Baidarininkai R. Nekriošius ir A. Olijnikas pateko į pasaulio čempionato finalą

Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vyrų dviviečių baidarių 1000 metrų distancijos pirmajame pusfinalio plaukime šeštadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas pateko į finalą.<br>S.Čirbos nuotr.

Aug 24, 2019, 6:22 PM, atnaujinta Aug 24, 2019, 7:08 PM

Lietuvos duetas distanciją įveikė per 3 min. 17,26 sek.

Greičiau irklavo tik čekai Josefas Dostalas ir Radekas Šloufas (3.16,54).

Finale sekmadienį varžysis devynios įgulos.

Šešias pirmąsias vietas užimsiančios komandos iškovos kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.

Vyrų vienviečių kanojų 1000 metrų distancijos antrajame pusfinalyje Lietuvos atstovas Vadimas Korobovas (4.04,68) finišavo penktas ir pateko į B finalą (10-18 vietos).

Greičiausias šiame pusfinalyje buvo brazilas Isaquias Dos Santosas (3 min. 55,73 sek.).

Šioje rungtyje kelialapius į olimpines žaidynes pelnys penki pajėgiausi kanojininkai, todėl V.Korobovui dėl vietos Tokijo žaidynėse teks dar varžytis 2020 metais.

Neolimpinės vyrų vienviečių kanojų 200 metrų distancijos rungties pirmajame pusfinalio plaukime nugalėjo ir užtikrintai į finalą pateko Henrikas Žustautas.

Jis finišavo per 38,49 sek. Antras buvo gruzinas Zaza Nadiradzė (38,91 sek.).

Dėl vietos finale šeštadienį dar kovojo Lietuvos baidarininkų keturvietė įgula.

Be olimpinių kelialapių liko Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis. Jie 500 metrų rungties pirmajame pusfinalyje finišavo penkti (1:22,43) ir startuos tik B finale.