Lietuvos sporto savaitė: tylus A lygos finišas, šokėjų auksas ir LKL lyderių dvikova

Futbolininkai sužaidė paskutines Lietuvos A lygos rungtynes, Vilniuje įvyko Evaldo ir Ievos Sodeikų pergale pasibaigęs pasaulio standartinių šokių čempionatas, biatlonininkas Tomas Kaukėnas jau pirmajame etape iškovojo pasaulio taurės taškus, futbolininkas Edgaras Dubickas debiutavo Italijos lygoje, o Eurolygoje visą mėnesį nelaimintis Kauno „Žalgiris“ laimėjo Lietuvos krepšinio lygos lyderių dvikovą.

lrtytas.lt koliažas
Kauno „Žalgirio“ ekipa laimi LKL čempionate, tačiau sunkiai skinasi kelią Eurolygoje<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Biatlonininkas Tomas Kaukėnas<br> J.Stacevičiaus nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Marijampolės „Sūduva“ tapo A lygos čempione<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2019-12-02 11:50

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 25 d. Italijos futbolo lygoje debiutavo 21 metų „Lecce“ puolėjas Edgaras Dubickas. Per jo pirmąsias rungtynes „Lecce“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cagliari“ 2:2. „Lecce“ per 13 rungtynių iškovojo 11 taškų ir tarp 20 komandų užėmė 17-ąją vietą.

Lapkričio 27 d. Baigėsi Lietuvos futbolo A lygos čempionatas. Paskutinėse rungtynėse čempionės vardą apgynusi Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ 2:1. Pirmąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atrankos turnyrą iškovojo „Sūduva“ (87 taškai), kelialapius į Europos lygos atrankos turnyrą iškovojo Vilniaus „Žalgiris“ (74), Vilniaus „Riteriai“ (55) ir „Kauno Žalgiris“ (53). „Sūduva“ šalies čempione tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2017 ir 2018 m.). Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 27 įvarčius įmušęs kroatas Tomislavas Kišas iš Vilniaus „Žalgirio“.

Lapkričio 28 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 83:74.

Lapkričio 28 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Berlyno ALBA 62:69 ir patyrė penktąją iš eilės nesėkmę. „Žalgiris“ per 11 turų iškovojo 3 pergales, užima priešpaskutinę 17-ąją vietą ir lenkia tik 2 pergales iškovojusį Sankt Peterburgo „Zenit“.

Lapkričio 28 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) tinklinio rinktinė Europos čempionato Rytų Europos zonos atrankos turnyre Tbilisyje užėmė 7-ąją vietą tarp 9 komandų. Lietuvės pralaimėjo Lenkijai, Baltarusijai ir Estijai, bet nugalėjo Gruziją.

Lapkričio 30 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės pirmajame etape vienetų estafetės varžybose Natalja Kočergina ir Tomas Kaukėnas užėmė 22-ą vietą (dalyvavo 26 komandos, nugalėjo Švedija). Mišrios estafetės varžybose Lietuvos komanda užėmė paskutinę 25-ąją vietą (nugalėjo Italija).

Lapkričio 30 d. Vilniuje baigėsi standartinių šokių pasaulio čempionatas. Jo nugalėtojais pirmą kartą tapo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė. Ketvirtąją vietą užėmė Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva. Pasaulio čempionatas Vilniuje vyko trečiąjį kartą.

Lapkričio 30 d. „Šiaulių“ moterų krepšinio klubas Baltijos lygos rungtynėse svečiuose nugalėjo „Tallinna Ülikool“ 83:77 ir nutraukė 30 pralaimėjimų oficialiose varžybose seriją, kuri prasidėjo 2018 m. kovo 15 d.

Gruodžio 1 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse pirmuosius taškus iškovojo 31-ąją vietą užėmęs Tomas Kaukėnas. Vytautas Strolia užėmė 67-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 99-ąją (tarp 108 sportininkų). Moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 94-ąją vietą, Natalija Kočergina – 101-ąją (tarp 105 sportininkių).

Gruodžio 1 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 100:82. Po 12 turų pirmauja „Žalgiris“ (12 pergalių), Panevėžio „Lietkabelis“, Vilniaus „Rytas“ ir „Neptūnas“ (po 7).