Pasaulio sporto savaitė: niekas nesustabdė ispanų krepšininkų žygio aukso link ir juodasis futbolo favoritų šeštadienis

Ispanijos krepšinio rinktinė susigrąžino stipriausios pasaulio komandos vardą, „Vuelta a España“ triumfavęs Primožas Rogličius tapo pirmuoju didžiąsias dviračių lenktynes laimėjusiu slovėnu, Ispanijos, Italijos ir Belgijos futbolininkai pratęsė pergalingą žygį Europos čempionato atrankoje, keturiose stipriausiose žemyno nacionalinėse futbolo lygose taškus prarado lyderiai arba čempionai, Nyderlandų beisbolininkai vėl patvirtino, kad yra geriausi Europoje, o stipriausios Europos tinklinio komandos pradėjo kovą dėl žemyno pirmenybių medalių.

Ispanija finale nugalėjo Argentiną ir pasidabino aukso medaliais.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Ispanija finale nugalėjo Argentiną ir tapo pasaulio čempionais.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Tysonas Fury labai greitai įveikė Tomą Schwarzą<br>Scanpix.com nuotr.
„Liverpool“ žaidėjas M.Salah<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Sep 16, 2019, 1:38 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 10 d. Minske lengvosios atletikos mače Europa nugalėjo JAV 724,5:601,5. Šis mačas buvo surengtas pirmą kartą. Geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė baltarusis šuolininkas į aukštį Maksimas Nedasekavas (235 cm).

Rugsėjo 10 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre per tris rungtynių langus taškų neprarado po šešias pergales iškovojusios Ispanija, Belgija ir Italija (turi 18 taškų) bei keturias pergales iškovojusi Anglija (turi 12 taškų). Nė vienerių rungtynių taip pat nepralaimėjo Ukraina (13 taškų per 5 rungtynes), Portugalija (8/4), Airija (11/5), Danija (9/5) ir Šveicarija (8/4). Taškų neiškovojo San Marinas, Andora, Latvija, Farerų Salos (pralaimėjo po 6 kartus), Estija ir Gibraltaras (po 5 kartus).

Rugsėjo 11 d. Donguanyje (Kinija) pasaulio vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje nugalėtojos vardą gynusi JAV pralaimėjo Prancūzijai 79:89. Į pusfinalį pateko Prancūzija, Australija, Argentina ir Ispanija.

Rugsėjo 12 d. Belgijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Slovėnijoje prasidėjo 31-asis Europos vyrų tinklinio čempionatas. Nugalėtojos vardą gina Rusija. Turnyras pirmą kartą rengiamas keturiose šalyse, o jame pirmą kartą dalyvauja 24 komandos (anksčiau žaisdavo 16). Finalo rungtynės bus žaidžiamos rugsėjo 29 d. Paryžiuje.

Rugsėjo 13 d. Pekine pasaulio vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Ispanija nugalėjo Australiją 95:88 (po 2 pratęsimų), Argentina – Prancūziją 80:66.

Rugsėjo 13 d. Kvebeko Didžiojo prizo dviračių lenktynių nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo australas Michaelas Matthewsas („Sunweb“). Antrąją vietą užėmė 2016 ir 2017 m. šias lenktynes laimėjęs slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“).

Rugsėjo 14 d. Las Vegase sunkaus svorio boksininkų mače britas Tysonas Furry nugalėjo švedą Otto Walliną. 31-erių T.Furry per karjerą laimėjo 29 iš 30 mačų (vienas mačas baigėsi lygiosiomis).

Rugsėjo 14 d. Čilės Santjage Pietų Amerikos vyrų tinklinio čempionato finale Brazilija nugalėjo Argentiną 3:2. Bronzos medalius laimėjo Čilė. Brazilija žemyno čempione tapo 32-ąjį kartą per 33 turnyrus (tik 1964 m. nugalėjo Argentina). Čilė medalius iškovojo pirmą kartą nuo 1993 m.

