Pietų Afrikos Respublika iškovojo pasaulio regbio taurę

Šeštadienį Japonijoje finišavusiame didžiausiame 2019 metų pasaulio sporto renginyje – planetos regbio pirmenybėse – triumfavo Pietų Afrikos (PAR) rinktinė. Fantastišką žaidimą pademonstravę PAR regbininkai finale Jokohamos stadione 32:12 (12:6) nugalėjo Anglijos rinktinę.

Pietų Afrikos Respublikos rinktinė iškovojo pasaulio regbio taurę.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Nov 2, 2019, 1:20 PM

PAR rinktinė pasaulio čempione tapo trečią kartą. Anksčiau ji stipriausia planetoje buvo tapusi 1995 ir 2007 metais. Tris kartus pasaulio čempione iki šiol buvo tapusi tik Naujoji Zelandija.

Nors prieš rungtynes favorite buvo laikoma pasaulio reitingo lyderė Anglija, PAR žaidėjai aktyviau pradėjo rungtynes ir dažniau kontroliavo kamuolį. Vis dėlto rungtynių pradžia pasižymėjo traumų gauna. Vos įpusėjus pirmajam kėliniui, dėl traumų PAR prarado du žaidėjus.

10-ąją min. Handre Pollardas baudos smūgiu išvedė PAR į priekį. Vėliau anglai atsakė Oweno Farrello tiksliais smūgiais, bet PAR regbininkai darė mažiau klaidų ir laimėjo pirmą kėlinį 12:6. Antrajame kėlinyje Anglijos rinktinė ėmė spausti varžovus ir stengėsi perimti iniciatyvą, tačiau visi bandymai atsimušė į kietą PAR gynybos sieną.

Galiausiai 66-ąją min. Makazole Mapimpi pelnė pirmąjį žeminimą šiose rungtynėse ir padidino PAR persvarą (25:12). Tuomet lyg ant sparnų žaidę PAR atstovai surengė dar vieną gražią ataką ir po Cheslino Kolbe žeminimo įgijo įtikinamą persvarą.

Pirmą kartą šiose pirmenybėse anglams per rungtynes nepavyko atlikti nei vieno žeminimo.

PAR regbininkams atiteko žymioji Webbo Elliso taurė.

Šios dvi komandos tarpusavyje žaidė ir 2007 metų planetos pirmenybių finale. Tuomet pergalę 15:6 taip pat iškovojo PAR rinktinė.

Bronzos medalius penktadienį iškovojo Naujoji Zelandija.