Lietuvos sporto savaitė: futbolo apsivalymas, D. Rapšio auksas ir ledo ritulininkių debiutas

Danas Rapšys iškovojo du aukso medalius Europos plaukimo trumpame baseine čempionate, Lietuvos futbolo federacija pašalino iš A lygos Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubus, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pralaimėjimų seriją Eurolygoje, bet laimėjo LKL lyderių dvikovą, o moterų ledo ritulio rinktinė pergalingai debiutavo oficialiose varžybose.

Dec 9, 2019, 2:04 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 3 d. „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo treneriu paskirtas Rokas Garastas. Jis pakeitė nuo 2018 m. pradžios komandą treniravusį, bet sutarties nepratęsusį Mindaugą Čepą.

Gruodžio 3 d. Lietuvos salės futbolo rinktinė Baltijos taurės turnyre Rasikuje (Estija) užėmė antrąją vietą. Lietuviai nugalėjo Estiją 3:0 ir pralaimėjo Latvijai 2:5. Baltijos taurę iškovojo Latvija (septintąjį kartą per devynis turnyrus).

Gruodžio 3 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lapkričio mėnesio krepšininku išrinktas Martinas Gebenas (Kauno „Žalgiris“).

Gruodžio 3 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie nugalėjo Holono „Hapoel“ 78:72. „Lietkabelis“ per 7 rungtynes iškovojo 3 pergales ir grupėje dalijasi ketvirtąją vietą.

Gruodžio 4 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Sombathejaus „Falco“ 73:97. „Neptūnas“ per 7 rungtynes iškovojo 4 pergales ir grupėje dalijasi antrąją vietą.

Gruodžio 4 d. Danas Rapšys laimėjo Europos plaukimo trumpame baseine čempionato aukso medalį. Glazge vykusiose varžybose jis užėmė pirmąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi ir pagerino šios rungties Europos čempionatų rekordą (3 min. 33,20 sek.). 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje Deivydas Margevičius užėmė 16-ąją vietą.

Gruodžio 4 d. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė debiutavo pasaulio čempionato trečiosios pakopos (žemiausios) turnyre. Sofijoje vykstančio turnyro pirmosiose rungtynėse lietuvės nugalėjo Honkongą 4:1. Kitose rungtynėse Lietuva pralaimėjo Bulgarijai 1:2, nugalėjo Belgiją 4:3 ir pralaimėjo Rumunijai 2:4.

Gruodžio 4-5 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės etape asmeninėse vyrų lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 56-ąją vietą, Vytautas Strolia – 82-ąją, Tomas Kaukėnas – 95-ąją (startavo 110 sportininkų). Asmeninėse moterų lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 70-ąją vietą, Natalija Kočergina – 93-iąją (startavo 101 sportininkė).

Gruodžio 5 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Maskvos CSKA 82:85 (po pratęsimo). „Žalgiris“ patyrė šeštąjį iš eilės pralaimėjimą. Per 12 turų „Žalgiris“ iškovojo 3 pergales ir dalijasi paskutinę vietą su Sankt Peterburgo „Zenit“.

Gruodžio 5 d. Lietuvos futbolo federacija (LFF) dėl manipuliavimo rungtynių rezultatais iš A lygos pašalino Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubus. LFF taip pat diskvalifikavo ir skyrė pinigines bausmes penkiems „Atlanto“ ir devyniems „Palangos“ futbolininkams (keturiems lietuviams ir dešimčiai užsieniečių) bei „Palangos klubo direktoriui Tomui Lauciui.

Gruodžio 5 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Danas Rapšys iškovojo antrą aukso medalį. Jis laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas. 24 metų D.Rapšys atsisakė dalyvauti kitose rungtyse. Jis trumpame baseine rengiamuose Europos čempionatuose per karjerą iškovojo tris aukso ir vieną bronzos medalį.

Gruodžio 6 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Simonas Bilis užėmė penktąją vietą plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi. 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė 15-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Gruodžio 7 d. Laurynas Grigelis su ispanu Davidu Perezu tapo teniso turnyro Kaire („ITF Tour“) dvejetų varžybų nugalėtojais. L.Grigelis iškovojo ketvirtąjį dvejetų titulą šį sezoną ir 31-ąjį – karjeroje.

Gruodžio 7 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Simonas Bilis užėmė 4-ąją vietą ir pateko į finalą.

Gruodžio 7 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės etape vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 20-ąją vietą (startavo 26 komandos, nugalėjo Norvegija).

Gruodžio 8 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Simonas Bilis užėmė septintąją vietą plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi. Lietuvos rinktinėje kompleksinio plaukimo estafetės 4x50 m atrankoje užėmė 16-ąją vietą. Čempionate dalyvavo šeši Lietuvos plaukikai. Jie pateko į keturis finalus (po du – Danas Rapšys ir S.Bilis) ir iškovojo du aukso medalius (abu – D.Rapšys). Lietuva medalių lentelėje užėmė 9-ąją vietą.

Gruodžio 8 d. Lietuvos krepšinio lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 78:72. Po 13 turų pirmauja „Žalgiris“ (13 pergalių), „Rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ (po 8), Panevėžio „Lietkabelis“ (7), Prienų „Cbet“ ir Utenos „Juventus“ (po 6).