R. Federerio ir A. Zverevo pastangomis Europa iškovojo teniso „Laver Cup“ trofėjų

Ženevoje baigėsi trečiąjį kartą rengiamas „Laver Cup“ teniso turnyras, kuriame kovėsi geriausi Europos ir likusio pasaulio tenisininkai. Europiečiai šventė pergalę po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 13:11.

Roger Federerio ir Aleksandro Zverevo pastangomis „Laver Cup“ trofėjų iškovojo Europos rinktinė.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Roger Federerio ir Aleksandro Zverevo pastangomis „Laver Cup“ trofėjų iškovojo Europos rinktinė.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Sep 22, 2019, 11:20 PM, atnaujinta Sep 22, 2019, 11:23 PM

Po šeštadienio varžybų rezultatu 7:5 pirmavo Europos komanda. Tačiau sekmadienio dvejetų pirmajame mūšyje Europos atstovai Roger Federeris (Šveicarija) ir Stefanos Tsitsipas (Graikja) pralaimėjo amerikiečių porai Jackui Sockui ir Johnui Isneriui 7:5, 4:6, 8:10, o Pasaulio rinktinė iškovojo 3 taškus ir persvėrė santykį 8:7.

Sekmadienį pirmojoje vienetų dvikovoje 26-erių metų austras Dominicas Thiemas, kuris pasaulio reitinge užima penktąją vietą (ATP-5) ir šioje poroje pakeitė ispaną Rafaelį Nadalį (ATP-2), susitiko su 21-erių metų amerikiečiu Tayloru Harry Fritzu (ATP-30).

Pastarasis į kortą išėjo vietoje 27-osios planetos raketės Nicko Kyrgioso iš Australijos.

Pergalę šventė T.H.Fritzas 7:5, 6:7 (3:7), 10:5 ir Pasaulio komanda buvo per žingsnį nuo galutinės pergalės 11:7.

Antrajame vienetų mače 38-erių teniso maestro šveicaras R.Federeris (ATP-3) kovojo su 34-erių amerikiečiu J.Isneriu (ATP-20), įveikė varžovą 6:4, 7:6 (7:3)  ir sušvelnino atsilikimą 10:11.

Lemiamą mačą po permainingos kovos 6:4, 3:6, 10:4 laimėjo Vokietijai atstovaujantis rusas Aleksandras Zverevas (ATP-6), pranokęs Milošą Raoničių iš Kanados (ATP-28) ir persvėręs galutinį rezultatą Europos rinktinės naudai 13:11.

Trijų dienų turnyras baigėsi sekmadienį, kai Europos komanda pirmoji surinko 13 taškų.

Trečiąjį kartą organizuojamas „Laver Cup“ turnyras tik šiemet gavo oficialų ATP turo statusą.

Europiečiai „Laver Cup“ taurę laimėjo 2017 ir 2018 metais.

Rezultatai:

Europa – Pasaulis – 13:11.

Dvejetai

Roger Federer-Stefanos Tsitsipas (Šveicarija-Graikja) – Jack Sock-John Isner (JAV) –7:5, 4:6, 8:10.

Vienetai:

Dominic Thiem (Austrija, ATP-5) – Taylor Harry Fritz (JAV, ATP-30) – 5:7, 7:6 (7:3), 5:10;

Roger Federer (Šveicarija, ATP-3) – John Isner (JAV, ATP-20) – 6:4, 7:6 (7:3).

Aleksandr Zverev (Vokietija, ATP-6) – Miloš Raonič (Kanada, ATP-28) – 6:4, 3:6, 10:4.