Lietuvos dviratininkai iškovojo dar keturis tarptautinių varžybų Panevėžyje medalius

Panevėžio „Cido“ arenoje vykstančių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną (šeštadienį) Lietuvos dviratininkai vėl iškovojo keturis apdovanojimus. Mūsiškiai pasipuošė dviem aukso ir dviem sidabro medaliais.

Simona Krupeckaitė iškovojo varžybų Panevėžyje aukso medalį. <br> T.Gaubio nuotr.

Aug 31, 2019, 9:51 PM, atnaujinta Aug 31, 2019, 10:14 PM

Moterų sprinto lenktynes laimėjo šalies treko rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė (Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras/„El-Eko Sport“). Ji finale 2:0 įveikė savo komandos draugę Miglę Marozaitę.

Bronzos medalį pelnė rusė Ksenija Andrejeva.

Triskart šios rungties pasaulio vicečempionė ir 2016 metų Europos čempionė S.Krupeckaitė ketvirtfinalyje 2:1 įveikė lenkę Julitą Jagodzinską, o pusfinalyje 2:0 nugalėjo K.Andrejevą.

M.Marozaitė ketvifrtfinalyje 2:0 pranoko PAR atstovę Charlene du Preez, o pusfinalyje 2:0 nugalėjo šių metų Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato bronzos medalio laimėtoją italę Miriam Vece.

Moterų skečą (40 ratų; 10 km) laimėjo šios rungties pasaulio reitingo lyderė Olivija Baleišytė („El-Eko Sport“/Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimanazija/Panevėžio KKSC). Sidabrą pelnė lenkė Aleksandra Tolomanow, o bronzą – rusė Marija Rostovceva.

Penkta finišavo Viktorija Šumskytė („El-Eko Sport“/PRSSG/PKKSC).

Vyrų sprinto lenktynėse sidabro medalį iškovojo Vasilijus Lendelis (PKKSC/„El-Eko Sport“). Jį finale 2:0 įveikė šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Mateuszas Rudykas. Bronzą pelnė kitas lenkas Rafalas Sarneckis. Svajūnas Jonauskas liko septintas, o Gedvinas Serafinas (abu – PKKSC/„El-Eko Sport“) – aštuntas.

V.Lendelis ketvirtfinalyje 2:0 įveikė S.Jonauską, o pusfinalyje 2:0 nugalėjo R.Sarneckį.

Moterų grupinėse lenktynėse dėl taškų (100 ratų; 25 km; 10 tarpinių finišų) Viktorija Šumskytė (11 tšk.) užėmė penktą, o O.Baleišytė (6 tšk.) – septintą vietas.

Nugalėjo Velso atstovė Manon Lloyd (29 tšk.). Sidabrą pelnė rusė Marija Rostovceva (25 tšk.), o bronzą – slovake Tereze Medvedova (22 tšk.).

Vyrų daugiakovės varžybas (omniumą), kuriose dalyvavo 23 dviratin inkai, laimėjo vengras Krisztianas Lovassy (145 tšk.). Antras buvo lenkas Danielis Staniszewskis (143 tšk.), o trečias – Velso atstovas Joe Holtas (136 tšk.).

Geriausiai iš lietuvių pasirodė Rokas Kmieliauskas (41 tšk.). Jis klasifikuotas 13-as.

Kartu rengiamas ir Lietuvos treko čempionatas. Vyrų sprinto lenktynių čempionu tapo V.Lendelis. Sidabrą iškovojo S.Jonauskas, važiavime dėl antros vietos įveikės G.Serafiną.

Moterų sprinto lenktynėse čempionės titulą iškovojo S.Krupeckaitė, o sidabras atiteko M.Marozaitei.

Pirmąją varžybų dieną (penktadienį) Lietuvos dviratininkai iškovojo taip pat keturis medalius: po vieną aukso ir bronzos bei du sidabro.

Trijų dienų varžybose dalyvauja per 60 dviratininkų iš 12 šalių. Panevėžyje lenktyniauja Airijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, PAR, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Velso, Vengrijos ir Lietuvos dviratininkai.

Varžybos sekmadienį vyks 10.00 – 17.00 val. Varžybų organizatoriai – Lietuvos dviračių sporto federacija, Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras. Įėjimas nemokamas.