Lietuvos sporto savaitė: skirtingas krepšinio klubų startas ir pasitraukimai iš sporto

Stipriausi Lietuvos krepšinio klubai skirtingai pradėjo Europos turnyrų sezoną, plaukikai Danas Rapšys ir Simonas Bilis lipo ant garbės pakylos per tarptautinius turnyrus, Lietuvos lengvaatlečiai nedžiugino gerais rezultatais pasaulio čempionate, Kauno „Granito“ rankininkai laimėjo Iššūkio taurės pirmojo etapo mačą, garsiausias Lietuvos ledo ritulio klubas pasitraukė iš šalies pirmenybių, o Marijampolės „Sūduva“ susigrąžino futbolo A lygos lyderės poziciją. Sulaukta šia savaitę ir dviejų pranešimų, kad garsesni šalies sportininkai baigia karjerą ir traukiasi iš profesionalaus sporto.

danas Rapšys, Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“ ir Andrius Gudžius<br> Lrytas.lt koliažas
Danas Rap<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
T.Duškinas baigė plaukiko karjerą<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Elektrėnų energija nebebus profesionali ledo ritulio komanda.<br>Organiatorių nuotr.
Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“<br>T.Bauro nuotr.
Simonas Bilis.<br>Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
Rokas Guščinas<br>LTOK nuotr.
A.Gudžiaus mestas diskas finale Dohoje krito arčiau nei visų kitų varžovų.<br>A.Pliadžio nuotr.
„Ryto“ ekipa sugebėjo įveiki favorite laikytą Krasnodaro „Lokomotiv“<br>T.Bauro nuotr.
 Danas Rapšys<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Andrius Gudžius<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Oct 7, 2019, 5:26 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 30 d. Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas pranešė, kad nedalyvaus Lietuvos čempionate. Atkūrus Nepriklausomybę „Energija“ per 28 sezonus Lietuvos čempione tapo 21 kartą (tarp jų – kasmet nuo 2016 m.). Lietuvos čempionatas prasidėjo spalio 6 d., jame dalyvauja keturios komandos.

Rugsėjo 30 d. Lietuvos gimnastikos federacija pranešė, kad pirmasis į olimpines žaidynes patekęs šalies gimnastas 28-erių Rokas Guščinas baigia sportininko karjerą. Jis sprendimą priėmė paaiškėjus, kad dėl traumos negaės dalyvauti šių metų pasaulio čempionate, kuris prasidėjo spalio 4 d. Štutgarte.

Rugsėjo 30 d. Dohoje pasaulio lengvosios atletikos čempionate disko metimo varžybose čempiono vardą gynęs Andrius Gudžius užėmė 12-ąją vietą (61,55 m). Nugalėtoju tapo švedas Danielis Ståhlis. Ieties metimo atrankos varžybose Liveta Jasiūnaitė užėmė 23-iąją vietą (56,90 m) ir nepateko į finalą.

Rugsėjo 30 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Čempionų lygos atrankos antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie pralaimėjo Kipro čempionui Nikosijos „Keravnos“ 77:82, bet pateko į grupių etapą, nes pirmąsias rungtynes svečiuose laimėjo didesniu skirtumu 71:55. Grupių etapas, kuriame taip pat žais Klaipėdos „Neptūnas“, prasidės spalio 15 d.

Spalio 1 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate šuolių į aukštį varžybų atrankoje Adrijus Glebauskas užėmė 21-ąją vietą (2,22 m) ir nepateko į finalą.

Spalio 1 d. Pirmosiose krepšinio Europos taurės rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ 92:86. „Ryto“ žaidėjas Eimantas Bendžius pelnė 27 taškus ir pasiekė asmeninį rekordą Europos taurės turnyre.

Spalio 2 d. Lietuvos krepšinio federacija paskelbė, kad teiks paraišką rengti Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrą, kuris vyks 2020 m. birželį.

Spalio 2 d. Lietuvos futbolo A lygos čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo „Palangą“ 5:0 ir turnyro lentelėje grįžo į pirmąją vietą.

Spalio 3 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate trišuolio atrankos varžybose Dovilė Kilty užėmė 14-ąją vietą, Diana Zagainova – 22-ąją. Jos nepateko į finalą.

Spalio 3 d. Lietuvos vaikinų (iki 17 m.) futbolo rinktinė Helsinborge (Švedija) Europos čempionato atrankos turnyro grupėje per trejas rungtynes iškovojo 3 taškus, užėmė trečiąją vietą ir išsaugojo galimybę patekti į kitą atrankos etapą (jei palankiai baigsis kitų grupių varžybos). Lietuviai pralaimėjo Švedijai 2:4 ir Danijai 1:6, bet nugalėjo Farerų Salas 4:1.

