Pasaulio sporto savaitė: klumpantys futbolo čempionai, kruvini įvykiai Hondūre ir Egipto rankininkų staigmena

Pavasarį nacionaliniais futbolo čempionais tapę „Barcelona“, Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus PSG klubai pirmosiose naujo sezono rungtynėse prarado taškus, „Liverpool“ futbolininkai iškovojo Europos supertaurę, per Hondūro sostinės futbolo derbį kilusiose riaušėse žuvo trys žmonės, rusas Danijilas Medvedevas ir amerikietė Madison Keys iškovojo didžiausias teniso karjeros pergales, o 19-mečių rankininkų pasaulio pirmenybėse pirmą kartą pergalę šventė Afrikos atstovai.

Čempionų lygoje šiemet triumfavę „Liverpool“ futbolininkai į trofėjų kolekciją įsidėjo ir UEFA supertaurę.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Hondūre per futbolo aistruolių muštynes užmušti 3 sirgaliai<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daniilas Medvedevas Laimėjo turnyrą Sinsinatyje<br>Zumma Pres/Scanpix.com nuotr.
Dėl UEFA Supertaurės varžosi du Anglijos klubai<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 19, 2019, 12:25 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 14 d. Stambule futbolo Europos supertaurės rungtynėse Čempionų lygos nugalėtojas „Liverpool“ įveikė Europos lygos nugalėtoją Londono „Chelsea“ 2:2 (baudiniai 5:4). „Liverpool“ supertaurę iškovojo ketvirtąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Barcelona“ bei „Milan“ (laimėjo po 5 kartus). Pirmą kartą per 44 metus dėl supertaurės žaidė du Anglijos klubai.

Rugpjūčio 16 d. Ispanijos futbolo lygos atidarymo rungtynėse čempionės vardą ginanti „Barcelona“ svečiuose pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 0:1. Vokietijos futbolo lygos atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ sužaidė lygiosiomis su Berlyno „Hertha“ 2:2.

Rugpjūčio 17 d. Pirmuosius taškus prarado Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Manchester City“, antrajame ture namie sužaidęs lygiosiomis su Londono „Tottenham Hotspur“ 2:2.

Rugpjūčio 17 d. Per numatytas Hondūro futbolo lygos rungtynes tarp Tegusigalpos klubų „Motagua“ ir „Olimpia“ kilo sirgalių susirėmimai, per kuriuos žuvo trys žmonės, dar septyni žmonės patyrė sunkių traumų. Riaušės prasidėjo, kai sirgaliai akmenimis apmėtė „Motagua“ autobusą ir sužeidė tris šios komandos futbolininkus, ir tęsėsi, kai teisėjai paskelbė, jog rungtynės atšaukiamos.

Rugpjūčio 17 d. Udinėje (Italija) Europos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Prancūziją 70:61. Bronzos medalius laimėjo Italija. Ispanai šios amžiaus grupės čempionais tapo penktąjį kartą.

Rugpjūčio 18 d. Prancūzijos futbolo lygos pirmojo turo rungtynėse čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG svečiuose pralaimėjo „Rennes“ 1:2.

Rugpjūčio 18 d. Sinsinačio atvirojo teniso čempionato vyrų („ATP 1000“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo belgą Davidą Goffiną 7:6, 6:4. Pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius iš turnyro iškrito pusfinalyje pralaimėjęs D.Medvedevui. 23-ejų D.Medvedevas iškovojo penktąjį titulą karjeroje, bet pirmą kartą nugalėjo „Masters“ lygio turnyre ir ATP reitinge pirmą kartą pakilo į penktąją vietą. Moterų („WTA Premier 5“) finale amerikietė Madison Keys nugalėjo rusę Svetlaną Kuznecovą 7:5, 7:6. 24-erių M.Keys iškovojo penktąjį titulą karjeroje, bet pirmą kartą nugalėjo „Premier 5“ lygio turnyre. Buvusi antroji pasaulio raketė 34-erių S.Kuznecova, kuri ilgai nežaidė dėl traumų ir WTA reitinge nukrito į 153-iąją vietą, į WTA turnyro finalą pateko pirmą kartą nuo 2018 m. rugpjūčio.

Rugpjūčio 18 d. Skopjėje pasaulio vaikinų (iki 19 m.) rankinio čempionato finale Egiptas nugalėjo Vokietiją 32:28. Bronzos medalius laimėjo Danija. Egipto rankininkai pirmą kartą tapo šios amžiaus grupės čempionais. Egiptiečiai šiais metais taip pat laimėjo vyresnių vaikinų (iki 21 m.) pasaulio čempionato bronzos medalius.

Rugpjūčio 18 d. Dakare Afrikos moterų krepšinio čempionato finale čempionės vardą apgynusi Nigerija nugalėjo Senegalą 60:55. Bronzos medalius laimėjo Malis. Nigerija ketvirtą kartą tapo Afrikos čempione.