Dar vienas auksas – Danas Rapšys neturėjo lygių pasaulio taurėje Vengrijoje

Budapešte (Vengrija) vykstančio ketvirtojo pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale penktadienio vakarą Danas Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 49,09 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Danas Rapšys.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2019-10-04 19:25, atnaujinta 2019-10-05 13:16

Antrąją vietą užėmė Kristofas Milakas iš Vengrijos (3:49,80), o trečias buvo čekas Janas Micka (3:50,83).

D.Rapšys atrankoje tarp 52-iejų dalyvių buvo septintas (3:56,17).

8. David Veraszto (Vengrija) – 3:57,15.

100 m plaukimo peteliške finale penktadienį plaukė Deividas Margevičius ir užėmė aštuntąją vietą (53,46 sek.).

Atrankos varžybose (72 dalyviai) mūsiškis liko šeštojoje pozicijoje (53,78 sek.).

Rungtį laimėjo jau minėtas vengras K.Milakas (51,27), aplenkęs kraštietį Szebasztianą Szabo (52,16) ir lenką Jakubą Majerskį (52,34).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške finalo rezultatai:

1. Kristof Milak (Vengrija) – 51,27;

2. Szebasztian Szabo (Vengrija) – 52,16;

3. Jakub Majerski (Lenkija) – 52,34;

...

8. Deividas Margevičius (Lietuva) – 53,46.

Vyrų 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje (68 dalyviai) Andrius Šidlauskas liko devintas (1:01,55). Iki aštuntosios pozicijos ir finalo lietuviui pritrūko 0,08 sek.

FINA (Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos) pasaulio plaukimo taurė iš Azijos persikėlė į Europą.

Senajame žemyne plaukikus priims dviejų šalių sostinės. 4-asis taurės etapas vyksta Budapešte (Vengrija), o 5-asis bus surengtas Berlyne (Vokietija).

Po pirmųjų trijų etapų Azijoje D.Rapšys yra lyderių trejete.

Lyderių rikiuotė (vieta, plaukikas, šalis, Tokijo etape surinkti taškai, Dzinano etape surinkti taškai, Singapūro etape surinkti taškai, bendra taškų suma):

1. Vladimir Morozov (Rusija) – 48 tšk.; 48 tšk.; 60 tšk.; 156 tšk.;

2. Andrew Wilson (JAV) – 42; 45; 42; 129;

3. Danas Rapšys (Lietuva) – 24; 42; 45; 111;

4. Mitchell Larkin (Australija) – 36; 36; 36; 108;

5. Michael Andrew (JAV) – 21, 27; 30; 78.

Primename, kad 5-asis šių varžybų Europoje etapas vyks spalio 11–13 dienomis Berlyne (Vokietija). Pasaulio taurės varžybas baigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose.

Lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras).