D. Rapšys ir A. Šidlauskas Singapūre užtikrintai pasiekė pasaulio taurės finalus

Singapūre vykstančio pasaulio plaukimo taurės trečiojo  etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje šeštadienį lDanas Rapšys užėmė pirmąją vietą ir pateko į finalą. 24-erių lietuvis finišavo per 1 min. 49,92 sek. ir užtikrintai aplenkė artimiausius varžovus.

Danas Rapšys pateko į pasaulio taurės finalą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2019-08-17 08:03, atnaujinta 2019-08-17 08:10

Antrąjį rezultatą užfiksavo kinas Cao Jiwenas (1.52,13), o trečias buvo vokietis Henningas Muhlleitneris (1.53,64).

Atrankoje dalyvavo 47 plaukikai, į šeštadienį vyksiantį finalą pateko aštuoni sportininkai.

Vyrų 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje 22-ejų metų Andrius Šidlauskas (2.14,92) užėmė antrąją vietą ir taip pat žengė į finalą.

Greičiau už mūsiškį plaukė tik amerikietis Andrew Wilsonas (2.12,22). Trečias buvo kitas amerikietis Jonathanas Tyburas (2.15,93).

Šioje rungtyje startavo 27 plaukikai.

D.Rapšys Singapūre triumfavo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir pelnė sidabrą 200 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje, o A.Šidlauskas iškovojo bronzą 100 metrų plaukimo krūtine varžybose.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose.

Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai.

Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą.

Visi etapai vyks 50 metrų baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.