Pirmuosius varžovus Iššūkio taurės turnyre įveikė tik Kauno rankininkai

Į rankinio Iššūkio taurės antrąjį etapą pateko dvi iš trijų šiame Europos turnyre startavusių Lietuvos komandų. Pirmąją kliūtį įveikė Kauno „Granitas“ ir Kauno „Ąžuolas“, o Vilniaus „Šviesai“ europinis sezonas baigėsi vos prasidėjęs.

Karolis Jankauskas kauniečiams pelnė 11 įvarčių.<br> LRF nuotr.
 Arminas Stankūnas įmetė 7 įvarčius.<br> LRF nuotr.

Oct 13, 2019, 10:56 PM, atnaujinta Oct 13, 2019, 10:59 PM

Sekmadienį pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Šviesa“ išvykoje nusileido Vogoščios „Poljine Hills“ komandai 25:31 (12:15). Vilniečiai prieš savaitę pirmąsias rungtynes namie laimėjo mažesniu skirtumu 27:24, todėl į kitą etapą pateko Bosnijos ir Hercegovinos klubas.

Lietuvos vicečempionė „Šviesa“ išvykoje su Vogoščios klubu, kuris Bosnijos ir Hercegovinos lygoje dar nėra iškovojęs nė vienos pergalės, lygiai žaidė du trečdalius kėlinio.

20-ąją min. rezultatas buvo 9:9, tačiau tada „Poljine Hills“ įmetė keturis iš eilės įvarčius ir pirmąjį kartą įgijo jai reikiamą persvarą 13:9.

Po pertraukos vilniečiai dar kelis sykius mažino atsilikimą iki trijų įvarčių, bet pabaigoje Vogoščios rankininkai žaidė truputį tiksliau ir iškovojo kelialapį į kitą etapą.

„Ąžuolas“ sekmadienį svečiuose nugalėjo Estijos vicečempioną „Tallinn“ klubą 30:28 (17:13). Šeštadienį pirmąsias rungtynes, kurios taip pat vyko Estijos sostinėje, Kauno komanda irgi laimėjo dviejų įvarčių skirtumu 26:24.

Kauniečiai per atsakomąsias rungtynes buvo padėties šeimininkai. „Tallinn“ trumpai pirmavo tik pirmosiomis minutėmis, bet „Ąžuolas“ greitai perėmė iniciatyvą, o antrojo kėlinio viduryje buvo įgijęs net 7 įvarčių persvarą (24:17, 27:20). Nors pabaigoje šeimininkai skirtumą sumažino, tai jau nebebuvo svarbu.

Kauno ekipoje puikiai žaidė Karolis Jankauskas, įmetęs net 11 įvarčių. Jam gerai talkino Arminas Stankūnas (7 įvarčiai) ir Vilius Juozaitis (6 įvarčiai).

„Granitas“, abejas rungtynes su Moldovos čempionu Tiraspolio PGU žaidęs savo aikštėje, užduotį išsprendė dar praėjusią savaitę. Kauniečiai laimėjo pirmąsias rungtynes 33:24, o atsakomosios rungtynės baigėsi lygiosiomis 26:26.

Į Iššūkio taurės antrąjį etapą taip pat pateko du užsienio klubai, kuriems atstovauja lietuviai. Helsinkio „Dicken“ su Tadu Stankevičiumi dukart 40:20 ir 42:13 sutriuškino „Livingston“ komandą iš Škotijos. „Bregenz“ su Povilu Babarsku išvykoje pralaimėjo pirmąsias rungtynes Helsinkio HIFK komandai 32:35, bet namie atsirevanšavo daug didesniu skirtumu 35:18.

Tuo tarpu Londono „Olympia“ su Tomu Balnanosiu dukart pralaimėjo „Odesa“ komandai 9:24 ir 17:42.

Iššūkio taurė

Pirmojo etapo atsakomosios rungtynės:

„Tallinn“ – Kauno „Ąžuolas“ 28:30 (13:17). Leesas 10, Slastinovski 6/Jankauskas 11, Stankūnas 7, Juozaitis 6, Balčiūnas 2, Sturonas 2, Kručas 1, Sutkus 1. Pirmosios rungtynės 24:26.

Vogoščios „Poljine Hills“ – Vilniaus „Šviesa“ 31:25 (15:12). Smiljaničius 9, Travaras 6/ Švilpa 8, Antanavičius 4, Palevičius 4, Rasakevičius 3, Drabavičius 2, Ugianskis 2, Antonovičius 1, Pukas 1. Pirmosios rungtynės 24:27.

„Bregenz“ (P.Babarskas 3) – Helsinkio HIFK 35:18 (13:9). Pirmosios rungtynės 32:35.

„Odesa“ – Londono „Olympia“ (Balnanosis) 42:17 (20:9). Pirmosios rungtynės 24:9.