D. Rapšys pasaulio taurės varžybų sezoną baigė keturioliktuoju aukso medaliu

Katare baigėsi paskutinysis – septintasis – Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) rengiamas plaukimo pasaulio taurės etapas. Vyrų 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale šeštadienį vėl puikiai pasirodė 24-erių metų Danas Rapšys ir tapo nugalėtoju. Jis nuotolį įvekė per 1 min. 45,50 sek.

Danas Rapšys pasaulio taurės sezoną baigė pergale.<br> FINA.org nuotr.

Nov 9, 2019, 6:34 PM, atnaujinta Nov 10, 2019, 12:39 PM

Antras liko australas Alexanderis Grahamas (1:47,23), o trečias buvo Šveicarijai atstovaujantis Antonio Džakovičius (1:48,71).

Atrankoje mūsiškis nuotolį įveikė lėčiau – per 1 min. 48,03 sek., taip pat užėmė pirmąją vietą ir geriausiu rezultatu pateko į finalą.

Antrąją ir trečiąją vietas atrankoje užėmė du australai – minėtas A.Grahamas (1:49,67) ir Joshua Hertzas (1:49,69).

Atrankoje varžėsi 29 plaukikai, o į finalą pateko 8.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje D.Rapšys tarp visų vyrų plaukikų užėmė antrąją poziciją ir uždirbo 100 tūkst. JAV dolerių premiją.

Per pirmuosius šešis pasaulio taurės etapus D.Rapšys susirinko visus aukso medalius 200 ir 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijose.

Dar vieną auksą panevėžietis iškovojo ir Kataro sostinėje (400 m rungtyje), kai praėjusį ketvirtadienį (lapkričio 7 d.) triumfavo rezultatu 3 min. 47,87 sek.

Iš viso lietuvio kraityje dabar yra 18 medalių, o aukščiausios prabos apdovanojimų jau  14. Taip pat jis iškovojo ir 4 sidabro medalius.

A. Šidlauskas ir D. Margevičius taip pat plaukė finaluose

Andrius Šidlauskas šeštadienį plaukė 200 metrų rungties krūtine finale ir užėmė penktąją vietą (2 min. 12,02 sek.).

Rungtį laimėjo rusas Antonas Čupkovas (2:08, 37), antras buvo olandas Arno Kamminga (2:08,37), o trečias finišavo japonas Yasuhiro Koseki (2:08,66).

Atrankoje A.Šidlauskas distancijoje užtruko ilgiau – 2 min. 13,80 sek. ir finišavo ketvirtas.

Atrankoje geriausią rezultatą pademonstravo A.Kamminga (2:09,50), aplenkęs A.Čupkovą (2:11,63) ir austrą Christopherį Rothbauerį (2:13,36).

Deividas Margevičius šeštadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške finale ir pasidalino šeštąją vietą su japonu Kosuke Matsui (po 23,89 sek.).

Rungties nugalėtoju tapo amerikietis Michaelas Andrew (22,94 sek.), aplenkęs vengrą Szebasztianą Szabo (23,34) ir suomį Rikų Poytakivį (23,60).

Atrankoje D.Margevičius nuotolį įveikė lėčiau – per 24,17 sek. ir taip pat užėmė šeštąją vietą.

Greičiausi atrankoje buvo M.Andrew (23,53 sek.), R.Poytakivi (23,70) ir Sz.Szabo (23,84).

***

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) po visų 7-ių etapų uždirbo 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atnešė 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyko 50 metrų ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai buvo puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Vyrų bendrosios įskaitos lyderių trejetas: rusas Vladimiras Morozovas, D.Rapšys ir M.Andrew.