Pasaulio sporto savaitė. Tragedija „Formulės-2“ trasoje, N. Džokovičiaus trauma ir Egipto viešpatavimas

Pirmoji pasaulio teniso raketė Novakas Džokovičius dėl traumos pasitraukė iš JAV atvirojo čempionato, monakietis Charles‘is Leclercas pirmą kartą karjeroje laimėjo „Formulės-1“ lenktynes, „Vuelta a España“ dviračių lenktynėse po permainingos pirmosios savaitės lyderiu tapo kolumbietis Nairo Quintana, Egipto sportininkai iškovojo daugiausiai Afrikos žaidynių medalių, pasaulio dziudo čempionate šeimininkavo Japonijos sportininkai, o avarija „Formulės-2“ trasoje pasiglemžė jauno prancūzo gyvybę.

Pirmoji pasaulio teniso raketė Novakas Džokovičius dėl traumos pasitraukė iš JAV atvirojo čempionato.<br>Scanpix nuotr.
 Nairo Quintana<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Sep 2, 2019, 10:32 AM, atnaujinta Sep 2, 2019, 10:39 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 26 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas, kurio nugalėtojų vardus gina serbas Novanas Džokovičius ir japonė Naomi Osaka. Pirmajame rate buvusių turnyro čempionių mače amerikietė Serena Williams nugalėjo rusę Mariją Šarapovą 6:1, 6:1. S.Williams įveikė M.Šarapovą 19-ąjį kartą iš eilės.

Rugpjūčio 27 d. Iš JAV atvirojo teniso čempionato pirmajame rate iškrito keturi pirmajame dešimtuke skirstyti tenisininkai austras Dominicas Thiemas, graikas Stefanos Tsitsipas, rusas Karenas Chačanovas ir ispanas Roberto Bautista Agutas.

Rugpjūčio 29 d. Iš JAV atvirojo teniso čempionato antrajame rate iškrito buvusios Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtojos rumunė Simona Halep (pralaimėjo amerikietei Taylor Townsend) ir čekė Petra Kvitova (pralaimėjo vokietei Andreai Petkovič).

Rugpjūčio 29 d. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) geriausių Europos futbolininkų apdovanojimai įteikti olandui Virgilui van Dijkui („Liverpool“) ir anglei Lucy Bronze (Liono „Olympique“). Vyrų rinkimuose antrąją vietą užėmė argentinietis Lionelis Messi („Barcelona“), trečiąją – portugalas Cristiano Ronaldo (Turino „Juventus“).

Rugpjūčio 29 d. Ciuriche lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius sezono pasaulio rezultatus ir Deimantinės lygos rekordus pasiekė norvegas Karstenas Warholmas (400 m su barjerais – 46,92 sek.), kubietis Juanas Miguelis Echevarria (tolis – 8,65 m) ir Shaunae Miller-Uibo iš Bahamų Salų (200 m – 21,74 sek.), geriausią sezono pasaulio rezultatą – kinė Gong Lijiao (rutulys).

Rugpjūčio 29 d. Baigėsi Europos moterų tinklinio čempionato pirmasis etapas. Visas penkerias rungtynes laimėjo čempionės vardą ginanti Serbija, Nyderlandai ir Vokietija.

Rugpjūčio 30 d. Tunise pasaulio vaikinų (iki 19 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Rusiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Argentina.

Rugpjūčio 30 d. Skopjėje Europos merginų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Rusija nugalėjo Lietuvą 73:66. Bronzos medalius laimėjo Ispanija.

Rugpjūčio 31 d. Per „Formulės-2“ čempionato lenktynes Spa trasoje (Belgija) žuvo į avariją patekęs 2018 m. „GP3 Series“ lenktynių čempionas prancūzas Anthoine‘as Hubert‘as (22).

Rugpjūčio 31 d. Rabate baigėsi 12-osios Afrikos žaidynės. Jose dalyvavo beveik 4,5 tūkst. sportininkų iš 53 šalių, vyko 26 sporto šakų varžybos. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Egiptas (101 aukso, 97 sidabro ir 73 bronzos), Nigerija (46 aukso, 33 sidabro ir 47 bronzos) ir Pietų Afrika (36 aukso, 26 sidabro ir 25 bronzos).

