Pasaulio regbio čempionate – karo šokiai: Naujajai Zelandijai padėjo, o Fidžiui – ne

Pasaulio regbio čempionato Japonijoje antrąją dieną įvyko vienas labiausiai laukiamų mūšių grupės etape. B grupės pirmose rungtynėse akis į akį susigrūmė čempionės titulą ginanti Naujoji Zelandija ir Pietų Afrikos Respublika (PAR). Pergalę 23:13 (17:3) šventė 2011 ir 2015 metų pasaulio čempionai Naujosios Zelandijos regbininkai.

Naujosios Zelandijos regbininkai prieš mačą atliko jiems įprastą karo šokį.<br> "Scanpix" nuotr.
 Fidžio komandai karo šokis nepadėjo įveikti australų.<br> "Scanpix" nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 21, 2019, 4:19 PM, atnaujinta Sep 21, 2019, 4:36 PM

„All Blacks“ (Naujoji Zelandija) ir „Springboks“ (PAR) akistata visada susilaukia milžiniško dėmesio. Pilnutėliame Tokijo stadione Naujosios Zelandijos žaidėjai tradiciškai prieš rungtynes atliko maorių karo šokį haką, bet susitikimą agresyviau pradėjo PAR rinktinė, kuri išsiveržė į priekį po tikslaus Handre Pollardo baudos smūgio.

Tačiau vėliau PAR regbininkai savo pranašumo nerealizavo ir ėmė apmaudžiai klysti. Už tai „All Blacks“ juos nubaudė George‘o Bridge‘o ir Scotto Barretto taškais.

Antroje mačo pusėje PAR bandė sugrąžinti intrigą. Po atkaklių pastangų Pieteris-Stephas du Toitas prispaudė kamuolį ir skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (13:17). Vis dėlto tuomet Naujoji Zelandija privertė varžovus rinktis pražangas, o Richie Mo‘unga ir Beaudenas Barrettas baudų smūgiais įtvirtino savo komandos pergalę.

Šioje grupėje dar rungtyniauja Italija, Namibija ir Kanada.

Kitas įspūdingas mūšis vyko C grupėje. Čia Prancūzijos rinktinė po dramatiškos kovos ir pergalingo Camille'io Lopezo smūgio į nuo žemės atšokusį kamuolį (angl. „drop-goal“) 23:21 (20:3) įveikė Argentiną.

Prancūzijos rinktinė turėjo pranašumą pirmajame kėlinyje ir po geriausiu rungtynių žaidėjo pripažinto Gaelio Fickou ir Antoine‘o Duponto žeminimų pirmavo 20:3. Antrajame kėlinyje jau kovingumą demonstravo argentiniečiai. Guido Petti ir Julianas Montoya prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, o po Benjamino Urdapilleta‘os tikslaus baudos smūgio 68-ąją min. argentiniečiai išsiveržė į priekį 21:20.

Vos po minutės prancūzai susigrąžino nedidelį pranašumą (23:21). Atsilaikę likusias 10 min. Prancūzijos regbininkai šventė svarbią pergalę.

D grupės pirmosiose rungtynėse Australijos rinktinė po įspūdingai sužaisto antrojo kėlinio 39:21 (12:14) įveikė Fidžio komandą.

Prieš rungtynes savo karo šokį cibį pademonstravę Fidžio regbininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir po Peceli Yato taškų pirmavo 8:0. Fidžis dar turėjo susigrąžinęs 9 taškų pranašumą antrojo kėlinio pradžioje po rezultatyvios Waisea Nayacalevu atakos, bet tuomet savo jėgą ėmė demonstruoti 2015 metų planetos pirmenybių finalininkai Australijos regbininkai.

Du kamuolio prispaudimus per penkias minutes Australijai atliko Silatolu Latu, vėliau tai padarė Samu Kerevi bei Marika Koroibete – australai nutolo ir šventė pergalę.

Fidžio rinktinė australų nėra įveikusi nuo 1954 metų.

Sekmadienį pasaulio čempionate vyks dar trys mačai.

Didžiausia intriga veikiausiai bus A grupėje, kur grumsis dvi „Šešių tautų“ turnyrų komandos – Airija ir Škotija.

B grupėje žais Italija ir Namibija, o C grupėje – Anglija ir Tonga.