D. Rapšys nemažina apsukų – Glazgo baseine pateko į dar vienos rungties finalą

Škotijoje tęsiasi 2019 metų Europos plaukimo čempionatas trumpajame 25 metrų baseine. Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys ketvirtadienį dalyvavo 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje. 24-erių metų panevėžietis nuotolį įveikė 1 min. 42,785 sek., savo plaukime užėmė pirmąją vietą ir pateko į finalą.

Danas Rapšys pateko į 200 metrų plaukimo laisvuoiju stiliumi rungties finalą.<br> Facebook nuotr.

Dec 5, 2019, 11:47 AM, atnaujinta Dec 5, 2019, 2:39 PM

Antrąją vietą šetajame plaukime užėmė italas Filippo Megli (1:43,52), o trečias buvo švedas Robinas Hansonas (1:43,74).

Bendrojoje atrankos įskaitoje D.Rapšys buvo ketvirtas, į priekį praleidęs britą Duncaną Scottą (1:40,92), rusą Michailą Vekiviščevą (1:42,52) ir kitą Didžiosios Britanijos plaukiką Jamesą Guy (1:42.57).

Atrankoje kovoje 56 plaukikai, o finalą pateko 8.

Finalas ketvirtadienį vyks 19.08 val. Lietuvos laiku.

6. Jack McMillan (Airija, 1:43,18);

7. Thomas Dean (D.Britanija, 1:43,32) – nepateko į finalą dėl vienai šaliai skirtos kvotos;

8. Filippo Megli (Italija, 1:43,52);

9. Jordan Sloan (Airija, 1:43,61).

Trečiadienį D.Rapšys 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje iškovojo aukso medalį. Lietuvis nuotolį įveikė per 3 min. 33,2 sek. ir  0,81 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

Artimiausią varžovą mūsų plaukikas finale aplenkė daugiau nei 3 sekundėmis.

D.Rapšys šioje distancijoje gina čempiono vardą. 2017 metais Danijos sostinėje Kopenhagoje lietuvis iškovojo auksą 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Šį sezoną Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) rengiamose plaukimo pasaulio taurės varžybose D.Rapšys iškovojo 18 medalių, iš jų aukščiausios prabos apdovanojimų – 14. Taip jo kraityje yra ir 4 sidabro medalius.

Už sėkmingą pasirodymą pasaulio taurės septyniuose etapuose D.Rapšys uždirbo 100 tūkst. JAV dolerių premiją.

A. Šidlauskas, A. Pavlidis ir K. Teterevkova dėl medalių nekovos

Lietuva į Europos čempionatą Škotijoje pasiuntė 6 plaukikus.

Čempionate debiutuoja Kotryna Teterevkova ir Arijus Pavlidis, Glazgo baseine taip pat plauks patyrę Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius.

Ketvirtadienį A.Šidlauskas 200 metrų plaukimo krūtine atrankos antrajame plaukime distancijoje sugaišo 2 min. 09,10 sek., šioje grupėje užėmė penktąją vietą, o bendrojoje atrankos įskaitoje liko 13-as ir finale neplauks.

A.Šidlauską nuo finalo skyrė 3,95 sek.

Greičiausi atrankoje buvo olandas Arno Kamminga (2:02,41), švedas Erikas Perssonas (2:03,26) ir vokietis Marco Kochas (2:03.55).

Atrankoje dalyvavo 31 sportininkas, o finale varžysis 8.

A.Pavlidis 100 metrų plaukimo nugara atrankos antrajame plaukime finišavo per 53,75 sek., savo plaukime buvo ketvirtas, bendrojoje įskaitoje užėmė 49-ąją poziciją tarp 62-iejų dalyvių ir į pusfinalį nepateko.

Mūsiškiui iki pusfinalio pritrūko 2,51 sek.

Greičiausi atrankoje buvo rusas Klimentas Kolesnikovas (49,52), airis Shane'as Ryanas (50,45) ir vokietis Christianas Dieneris (50,48).

Pusfinalyje dalyvaus 16 plaukikų.

K.Teterevkova antrosios dienos varžybas pradėjo moterų 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties atranka.

Pirmajame atrankos plaukime Lietuvos atstovė finišavo antroji ir taip pat pasiekė naują geriausią asmeninį rezultatą – 1 min. 2,88 sek. (ankstenis buvo 1:04,43).

Deja, to pusfinaliui nepakako. Geriausią laiką atrankoje pademonstravo rusė Marija Kameneva (58,67).

***

Praėjusiame čempionate Lietuvos plaukikai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus. Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, o D.Rapšys pasipuošė aukso ir bronzos medaliais.

Per visą šalies plaukimo istoriją lietuviai Europos čempionatuose (25 metrų baseine) yra pelnę 21 apdovanojimą.

Gyvai: Taking Regional Leadership in Green Finance