Daviso taurė iš Ispanijos neišvyks – tašką dėl trofėjaus padėjo Rafaelis Nadalis

Geriausias pasaulio tenisininkas padėjo savo šaliai tapti geriausia planetos komanda – taip galima sakyti apie Radaelį Nadalį ir Ispanijos rinktinę. Sekmadienį Madride finišavusiame Daviso taurės turnyro finale ispanai 2:0 įveikė Kanados atstovus ir pirmą kartą nuo 2011-ųjų ir šeštąjį per visą istoriją tapo šios taurės savininkais.

Ispanijos teniso rinktinė tapo Daviso taurės laimėtoja <br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2019-11-24 23:24, atnaujinta 2019-11-24 23:26

Sekmadienio finalinė serija prasidėjo Roberto Bautistos-Aguto (ATP-9) triumfu, nors vargu ar šis žaidėjas turėjo būti kortuose.

Mat ketvirtadienį jis paliko rinktinę po žinios, jog mirė jo tėvelis. Tačiau šeštadienį jis jau buvo vėl Madride ir sekmadienį stotojo į kovą su 19-mečiu kanadiečiu Felixu Augeriu-Aliassime (ATP-21).

Susitikimą rezultatu 7:6(3), 6:3 laimėjo aukščiau reitinguose stovintis ispanas ir antrame mače viską turėjo spręsti pirmoji planetos raketė R.Nadalis.

Grunto karaliui prireikė dviejų setų, kad palaužtų Deniso Šapovalovo (ATP-15) pasipriešinimą 6:3, 7:6(7). Šis laimėjimas tapo lemiamas – Daviso taurės atiteko turnyro rengėjams.

Tai lyg ir simbolioška, jog Rafa užbaigė turnyrą ir baigė jį pergalingai: mat 33-ejų žaidėjas per savaitę sužaidė 8 mačus – penkis vienetų ir tris dvejetų.

Dauguma jų buvo lemtingi, kadangi Ispanija atsiliko tiek prieš Rusiją, tiek prieš Argentiną, tiek ir prieš Didžiąją Britaniją.