T. Kaukėnas biatlono pasaulio taurės sezoną pradėjo olimpinio ciklo rekordu

Įskaitiniai pasaulio taurės taškai – jau pirmajame sezono starte. Tomas Kaukėnas po nesėkmingo praėjusio sezono atsiradusius skeptikus pritildė pasitaikius pačiai pirmajai galimybei. Estešunde (Švedija) prasidėjusio pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo sprinte jis užėmė 31-ąją vietą (šaudymas 0+1) ir iškovojo 10 įskaitinių taškų.

Tomas Kaukėnas pasaulio taurės etape iškovojo įskaitinius taškus.<br> LBF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 1, 2019, 10:37 PM, atnaujinta Dec 1, 2019, 10:39 PM

Tokią aukštą poziciją planetos taurės varžybose paskutinį sykį T.Kaukėnas buvo užėmęs 2017-ųjų kovą, tuo metu pernai sėkmingiausiu biatlonininko startu tapo pasaulio čempionato sprintas, kur finišavo 55-as.

Beje, paskutinį pasirengimo sezonui laikotarpį Lietuvos vėliavnešys Pjongčango olimpinėse žaidynėse praleido atskirai nuo komandos: kol visi kiti mūsiškiai pamatus klojo Norvegijoje, T.Kaukėnas treniruočių stovyklą surengė Austrijos aukštikalnėse.

„Jaučiau, kad esu patobulėjęs lyginant su praėjusiu sezonu, padėjo ta ilgametė mano patirtis. Sprendimas važiuoti į kalnus pasiteisino. Norint pasiekti gerus rezultatus, tam reikia kryptingai ruoštis. Ta stovykla kalnuose buvo kryptingas pasirengimas, dėl ko turiu pakankamai gerą rezultatą sezono pradžiai. O tai suteikia pasitikėjimo ir gerų emocijų“, – sezono startu džiaugėsi T.Kaukėnas.

Dar vienas biatlonininką nudžiuginęs dalykas buvo naujosios jo slidės. „Salomon“ įmonės slidėmis šliuožiantis sportininkas tradiciškai sezoną pasitiko gavęs kelias naujas poras. Pagal nerašytą taisyklę, geriausias slides įprastai gauna didžiųjų komandų atstovai, tačiau šį kartą naujų slidžių darbas lietuviui paliko teigiamą įspūdį.

„Iki šiol per treniruotes nesijaučiau labai stipriai, bet taip pat džiugina, jog gerai slysta naujos slidės. Pernai ir savijauta buvo bloga, ir slidės ne pačios geriausios, o dabar iš rėmėjų bent vieną slidžių porą gavau neblogą“, – teigė T.Kaukėnas.

Sprinto varžybų nugalėtoju tapo praėjusį sezoną planetos taurę iškovojęs norvegas Johannesas Boe (1+0), kuris 19 sek. pranoko savo brolį Tarjei Boe (0+1) ir 19,9 sek. – rusą Matvejų Elisejevą (0+0).

T.Kaukėnas atsiliko 1 min. 39,2 sek., tuo tarpu kiti Lietuvos atstovai šaudė netaikliau: greitai šliuožęs Vytautas Strolia užėmė 67-ąją poziciją (0+3, atsilikimas 2 min. 27,6 sek.), o Karolis Dombrovskis – 99-ąją (2+2, atsilikimas 3 min. 34,2 sek.).

Beje, T.Kaukėnas trasoje pasirodė vienas paskutinių, nes jam atiteko 105-asis starto numeris. Didžiąją dalį trečio – paskutinio – distancijos rato jis turėjo įveikti neturėdamas jokių konkurentų.

„Paskutiniam startuoti visada yra sudėtinga, nes reikia ilgai laukti. Padarai prisišaudymą, sušyli, po to atvėsti ir turi vėl daryti apšilimą, kadangi iki starto būna likę pusantros valandos“, – dar vieną vėlyvo starto minusą išskyrė Lietuvos biatlonininkas.

Geriausius karjeros rezultatus T.Kaukėnas pasiekė olimpinėse žaidynėse (Pjongčange 13 ir 17 vietos, Sočyje – 23 vieta) bei pasaulio čempionatuose (Holmenkolene – 21 vieta, Nove Mesto – 22 ir 23 pozicijos).

Galbūt atėjo metas sužibėti ir pasaulio taurės varžybose?

„Dėl pasaulio taurės konkrečių tikslų sau nekėliau, tiesiog norėtųsi gerai dalyvauti, patekti į pirmą 20-uką. Bet svarbiau išlaikyti gerą formą, kad ji nepakenktų pasaulio ir Europos čempionatams – šios varžybos yra prioritetinės“, – sakė T.Kaukėnas.

Nacijų taurės įskaitoje po dviejų estafečių bei sprinto varžybų Lietuvos vyrai rikiuojasi 19-i (292 tšk.). 18-23 pozicijos leistų kitąmet, kada vyks olimpinė atranka, deleguoti po tris sportininkus į kiekvieną sprinto bei asmeninių varžybų rungtį, tuo tarpu patekimas į Top-17 leistų prie starto linijos išrikiuoti net keturis biatlonininkus.

Pirmasis pasaulio taurės etapas Estešunde tik įpusėjo: trečiadienį vyrai varžysis 20 km asmeninėse lenktynėse, estafetės rungtyje – šeštadienį, tuo tarpu moterų asmeninės 15 km varžybos laukia ketvirtadienį, estafetė – sekmadienį.