Lietuvos sporto pralaimėjimų savaitgalis: klupo krepšinio ir futbolo rinktinės, penkiakovininkai ir rankinio čempionai

Pirmasis rudens savaitgalis Lietuvos sportui buvo labai nesėkmingas: du paeiliui apmaudžius pralaimėjimus patyrusi krepšinio rinktinė prarado galimybę patekti į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, futbolo rinktinė namie pripažino triuškinamą ukrainiečių pranašumą, penkiakovininkai smarkiai atsiliko nuo pasaulio čempionato lyderių, o Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai neįveikė pirmojo barjero Europos turnyre.

Mantas Kalnietis <br>Ž.Gedvilos/BNS/AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
A.Gudžius <br>A. Pliadžio nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė<br> LTOK nuotr.
Indrė Sorokaitė<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 9, 2019, 9:58 AM

Tiesa, nedidelių pergalių buvo: tenisininkė Justina Mikulskytė iškovojo pirmąjį karjeroje ITF titulą, vaikinų trijulių krepšinio rinktinė ir jaunieji irkluotojai lipo ant Europos pirmenybių garbės pakylos.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse Donguanyje nugalėjo Kanadą 92:69 ir užsitikrino kelialapį į antrąjį etapą bei olimpinį atrankos turnyrą.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Šafhauzene pralaimėjo Šveicarijai 0:4. Lietuvos rinktinė per dvejas rungtynes neiškovojo nė taško ir atrankos grupėje užima paskutinę penktąją vietą.

Rugsėjo 5 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse pralaimėjo Australijai 82:87. Lietuviai pirmjame etape laimėjo 2 iš 3 rungtynių ir H grupėje užėmė antrąją vietą (pirmąją vietą užėmė visas 3 rungtynes laimėjusi Australija).

Rugsėjo 6 d. Budapešte pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 8-ąją vietą, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė po fechtavimosi rungties pasitraukė iš varžybų. Ieva Serapinaitė iškrito atrankoje.

Rugsėjo 6 d. Geriausiu futbolo A lygos rugpjūčio mėnesio žaidėju išrinktas kroatas Tomislavas Kišas iš Vilniaus „Žalgirio“. Jis yra rezultatyviausias lygos futbolininkas.

Rugsėjo 6 d. Andrius Gudžius lengvosios atletikos Deimantinės lygos baigiamajame etape Briuselyje disko metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (65,19 m). Nugalėtoju tapo švedas Danielis Stahlis.

Rugsėjo 6 d. Europos vaikinų (iki 21 m.) futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė Česke Budiejovicuose pralaimėjo Čekijai 0:2. Lietuviai per 2 rungtynes iškovojo 3 taškus ir grupėje užima ketvirtąją vietą tarp šešių komandų.

Rugsėjo 7 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse Nankine pralaimėjo Prancūzijai 75:78 ir prarado galimybę patekti į ketvirtfinalį.

Rugsėjo 7 d. Lietuvos futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Ukrainai 0:3. Lietuviai per 4 rungtynes iškovojo 1 tašką ir atrankos grupėje užima paskutinę penktąją vietą.

Rugsėjo 7 d. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis užėmė 16-ąją vietą. Dovydas Vaivada iškrito atrankoje.

Rugsėjo 7-8 d. Vyrų rankinio EHF taurės atrankos pirmajame etape Klaipėdos „Dragūnas“ išvykoje pralaimėjo Izraelio čempionui Siono Rišono „Makabi“ 28:34 ir 20:23. „Dragūnas“ šeštą sezoną iš eilės Europos turnyruose pralaimėjo pirmajam varžovui.

Rugsėjo 8 d. Vilniaus maratono nugalėtojais tapo ukrainiečiai Bohdanas Semenovyčius ir Natalija Semenovyč, antrąją vietą užėmė Andrius Jakševičius ir baltarusė Aliona Šumik, trečiąją – Aurimas Rimkus ir baltarusė Julija Skiruk. Moterų varžybose tarp lietuvių greičiausiai finišavo ketvirtąją vietą užėmusi Gitana Akmanavičiūtė.

Rugsėjo 8 d. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato mišrios estafetės varžybose Aurelija Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada užėmė 10-ąją vietą.

Rugsėjo 8 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Bučoje (Kijevo sritis, Ukraina; „ITF Tour“) finale nugalėjo rusę Taisją Pačkaliovą 7:5, 6:2. 23 metų J.Mikulskytė antrą kartą karjeroje žaidė ITF turnyro finale ir iškovojo pirmąjį titulą.

Rugsėjo 8 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės ketvirtfinalio rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo „Panevėžį“ 1:0. Turnyro pusfinalyje rugsėjo 17-18 d. žais „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ ir Gargždų „Banga“ – „Palanga“.

Rugsėjo 8 d. Janinoje (Graikija) Europos jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate bronzos medalius pavienių dviviečių valčių varžybose iškovojo Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius.

Rugsėjo 8 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) trijulių krepšinio rinktinė tapo Europos čempione. Tbilisyje vykusio turnyro finale lietuviai nugalėjo Prancūziją. 21:14.

Rugsėjo 8 d. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ antrą kartą tapo Baltijos moterų futbolo lygos čempionu. „Gintra-Universitetas“ laimėjo visas 5 rungtynes. Pernai čempionu tapęs „Minsk“ šį sezoną turnyre nedalyvavo.

Rugsėjo 8 d. Italijos tinklinio rinktinėje žaidžianti Indrė Sorokaitė laimėjo Europos pirmenybių bronzos medalį. Ankaroje pasibaigusio turnyro pusfinalyje italės pralaimėjo čempionėmis tapusioms serbėms 1:3, bet mažajame finale įveikė lenkes 3:0.