Penkiakovės Europos čempionate J. Kinderis užsitikrino kelialapį į olimpiadą

Šeštadienį Anglijos mieste Bate vyko Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybų finalas, kuriame dėl olimpinių kelialapių kovojo Dovydas Vaivada ir Justinas Kinderis.

Justinas Kinderis bėgimo ir šaudymo rungtyje.<br>UIPM nuotr.

Aug 10, 2019, 9:47 PM, atnaujinta Aug 10, 2019, 11:51 PM

J.Kinderis finišavo aštuntoje vietoje, kuri ir garantavo kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvis surinko 1436 taškus.

Kitas lietuvis D.Vaivada (1391 tšk.) finale tarp 36-ių dalyvių užėmė 19-ąją vietą.

Čempiono titulą iškovojo britas Jamesas Cookas (1477 tšk.), antrąją vietą užėmė prancūzas Valentinas Pradesas (1464 tšk.), o trečiąją – čekas Martinas Vlachas (1460 tšk.).

Kelialapius į olimpines žaidynes pelnė aštuoni geriausi varžybų dalyviai. Kadangi į pirmąjį aštuntuką Europos čempionate pateko pasaulio taurės varžybų nugalėtojas britas Josephas Choongas (4 vieta, 1449 tšk.), į Tokiją vyks ir devintojoje pozicijoje likęs rusas Aleksandras Lifanovas (1434 tšk.).

Plaukimo rungtyje D.Vaivada finišavo per 2 min. 5,33 sek., užėmęs 12-ąją vietą ir iškovojo 300 taškų. J.Kinderis (2:06,82) ir po pirmosios rungties užėmė 16-ąją vietą.

Fechtavimosi rungtyje J.Kinderis laimėjo 20 kovų, patyrė 15 nesėkmių, o per papildomą raundą uždirbo dar 2 taškus.

Po dviejų rungčių su 519 taškų J.Kinderis bendrojoje įskaitoje pakilo į septintąją vietą.

D.Vaivada laimėjo 19 kovų, pralaimėjo 16, o dar vieną papildomą tašką gavo papildomame etape. Bendrojoje įskaitoje po dviejų rungčių jis dalijasi 21–22 vietomis su 497 taškais.

Jojimo rungtyje J.Kinderis ir D.Vaivada surinko po 284 taškus ir pasidalino 7-9 vietas.

Prieš paskutinę šaudymo ir bėgimo rungtį J.Kinderis pakilo į šeštą vietą (803 tšk.), o D.Vaivada – žengė 14-as (781 tšk.).

Savo stipriojoje rungtyje J.Kinderiui dėl netaiklių šūvių nepavyko pakilti aukščiau, tačiau lietuvis užėmė olimpinį kelialapį garantuojančią aštuntąją vietą. Trasoje J.Kinderis sugaišo 11 min. 7,43 sek. (16-oji vieta).

D.Vaivada bėgdamas ir šaudydamas sugaišo 11 min. 30,95 sek. (28-oji vieta), o finalą baigė 19-ojoje vietoje.

Moterų varžybų finale sekmadienį kovos Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Ieva Serapinaitė.

Pasaulio taurės finale triumfavusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau užsitikrino vietą olimpinėse žaidynėse.