Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: V. Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus

Penktadienį Hochfilcene (Austrija) prasidėjusiame pasaulio biatlono taurės antrajame etape sprinto rungtis puikiai susiklostė Lietuvos biatlonininkams. Net ir sukęs du baudos ratus Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą (šaudymas 2+0) ir iškovojo 10 įskaitinių šių varžybų taškų.

Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą.<br> A.Ivanovo nuotr.
 Tomas Kaukėnas trasoje.<br> A.Ivanovo nuotr.
Karolis Dombrovskis pateko į persekiojimo lenktynes.<br> A.Ivanovo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 14, 2019, 1:32 PM, atnaujinta Dec 14, 2019, 1:54 PM

Solidžiai pasirodė ir visa Lietuvos rinktinė: tarp 109 dalyvių Karolis Dombrovskis buvo 53-ias (2+0), o Tomas Kaukėnas – 61-as (1+2).

Nedaug trūko, kad persekiojimo varžybose pirmąjį kartą šalies istorijoje būtų startavę trys Lietuvos atstovai, nes teisę dalyvauti šioje rungtyje iškovojo 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių biatlonininkų, o T.Kaukėną nuo šios vietos skyrė vos 1,5 sek.

Tiesa, vieną istorinę pergalę mūsiškiai pasiekė: 278 taškus į Nacijų taurės taupyklę įnešę V.Strolia, K.Dombrovskis ir T.Kaukėnas pagal šį aspektą buvo net 11-i, užtikrintai pranokę pajėgius Švedijos biatlonininkus.

Būtent pagal Nacijų taurės rezultatus pasibaigus kitam sezonui bus dalijami kelialapiai į 2022 metų Pekino olimpines žaidynes.

Geriausiųjų 20-ukas Lietuvos vyrams kelialapių į olimpiadą garantuotų net penkis.

„Dar anksti analizuoti vietas Nacijų taurėje, tiesiog pasižiūrime plius minus kurioje vietoje esame. Dar pati sezono pradžia, labiau žiūrėsime, kai bus antroji pusė sezono. Tačiau kai pasiseka komandai, tada geresnės nuotaikos ir sportininkams, ir visiems aplinkui“, – sėkminga lietuviams diena džiaugėsi V.Strolia.

10 km sprinto rungtis biatlonininkui prasidėjo itin pozityviai, kai pirmąją šaudyklą jis tarp visų dalyvių pasiekė būdamas 21-as.

Vis dėlto du netaiklūs šūviai jį bloškė į 79-ąją vietą. Nė vienos klaidos antrajame šaudyme stovint nepadaręs anykštėnas šaudyklą paliko būdamas 35-as, o dėka aukšto tempo trasoje iki finišo palypėjo dar per keturias pozicijas.

„Esu visai patenkintas pasirodymu, vis tiek reikia nuo kažko pradėti. Žingsnelis pirmyn, – teigė V.Strolia. – Hochfilcene buvo daug pirmų kartų, tad ši vieta kelia man geras asociacijas. Negaliu pasakyti, kad ši trasa man labai paranki, bet viskas susiklostė labai neblogai.“

Varžybų nugalėtoju tapo norvegas Johannesas Thingnesas Boe, kuris 7,8 sek. pranoko prancūzą Simoną Desthieux ir 14,6 sek. – rusą Aleksandrą Loginovą.

V.Strolia atsiliko 1 min. 22,1 sek., K.Dombrovskis – 1 min. 53,9 sek., o T.Kaukėnas – 2 min. 12,1 sek.

Moterų 7,5 km sprinte sezono rekordą pasiekė Natalija Kočergina. Vieną baudos ratą sukusi Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvė užėmė 43-iąją vietą (šaudymas 0+1). Nuo įskaitinių taškų ir geriausiųjų 40-uko ją skyrė 4,1 sek.

Sprintą laimėjo sezono lyderė italė Dorothea Wierer, 5,9 sek. aplenkusi norvegę Ingrid Landmark Tandrevold ir 18,3 sek. – rusę Svetlaną Mironovą.

N.Kočergina atsiliko 1 min. 30,3 sek., o 97-ąją vietą užėmusi Gabrielė Leščinskaitė – 3 min. 50,5 sek. (šaudymas 1+2).

Šeštadienį V.Strolia ir K.Dombrovskis dalyvaus persekiojimo rungtyje, o sekmadienį vyks moterų persekiojimo varžybos su N.Kočergina ir vyrų estafetės rungtis.