Nesustabdomas D. Rapšys rekordiniu greičiu šventė dar vieną pergalę pasaulio taurės etape

Kinijoje baigėsi Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) pasaulio plaukimo taurės antrojo etapo varžybos. Jose šeštadienį (rugpjūčio 10 d.) sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Danas Rapšys.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2019-08-10 16:02, atnaujinta 2019-08-10 17:18

24-erių metų Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis D.Rapšys 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale nuotolį įveikė per 1 min. 45,07 sek. ir iškovojo pirmąją vietą. Jis dar kartą pagerino pasaulio taurės (1:45,74) ir Lietuvos rekordus (2018 metai, 1:45,12 sek.).

Antrąją vietą užėmė kinas Xinjie Ji (1:46,68). Baseino šeimininkas nuo D.Rapšio atsiliko net 1,61 sek.

Trečias buvo amerikeitis Blake'as Peroni (1:47,90).

8. Joshua Yeo (Singapūras) – 1:55,56.

Šeštadienio rytą D.Rapšys atrankos varžybose buvo greičiausias (1:51,21 sek.) ir užfiksavo geriausią laiką.

Atrankoje dalyvavo 27 plaukikai, o į finalą pateko aštuoni sportininkai.

Šioje rungtyje D.Rapšys prieš dvi savaites užėmė pirmąją vietą pasaulio čempionate, tačiau buvo diskvalifikuotas.

D.Rapšys ketvirtadienį pasaulio taurės antrojo etapo varžybose tapo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties nugalėtoju.

Mūsiškis nuotolį įveikė per 3 min. 43,91 sek. ir pagerino jam priklausiusį ir prieš savaitę Japonijoje pasiektą pasaulio taurės varžybų rekordą (3:45,57).

A. Šidlauskas užėmė trečiąją vietą

Andrius Šidlauskas šeštadienį 200 metrų plaukimo krūtine rungties finale finišavo po 2 min. 11,65 sek. ir užėmė trečiąją vietą.

Lietuvį aplenkė tik amerikietias Andrew Wilsonas (2:08,24) ir kinas Ruixuanas Zhangas (2:10,68).

8. Zibei Yan (Kinija) – 2:22,44.

Atrankoje mūsiškio rezultatas (2:13,56 sek.) buvo prastesnis, bet antras.

A.Šidlauskas sieka šios rungties olimpinio normatyvo (2:10,35 min.).

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Giedriui Titeniui (2009 metai, 2:07,80 sek.).

Paskutinis FINA pasaulio plaukimo taurės Azijoje etapas, į kurį taip pat vyks D.Rapšys ir A.Šidlauskas, bus surengtas rugpjūčio 15-17 dienomis Singapūre.

Po jo šios varžybos sugrįš tik rudenį. Spalio 4-6 dienomis plaukikai varžysis Budapešte (Vengrija), spalio 11-13 dienomis – Berlyne (Vokietija).

Pasaulio taurės varžybas baigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose – lapkričio 1-3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7-9 dienomis – Doha (Kataras).

Gyvai: impact Investments and nlocking Growth