Rugsėjo 14 d. Ismailijoje (Egiptas) pasaulio merginų (iki 18 m.) tinklinio čempionato finale JAV nugalėjo Italiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Brazilija. Amerikietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą.

Rugsėjo 14 d. Anglijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis „Manchester City“, išvykoje nusileidęs „Norwich City“ 2:3. Po 5 turų pirmauja taškų nepraradęs „Liverpool“ (15 taškų), „Manchester City“ (10), Londono „Tottenham Hotspur“, „Manchester United“, „Leicester City“ ir Londono „Chelsea“ (po 8).

Rugsėjo 14 d. Vokietijos futbolo lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Lyderis „Leipzig“ namie sužaidė lygiosiomis su čempiono vardą ginančiu Miuncheno „Bayern“ 1:1. Po 4 turų pirmauja „Leipzig“ (10 taškų), Dortmundo „Borussia“, „Freiburg“ (po 9), „Bayern“ ir „Wolfsburg“ (po 8).

Rugsėjo 14 d. Ispanijos futbolo lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Buvęs lyderis Madrido „Atletico“ svečiuose pralaimėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:2. Po 4 turų pirmauja „Sevilla“ (10 taškų), „Atletico“ (9), Madrido „Real“ ir Bilbao „Athletic“ (po 8). Čempionės vardą ginanti „Barcelona“ turi 7 taškus.

Rugsėjo 14 d. Italijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Florencijos „Fiorentina“ 0:0. Po 3 turų pirmauja Milano „Inter“ (9 taškai), „Bologna“ ir „Juventus“ (po 7).

Rugsėjo 15 d. Madride baigėsi 74-osios daugiadienės dviračių lenktynės „Vuelta a España“. Jų nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė 39-erių ispanas Alejandro Valverde („Movistar“), trečiąją – 20-metis slovėnas Tadejus Pogačaras („Emirates“). 29-erių P.Rogličius tapo pirmuoju Slovėnijos dviratininku, laimėjusiu didžiąsias daugiadienes lenktynes.

Rugsėjo 15 d. Pekine pasaulio vyrų krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Argentiną 95:75. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Naudingiausiu turnyro krepšininku išrinktas ispanas Ricky Rubio. Ispanija pasaulio čempione tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2006 m.).

Rugsėjo 15 d. Turkijos ralio (pasaulio čempionato 11-ojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“). Tik 16-ąją vietą užėmė, bet čempionato bendrosios įskaitos lyderiu liko estas Ottas Tanakas („Toyota“; 210 taškų). Čempiono vardą ginantis S.Ogier bendrojoje įskaitoje yra antras (193 taškai), trečiąją vietą užima belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“; 180 taškų).

Rugsėjo 15 d. Motociklų lenktynių Didžiojo prizo San Marino etapo nugalėtoju tapo ispanas Marcas Marquezas („Honda“). Jis šį sezoną laimėjo 7 iš 13 etapų ir pirmauja bendrojoje įskaitoje.

Rugsėjo 15 d. Bonoje Europos beisbolo čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Italiją 5:1. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Olandai žemyno čempionais tapo 23-iąjį kartą per 35 turnyrus, o per 25 pastaruosius čempionatus (nuo 1969 m.) nė karto nenukrito žemiau antrosios vietos.

Rugsėjo 15 d. Monrealio Didžiojo prizo dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Gregas Van Avermaetas (CCC).

Rugsėjo 15 d. Teniso turnyro Džendžou (Kinija; „WTA Premier“) finale čekė Karolina Pliškova nugalėjo kroatę Petrą Martič 6:3, 6:2. Antroji pasaulio raketė 27-erių K.Pliškova iškovojo ketvirtąjį titulą šį sezoną ir 15-ąjį – karjeroje. Ji yra daugiausiai titulų šį sezoną iškovojusi tenisininkė.