Danas Rapšys be konkurencijos – varžybose Vengrijoje pasipuošė antruoju aukso medaliu

Budapešte (Vengrija) vykstančio pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale Danas Rapšys sekmadienį tapo čempionu. Jis nuotolį įveikė per 1 min. 45,92 sek. ir vėl buvo nepralenkiamas.

Danas Rapšys iškovojo antrąjį aukso medalį Vengrijoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys iškovojo antrąjį aukso medalį Vengrijoje.<br>IS nuotr.
Danas Rapšys iškovojo antrąjį aukso medalį Vengrijoje.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 6, 2019, 8:38 PM, atnaujinta Oct 6, 2019, 8:49 PM

Antras finišavo baseino šeimininkas Kristofas Milakas (1:47,69), o trečias buvo japonas Katsuhiro Matsumoto (1:48,32).

Panevėžietis ir atrankoje užėmė pirmąją vietą ir pateko į savo trečiąjį varžybų Vengrijoje finalą. Jis atrankoje nuotolį nuplaukė per 1 min. 48,62 sek. ir taip pat aplenkė visus varžovus.

Atrankoje varžėsi 67 sportininkai, o į finalą pateko aštuoni.

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalo rezultatai:

1. Danas Rapšys (Lietuva) – 1:45,92;

2. Kristof Milakas (Vengrija) – 1:47,69;

3. Katsuhiro Matsumoto (Japonija) – 1:48,32.

200 m kompleksinio plaukimo finale šeštadienį D.Rapšys užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalį (1:59,42 sek.). Penktadienį D.Rapšys Budapešte triumfavo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale (3:49,09 sek.).

A. Šidlauskas finale liko devintas

Kitas lietuvis šiose varžybose Vengrijoje Andrius Šidlauskas sekmadienį kovojo 200 metrų plaukimo krūtine finale. Jis distancijoje sugaišo 2 min. 14,30 sek. ir užėmė devinatąją vietą.

Atrankos etape A.Šidlauskas (2:13,09 sek.) buvo septintas.

Rungties čemponu tapo olandas Arno Kamminga (2:07,96), aplenkęs kiną Ruixuaną Zhaną (2:10,23) ir japoną Ippei Watanabę (2:11,47).

200 m plaukimo krūtine finalo rezultatai:

1. Arno Kamminga (Nyderlandai) 2:07,96;

2. Ruixuan Zhan (Kinija) – 2:10,23;

3. Ippei Watanabe (Japonija) – 2:11,47;

...

9. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 2:14,30.

Trečiasis Lietuvos atstovas Deividas Margevičius sekmadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje, nuotolį įveikė per 24,49 sek., užėmė 14-ąją vietą ir į finalą nepateko. Nuo finalo mūsiškį skyrė 0,42 sek.

FINA (Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos) pasaulio plaukimo taurė iš Azijos persikėlė į Europą. Senajame žemyne plaukikus priima dviejų šalių sostinės. 4-asis taurės etapas vyksta Budapešte (Vengrija), o 5-asis bus surengtas Berlyne (Vokietija).

Primename, kad 5-asis šių varžybų Europoje etapas vyks spalio 11–13 dienomis Berlyne (Vokietija). Pasaulio taurės varžybas baigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose. Lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras).

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?