Spalio 3 d. Prasidėjo Nacionalinės krepšinio lygos čempionatas. Turnyre dalyvauja 15 komandų, čempionės vardą gina Marijampolės „Sūduva“.

Spalio 4 d. Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas, olimpinių žaidynių dalyvis Tadas Duškinas paskelbė, kad baigia sportininko karjerą.

Spalio 4 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Šiauliuose pralaimėjo Šveicarijai 0:3. Lietuvos rinktinė pralaimėjo visas trejas rungtynes ir atrankos grupėje užima paskutinę penktąją vietą.

Spalio 4 d. Prasidėjo Baltijos moterų krepšinio lygos sezonas. Turnyre dalyvauja aštuonios komandos: po tris – iš Lietuvos (Vilniaus „Kibirkštis“, Kauno „Aistės“ ir „Šiauliai“) ir Latvijos, dvi – iš Estijos.

Spalio 4 d. Kauno „Žalgiris“ pirmosiose krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ 58:70.

Spalio 4 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate 20 km ėjimo varžybose Marius Žiūkas užėmė 11-ąją vietą. Tai – geriausia Lietuvos sportininkų vieta pasaulio čempionate.

Spalio 4 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Džunijoje (Libanas, „ITF Tour“) ketvirtfinalyje pralaimėjo švedui Jonathanui Mridhai 3:6, 4:6.

Spalio 4-6 d. Budapešte plaukimo pasaulio taurės ketvirtajame etape Danas Rapšys laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas bei užėmė antrąją vietą 200 m kompleksiniame plaukime. Į finalą taip pat pateko Deividas Margevičius (užėmė 8-ąją vietą plaukdamas 100 m peteliške) ir Andrius Šidlauskas (užėmė 9-ąją vietą plaukdamas 200 m krūtine).

Spalio 5 d. Štutgarte pasaulio gimnastikos čempionate moterų daugiakovės atrankoje Eglė Stalinkevičiūtė užėmė 134-ąją vietą, Agata Vostruchovaitė – 136-ąją vietą. Varžybose dalyvavo 180 sportininkių.

Spalio 5 d. Justina Mikuskytė su amerikiete Daša Ivanova tapo teniso turnyro Šarm el Šeiche (Egiptas, „ITF Tour“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. 23 metų J.Mikulskytė iškovojo trečiąjį dvejetų titulą šiais metais ir ketvirtąjį – karjeroje.

Spalio 5 d. Prasidėjo Lietuvos moterų rankinio lygos čempionatas. Turnyre dalyvauja keturios komandos, čempionės vardą gina „Garliava“.

Spalio 5 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate ieties metimo atrankos varžybose Edis Matusevičius užėmė 22-ąją vietą ir nepateko į finalą. Pasaulio čempionate dalyvavo 11 lietuvių, tačiau nė vienas nepateko į geriausių aštuonetą.

Spalio 5 d. Ulan Udė (Buriatija, Rusija) pasaulio moterų bokso čempionate pirmajame rate Iveta Lešinskytė (iki 75 kg) nugalėjo italę Carlottą Paoletti 5:0, Ana Starovoitova (iki 60 kg) pralaimėjo uzbekistanietei Raichonai Kodirovai 0:5. Pasaulio čempionate startavo dvi Lietuvos boksininkės.

Spalio 5-6 d. Rankinio Iššūkio taurės pirmajame etape Kauno „Granitas“ nugalėjo Tiraspolio PGU (Moldova) 33:24 ir 26:26 ir pateko į antrąjį etapą. Vilniaus „Šviesa“ pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse nugalėjo Vogoščios „Poljine Hills“ (Bosnija ir Hercegovina) 27:24. Atsakomosios rungtynės vyks spalio 13 d.

Spalio 5-6 d. Pirmą kartą rengiamos Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) etape Indianapolyje Simonas Bilis užėmė antrąją vietą plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi. „Energy Standart“ komanda, kurioje plaukė S.Bilis, užėmė pirmąją vietą 4x100 m kompleksinėje estafetėje ir 4x100 m mišrioje estafetėje laisvuoju stiliumi bei trečiąją vietą 4x100 m plaukimo laisvuoju stiliumi estafetėje. Vyrų bendrojoje įskaitoje S.Bilis užėmė 14-ąją vietą.