Lietuvos sporto savaitė. Didžiausia H. Žustauto pergalė, „Sūduvos“ lygiosios ir dvejonės dėl „Nevėžio“

Henrikas Žustautas tapo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionu, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai per pirmąsias rungtynes nepriartėjo prie Europos lygos grupių etapo, Lietuvos krepšinio rinktinė laimėjo dar dvejas draugiškas rungtynes, Lietuvos krepšinio lygos vadovai iš savo čempionato išmetė Kėdainių „Nevėžio“ klubą, bet paliko praviras duris jam grįžti, o Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje nutrūko lyderio Telšių „Džiugo“ pergalių serija.

Lietuvos krepšinio rinktinė laimėjo dar dvejas draugiškas rungtynes.<br>krepsinionamai.lt nuotr.
Henrikas Žustautas tapo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionu.<br>V.Dranginio nuotr.
Henrikas Žustautas ir Artūras Seja pateko į finalus, Rūtai Dagytei nepavyko.
 Lietuvos krepšinio lygos vadovai iš savo čempionato išmetė Kėdainių „Nevėžio“ klubą.<br>„Kknevezis.lt“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 26, 2019, 11:09 AM, atnaujinta Aug 26, 2019, 11:12 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba iš čempionato pašalino Kėdainių „Nevėžio“ klubą, kuris neįvykdė licencijavimo reikalavimų. „Nevėžiui“ buvo padaryta išimtis, dėl kurios šis klubas galėjo būtinus dokumentus pateikti iki rugpjūčio 15 d., tačiau „Nevėžis“ nesugebėjo įvykdyti visų reikalavimų. Po kelių dienų LKL paskelbė, kad šis sprendimas nėra galutinis.

Rugpjūčio 19 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis pakilo iš 76-osios į 70-ąją vietą. Laurynas Grigelis nukrito iš 399-osios į 403-iąją vietą, Julius Tverijonas užima 906-ąją, Robertas Vrzesinskis – 1434-ąją, Lukas Mugevičius – 1902-ąją vietą.

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos futbolo I lygos lyderių rungtynėse Telšių „Džiugas“ išvykoje nugalėjo Gargždų „Bangą“ 1:0.

Rugpjūčio 21 d. Tokijuje priešolimpinėje buriavimo regatoje „Laser Radial“ klasės varžybose Viktorija Andrulytė užėmė 10-ąją vietą.

Rugpjūčio 22 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis su Vengrijos čempionu Budapešto „Ferencvaros“ 0:0. Atsakomosios rungtynės vyks rugpjūčio 29 d.

Rugpjūčio 24 d. Jūrmaloje (Latvija) paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape (trys žvaigždutės) Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius užėmė devintąją vietą, Arturas Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius – 25-ąją vietą.

Rugpjūčio 24 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Šlyrene (Šveicarija; „ITF Tour“) pusfinalyje pralaimėjo vokiečiui Danieliui Masurui 4:6, 3:6. L.Grigelis „ITF Tour“ turnyre žaidė pirmą kartą nuo 2018 m. kovo mėnesio (pastaruosius porą metų jis dalyvavo tik aukštesnio rango tunryruose).

Rugpjūčio 24 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Seule nugalėjo Korėją 86:57.

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Seule nugalėjo Angolą 91:56.

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos futbolo I lygos lyderis Telšių „Džiugas“ svečiuose pralaimėjo „Vilniui“ 0:3 ir nutraukė birželio viduryje pradėtą 9 nepralaimėtų rungtynių seriją. Po 20 turų pirmauja „Džiugas“ (45 taškai), Kėdainių „Nevėžis“ ir Gargdžų „Banga“ (po 44).

Rugpjūčio 25 d. Budapešte pasibaigusiame pasaulio jaunių (iki 18 m. vaikinų ir iki 17 m. merginų) plaukimo čempionate į finalus pateko du Lietuvos sportininkai. Kotryna Teterevkova užėmė šeštąją vietą plaukdama 50 m krūtine ir penktąją vietą – 100 m krūtine, Arijus Pavlidis užėmė šetąją vietą plaukdamas 200 m nugara.

Rugpjūčio 25 d. Henrikas Žustautas tapo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionu. Segede (Vengrija) vykusiose varžybose jis laimėjo 200 m vienviečių kanojų lenktynes. H.Žustautas pasaulio pirmenybėse iškovojo antrą medalį (pernai šioje rungtyje užėmė trečiąją vietą).

200 m vienviečių baidarių lenktynėse Artūras Seja užėmė aštuntąją vietą (rugpjūčio 24 d.), 1000 m dviviečių baidarių lenktynėse Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė devintąją vietą. Kiti Lietuvos sportininkai į finalą nepateko. Lietuva medalių įskaitoje užėmė 10-ąją vietą, komandų įskaitoje – 35-ąją vietą.