čempiono vardą ginantis prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“, 158), trečiąją – belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“, 155).

Rugpjūčio 4 d. Vole (Graikija) Europos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Turkiją 57:53. Bronzos medalius laimėjo Slovėnija. Ispanai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą.

Rugpjūčio 4 d. Budapešte „Formulės-1“ pasaulio čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Bedrojoje įskaitoje po 12 etapų pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (250 taškų), kitas „Mercedes“ lenktynininkas suomis Valtteri Bottasas (188) ir M.Verstappenas (181).

Rugpjūčio 4 d. Vašingtono atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale australas Nickas Kyrgios nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 7:6, 7:6. 24-erių N.Kyrgios iškovojo šeštąjį titulą, tarp jų – antrąjį šiais metais.

Rugpjūčio 4 d. San Chosė (Kalifornija, JAV) moterų teniso „Silicon Valley Classic“ turnyro („WTA Premier“) finale kinė Zheng Saisai nugalėjo baltarusę Aryną Sabalenką 6:6, 7:6. 25-erių tibetiečių kilmės S.Zheng iškovojo pirmąjį WTA turnyrų titulą.

Rugpjūčio 4 d. Londone Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse „Manchester City“ nugalėjo „Liverpool“ 1:1 (baudiniai 5:4). „Manchester City“ supertaurę iškovojo šeštąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės.