Lietuviai pateko į A grupę, kurioje be mūsų varžysis šeimininkai estai ir Ukrainos nacionalinė rinktinė. Tuo tarpu B grupėje kovos Latvijos klubų rinktinė, Rumunijos nacionalinė rinktinė ir Kazachstano U-20 rinktinė.
Į „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrą rinktinės treneris Danielis Lacroix ir jo asistentai pakvietė 24 ledo ritulininkus.
Dėl užimtumo klubuose šįkart rinktinei negalės padėti keletas jos senbuvių, o rinktinėje bus ir debiutantų, ir į ją po pertraukos sugrįžtančių žaidėjų.
Labiausiai pasikeitusi bus vartininkų grandis – į rinktinę po metų pertraukos sugrįžta Artūras Pavliukovas, kuris vartų saugumu rūpinsis kartu su kolega Elvinu Karla.
Po kelių metų pertraukos rinktinėje ir vėl išvysime gynėją Ruslaną Černychą, o puolime progą parodyti save turės rezultatyviausias praėjusio sezono Lietuvos čempionato žaidėjas Dominykas Bisturys.
Rinktinėje Taline išvysime ir vieną iš naujausių veidų mūsų šalies ledo ritulio pasaulyje – „Kaunas Hockey“ puolėją Brendaną Leavittą.
Amerikoje gimęs, bet lietuvišką pasą turintis žaidėjas priėmė sprendimą atstovauti Lietuvai, o rinktinės treneriai nusprendė suteikti jam galimybę parodyti savo sugebėjimus ginant mūsų šalies garbę.
Tiesa, 27-erių metų ledo ritulininkas artimiausiame pasaulio čempionate dar tikrai nežais, nes pagal IIHF reikalavimus, ledo ritulininkas norimoje atstovauti šalyje turi būti rungtyniavęs 16 mėnesių (480 dienų), o šį reikalavimą B.Leavittas įvykdys tik po planetos pirmenybių.
Visgi, „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre šie apribojimai netaikomi, tad puolėjas turės galimybę debiutuoti mūsų šalies rinktinėje.
Turnyrą lietuviai pradės lapkričio 7 dieną, 15.30 val. rungtynėmis su Ukraina.
Vėliau seks poilsio diena, o paskutinį grupės mačą lapkričio 9 dieną lietuviai 19.30 val. žais su Estijos rinktine.
Paskutinę turnyro dieną, lapkričio 10-ąją, Lietuvos rinktinė 13.30 val. stos į kovą su viena iš B grupės komandų kovoje dėl galutinės vietos turnyre.
Lietuvos rinktinės sudėtis (žaidėjas, pozicija, gimimo metai, klubas):
Katulis Artūras (G; 1981; „Kaunas Hockey“, Lietuva);
Ališauskas Nerijus (G; 1991; Rygos „Dinamo“, KHL, Latvija);
Černychas Ruslanas (G; 1995; „Oxford City Stars“, NIHL, D.Britanija);
Čypas Domantas (G; 1996; „Schweinfurt“, Liga 4, Vokietija;
Protčenka Edgaras (G; 1997; „Chambery“, Div2, Prancūzija);
Gusevas Kostas (G; 1999; „Dinaburga“, Latvija);
Rumševičius Paulius (G; 2000; „Liepaja“, Latvija);
Jagelavičius Vytautas (P; 1988; „Kaunas Hockey“, Lietuva);
Kumeliauskas Tadas (P; 1990; „Landshut“, DEL 2; Vokietija;
Leavitt Brendan (P; 1992; „Kaunas Hockey“, Lietuva);
Bendžius Aivaras (P; 1993; Vilniaus „Hockey Punks“, Lietuva);
Baltrukonis Mauras (P; 1994; „Hockey Punks“, Lietuva);
Gintautas Paulius (P; 1995; „IK Comet“, Div2, Norvegija);
Čižas Ugnius (P; 1995; „IK Comet“, Div2, Norvegija);
Bisturys Dominykas (P; 1996; Vilniaus „Geležinis vilkas“, Lietuva);
Četvertakas Ilja (P; 1997; „Hasle-Loren“, Div2, Norvegija);
Krakauskas Emilijus (P; 1997; „Kloten“, NLB, Šveicarija);
Boroška Edvinas (P; 1997; „Geležinis vilkas“, Lietuva);
Žukauskas Lukas (P; 1998; „Kaunas Hockey“, Lietuva);
Bogdziulis Dominykas (P; 1998; „Olofstroems IK“, Div 2, Švedija;
Kaleinikovas Markas (P; 1998; „Liepaja“, Latvija);
Misiukas Patrikas (P; 1999; „Geležinis vilkas“, Lietuva);
Pavliukovas Arturas (V; 1997; „Kaunas Hockey“, Lietuva);
Karla Elvinas (V; 1999; „Geležinis vilkas“, Lietuva).
Oficialūs asmenys:
Lacroix Daniel – treneris;
Newberry Ty – trenerio asistentas;
Aleinikovas Arūnas – trenerio asistentas;
Kuliešius Šarūnas – trenerio asistentas;
Dubrovskis Piotras – medicina;
Kriščiūnas Aurelijus – techninis darbuotojas;
Sakalauskas Tautvydas – žiniasklaida;
Mickevičius Vidmantas – vadovas.