Estijos ieties metikas iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį

Dohoje (Katare) sekmadienį pasibaigusio pasaulio lengvosios atletikos čempionato vyrų ieties metimo rungtyje sidabro medalį iškovojo estas Magnusas Kirtas. Jis sėkmingiausiu bandymu ietį nusviedė 86 m 21 cm.

Magnusas Kirtas iš Estijos tapo pasaulio vicečempionu.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Katare baigėsi lengvosios atletikos pasaulio čempionatas.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Oct 6, 2019, 11:03 PM, atnaujinta Oct 6, 2019, 11:09 PM

Tai pirmasis 29-erių metų esto medalis pasaulio čempionatuose. Anksčiau didžiausia jo pergalė buvo bronzos apdovanojimas 2018 metų Europos pirmenybėse.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo Grenados ieties metikas Andersonas Petersas (86 m 89 cm). Bronzos medaliu turėjo tenkintis planetos čempiono titulo neapgynęs vokietis Johannesas Vetteris (85 m 37 cm).

Moterų šuolių į tolį finale triumfavo Vokietijos atstovė Malaika Mihambo. Ji sėkmingiausiu bandymu nušoko 7 m 30 cm ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Antrąją vietą užėmusi ukrainietė Maryna Bech-Romančiuk nugalėtojai pralaimėjo 38 cm (6 m 92 cm). Bronza atiteko Nigerijos atstovei Esei Brume (6 m 91 cm).

Vyrų 10 000 metrų bėgime aukso medalį iškovojo Ugandos stajeris Joshua Cheptegei. Jis taip pat pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje (26 min. 48,36 sek.). Antras finišavo asmeninį rekordą pagerinęs etiopas Yamifas Kejelcha (26:49,34), trečias – Kenijos atstovas Rhonex Kipruto (26:50,32).

Moterų 100 m barjerinio bėgimo finale greičiausia buvo amerikietė Nia Ali. Ji pagerino asmeninį rekordą (12,34 sek.). Antrąją poziciją užėmė jos tautietė Kendra Harrison (12,46 sek.), trečiąją – jamaikietė Danielle Williams (12,47 sek.).

Vyrų 1500 metrų bėgime nugalėjo Kenijos sportininkas Timothy Cheruiyot (3 min. 29,26 sek.). Antras finišavo Taoufikas Makhloufis (3:31,38) iš Alžyro, o trečias – Lenkijos rekordą pagerinęs Marcinas Lewandowskis (3:31,46).

Vyrų estafetėje 4x400 metrų triumfavo JAV komanda. Ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje (2 min. 56,69 sek.).Antrojoje vietoje liko jamaikiečiai (2:57,90), trečioje – belgai (2:58,78).

Analogiškoje moterų estafetėje taip pat nugalėjo JAV rinktinė (3 min. 18,92). Tai yra geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Antri finišavo šalies rekordą pagerinę Lenkijos bėgikės (3:21,89), o trečiąją poziciją užėmė Jamaikos komanda (3:22,37).

Medalių įskaitoje triumfavo JAV komanda – 14 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medaliai. Antrąją vietą užėmė Kenija (5 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos). Estija su dviem sidabro medaliais užėmė 21-ąją vietą. Lietuviai ir latviai šiose pirmenybėse apdovanojimų neiškovojo. Iš vis medalius Katare iškovojo 43 šalių lengvaatlečiai.