Trys Lietuvos plaukikai ir estafetės komanda Europos čempionate baigė kovą dėl medalių

Škotijos (Jungtinė Karalystė) mieste Glazge tęsiasi Europos plaukimo čempionatas trumpajame 25 metrų baseine. Sekmadienį atrankos asmeninėse varžybose dalyvavo trys Lietuvos plaukikai Arijus Pavlidis, Kotryna Teterevkova ir Deividas Margevičius bei vyrų estafetės 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu komanda – A.Pavlidis, Andrius Šidlauskas, D.Margevičius ir Simonas Bilis.

Arijus Pavlidis ir Kotryna Teterevkova.<br> LPF nuotr.

Dec 8, 2019, 12:18 PM, atnaujinta Dec 8, 2019, 2:07 PM

A.Pavlidis 50 metrų nugara atrankoje distanciją įveikė per 25,50 sek., savo antrajame plaukime užėmė ketvirtąją vietą ir į pusfinalį nepateko. Bendrojoje atrankos A.Pavlidis buvo 51-as tarp 59-ynių plaukikų.

Mūsiškį nuo pusfinalio, kuriame dalyvaus 16 sportininkų, ribos skyrė 1,66 sek.

Greičiausi atrankoje buvo rusas Klimentas Kolesnikovas (23,03), vokietis Christianas Dieneris (23,13) ir airis Shane'as Ryanas (23,16).

K.Teterevkova 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje nuotolyje sugaišo 2 min. 24,69 sek., savo antrajame plaukime užėmė antrąją vietą ir į finalą nepateko. Bendrojoje atrankos įskaitoje K.Teterevkova buvo 19-oji tarp 44-urių varžovių.

Nuo finalo Lietuvos plaukikę skyrė 1,99 sek.

Atrankoje greičiausia buvo rusė Marija Temnikova (2:19,92), antrąjį rezultatą pasiekė jos tautietė Jevgenija Čikunova (2:20,99), o trečioji finišavo slovėnė Tjasa Vozel (2:20,99).

D.Margevičius 200 metrų distanciją peteliške įveikė per 1 min. 55,24 sek. ir užėmė 18-ąją vietą tarp 40-ies konkurentų (savo trečiajame plaukime buvo 8-as).

D.Margevičių nuo vietos finale skyrė 1,45 sek.

Greičiausi atrankoje buvo rusas Aleksandras Charlanovas (1:52,00), graikas Andreas Vezaios (1:52,60) ir vokietis Ramonas Klenzas (1:52,65).

Lietuvos komanda estafetėje užėmė 16-ąją vietą (1 min. 35,34 sek.) tarp 22-iejų ekipų ir į finalą nepateko. Savo antrajame plaukime Lietuvos vyrai buvo septinti.

Atrankoje greičiausi buvo vokiečiai (1:32,64), aplenkę italus (1:32,74) ir vengrus (1:32,83).

Lietuvių kvartetą nuo vietos finale skyrė 1,20 sek.

Planus pakoregavo du aukso medalius 400 ir 200 metrų rungtyse laisvuoju stiliumi Glazge jau iškovojęs Danas Rapšys, nusprendęs paskutinę čempionato dieną skirti poilsiui ir komandos draugų palaikymui.

Praėjusiame čempionate Lietuvos plaukikai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus – Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, o D.Rapšys – aukso ir bronzos medaliais.

Per visą šalies plaukimo istoriją lietuviai Europos čempionatuose (25 metrų baseine) yra pelnę 23 apdovanojimus.