Rugpjūčio 31 d. Kinijoje prasidėjo pasaulio vyrų krepšinio čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvauja 32 komandos. Nugalėtojos vardą gina JAV.

Rugpjūčio 31 d. Damame (Saudo Arabija) rankinio klubų pasaulio čempionato („Super Globe“) finale „Barcelona“ nugalėjo „Kiel“ 34:32. „Barcelona“ turnyro nugalėtoja tapo penktąjį kartą, tarp jų – trečius metus iš eilės.

Rugpjūčio 31 d. Alkobendase (Madridas, Ispanija) baigėsi Europos moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos). Čempionėmis taip pat tapo Italijos, Turkijos (po dvi), Airijos, Suomijos ir Rumunijos (po vieną) boksininkės.

Rugpjūčio 31 d. Vokietijos futbolo lygoje po 3 turų liko tik viena taškų nepraradusi komanda „Leipzig“ (9 taškai).

Rugpjūčio 31-rugsėjo 1 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus vėl prarado abu garsiausi klubai „Barcelona“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su Pamplonos „Osasuna“ 2:2) ir Madrido „Real“ (su „Villareal“ 2:2). Po 3 turų pirmauja vienintelė taškų nepraradusi komanda Madrido „Atletico“ (9 taškai). „Real“ turi 5 taškus, „Barcelona“ – 4.

Rugsėjo 1 d. Prancūzijos futbolo lygoje po 4 turų neliko nepralaimėjusių komandų. Buvusi lyderė „Rennes“ namie nusileido „Nice“ 1:2. Pirmauja po 9 taškus iškovojusios Paryžiaus PSG, „Rennes“, „Nice“ ir „Angers“.

Rugsėjo 1 d. „Vuelta a España“ daugiadienėse dviračių lenktynės po pirmosios savaitės pirmauja kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“). 6 sek. atsilieka slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), 17 sek. – kolumbietis Miguelis Angelis Lopezas („Astana“), 20 sek. – ispanas Alejandro Valverde („Movistar“). Per 9 etapus bendrosios įskaitos lyderis keitėsi šešis kartus.

Rugsėjo 1 d. Tokijuje baigėsi pasaulio dziudo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Japonija (5 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos). Čempionais tapo 9 šalių sportininkai.

Rugsėjo 1 d. Otensheime (Austrija) baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Naujoji Zelandija (4 aukso ir 2 sidabro). Čempionais tapo 15 šalių sportininkai, medalius iškovojo 23 šalių sportininkai.

Rugsėjo 1 d. Debrecene (Vengrija) Europos trijulių krepšinio čempionato vyrų finale Serbija nugalėjo Prancūziją 21:18, moterų finale Prancūzija nugalėjo Ispaniją 14:12. Bronzos medalius laimėjo Lietuvos vyrai ir Latvijos moterys.

Rugsėjo 1 d. Spa „Formulės-1“ čempionato Belgijos etapo nugalėtoju tapo monakietis Charles‘is Leclercas („Ferrari“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Ch.Leclercas pirmą kartą tapo „Formulės-1“ lenktynių nugalėtoju. Trečią kartą per 13 šį sezoną vykusių etapų nugalėjo ne „Mercedes“ lenktynininkas. „Ferrari“ iškovojo pirmąją pergalę. Bendrojoje įskaitoje pirmauja L.Hamiltonas (268 taškai), V.Bottasas (203) ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“; 181).

Rugsėjo 1 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė serbas Novakas Džokovičius dėl peties traumos nebaigė JAV atvirojo čempionato aštuntfinalio mačo su šveicaru Stanislasu Wawrinka. Titulą gynęs N.Džokovičius pasitraukė trečiajame sete, atsilikdamas 4:6, 5:7, 1:2. Iš moterų turnyro aštuntfinalyje iškrito buvusios pirmosios pasaulio raketės australė Ashleigh Barty (pralaimėjo kinei Wang Qiang) ir čekė Karolina Pliškova (pralaimėjo britei Johannai Kontai).

Rugsėjo 1 d. Kachamarkoje (Peru) Pietų Amerikos moterų tinklinio čempionato finale Brazilija nugalėjo Kolumbiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Peru 3:2. Brazilės čempionėmis tapo 13-ąjį kartą iš eilės (kaskart nuo 1995 m.).