Auksinis lietuvis: Danas Rapšys Kinijoje pagerino rekordą ir iškovojo auksą

Kinijoje tęsiasi FINA plaukimo pasaulio taurės antrasis etapas. Pajėgiausias Lietuvos plaukikas 24-erių metų Danas Rapšys ketvirtadienį plaukė 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale ir tapo jo nugalėtoju. Mūsiškis nuotolį įveikė per 3 min. 43,91 sek.

Danas Rapšys pasaulio taurės etape Kinijoje laimėjo 400 m laisvuoju stiliumi rungtį.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 8, 2019, 3:21 PM, atnaujinta Aug 8, 2019, 5:08 PM

Antrają vietą finale užėmė kinas Xinjie Ji (3:49,87), kuris lietuviui pralaimėjo beveik 6 sek. (5,96 sek.).

Trečiasis finišavo australas Thomas Fraseris Holmesas (3:54,50). Pastarasis nuo D.Rapšio atsiliko daugiau negu 10 sek. (+10,29 sek.).

D.Rapšys laimėjo ir šios rungties atranką, kuomet distanciją įveikė per 3 min. 54,74 sek.

Antras atrankoje liko tas pats kinas X.Ji (3:56,33), o trečiasis buvo amerikietis Brennanas Gravley (3:58,69).

D.Rapšys finale pagerino jam priklausiusį ir prieš savaitę Japonijoje pasiektą pasaulio taurės varžybų rekordą (3:45,57).

Iš viso šioje rungtyje varžėsi 23 plaukikai.

7. Zhao Tan (Kinija) – 4:07,20 (+23,29 sek.);

8. Chen Chen (Kinija) – 4:07,54 (+23,63 sek.).

D.Rapšys Kinijoje dar plauks 100 ir 200 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų nugara.

Praėjusią savaitę Tokijuje (Japonija) vykusio pasaulio plaukimo taurės pirmojo etapo varžybose D.Rapšys tapo 200 ir 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties čempionu ir iškovojo dvi pasaulio taures.

A. Šidlauskas užėmė šeštąją vietą

Vyrų 100 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje ketvirtadienį kitas lietuvis Andrius Šidlauskas tarp 14-os dalyvių buvo ketvirtas (1:00,29) ir taip pat kovojo finale.

Finale mūsiškis plaukė dar greičiau, nuotolį įveikė per 1:00,16 ir užėmė šeštąją vietą.

Greičiausias finale buvo kinas Zibei Yanas (59,08 sek.), aplenkęs vienodą rezultatą pasiekusius amerikietį Andrew Wilsoną ir kitą Kinijos plaukiką Lizhuo Wangą (po 59,56 sek.).

Iš viso šioje rungtyje buvo 14 dalyvių.

A.Šidlauskas etape Kinijoje taip pat planuoja dalyvauti 50 ir 200 metrų plaukimo krūtine bei 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse.

Etapas Kinijoje vyks iki sekmadienio.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai.

Sportininkai šių metinėje taurės turnyre išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą.

Visi etapai vyks 50 metrų baseine, o plaukikai varžybų metu turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Antrasis ir trečiasis pasaulio taurės etapai vyksta ir vyks Dzinane (Kinija rugpjūčio 8–10 d.) ir Singapūre (rugpjūčio 15–17 d.).