Europos čempionate – Lietuvos rekordu paženklintas auksinis D. Rapšio triumfas

Škotijoje prasidėjo 2019 metų Europos plaukimo čempionatas trumpajame 25 metrų baseine, o jame geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje iškovojo aukso medalį.

Danas Rapšys<br>FINA.org nuotr.

Dec 4, 2019, 7:39 PM, atnaujinta Dec 4, 2019, 7:51 PM

Lietuvis plaukimo finale į priekį išsiveržė nuo pat pirmųjų metrų ir jo persvara distancijos eigoje tik didėjo. Nuotolį D.Rapšys įveikė per 3 min. 33,2 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Sau priklausiusį Lietuvos rekordą sportininkas pagerino 0,81 sek.

Artimiausią varžovą plaukikas finale aplenkė daugiau nei 3 sekundėmis.

Sidabras šioje distancijoje atiteko britui Thomą Deaną (3 min. 37,95 sek). Trečias finišavo olimpinis prizininkas italas Gabriele Detti (3 min. 38.06 sek.).

Šioje distancijoje trumpame baseine D.Rapšys Europos čempionu tapo pirmą kartą per savo karjerą.

Plaukikas trečiadienio popietę nuotolį įveikė per 3 min. 39,11 sek. ir laimėjo savo atrankos plaukimą. Bendroje įskaitoje D.Rapšys užėmė trečiąją vietą į priekį praleidęs du Italijos plaukikus.