D. Rapšys Vengrijoje pakeliui trečiojo medalio link – pateko į dar vieną finalą

Budapešte (Vengrija) vykstančio pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties atrankoje Danas Rapšys sekmadienį užėmė pirmąją vietą ir pateko į savo trečiąjį finalą.

Danas Rapšys pateko į finalą.<br>IS nuotr.
Danas Rapšys pateko į finalą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Oct 6, 2019, 1:27 PM, atnaujinta Oct 6, 2019, 1:59 PM

Panevėžietis nuotolį nuplaukė per 1 min. 48,62 sek. ir aplenkė visus varžovus.

Antrąją vietą užėmęs olandas Lucas Kroonas nuio lietuvio atsiliko daugiau negu sekunde (+1,28 sek.; 1:49,90).

Trečias finišavo kitas Nyderlandų atstovas Maartenas Brzoskowskis (1:50,16), mūsiškiui pralaimėjęs beveik pusantros sekundės (+1,46 sek.).

Atrankoje varžėsi 67 sportininkai, o į finalą pateko aštuoni. Finalas sekmadienį bus surengtas 20.26 val. Lietuvos laiku.

200 m kompleksinio plaukimo finale šeštadienį D.Rapšys užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalį (1:59,42 sek.).

Penktadienį D.Rapšys Budapešte triumfavo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale (3:49,09 sek.).

200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties atrankos rezultatai:

1. Danas Rapšys (Lietuva) – 1:48,62;

2. Luc Kroon (Nyderlandai) – 1:49,90;

3. Maarten Brzoskowski (Nyderlandai ) – 1:50,16.

A. Šidlauskas taip pat prasibrovė į finalą

Kitas lietuvis šiose varžybose Vengrijoje Andrius Šidlauskas sekmadienį kovojo 200 metrų plaukimo krūtine atrankos etape, distancijoje sugaišo 2 min. 13,09 sek., užėmė septintąją vietą ir pateko į finalą.

Finalas vyks sekmadienį 20.13 val. Lietuvos laiku.

200 metrų plaukimo krūtine atrankos rezultatai:

1. Arno Kamminga (Nyderlandai) – 2:08,72;

2. Ruixuan Zhang (Kinija) – 2:12,74;

3. Kazuki Kohinata (Japonija) – 2:13,09;

...

7. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 2:13,90.

D. Margevičius liko už finalo ribos

Trečiasis Lietuvos atstovas Deividas Margevičius sekmadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje, nuotolį įveikė per 24,49 sek., užėmė 14-ąją vietą ir į finalą nepateko.

Nuo finalo mūsiškį skyrė 0,42 sek.

Atranką laimėjo vengras Szebasztianas Szabo (23,62 sek.), aplenkęs rusą Andrejų Žilkiną (23,68) ir amerikietį Michaelą Andrew (23,73).

...

14. Deividas Margevičius (Lietuva) – 24,49.

FINA (Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos) pasaulio plaukimo taurė iš Azijos persikėlė į Europą.

Senajame žemyne plaukikus priima dviejų šalių sostinės. 4-asis taurės etapas vyksta Budapešte (Vengrija), o 5-asis bus surengtas Berlyne (Vokietija).

Primename, kad 5-asis šių varžybų Europoje etapas vyks spalio 11–13 dienomis Berlyne (Vokietija).

Pasaulio taurės varžybas baigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose. Lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras).