Vilniaus „Rytas“ vienintelis tarp Lietuvos klubų laimėjo Europos krepšinio turnyrų rungtynes ir užsitikrino kelialapį į Europos taurės antrąjį etapą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė nesėkmių seriją Eurolygoje, Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo mačą dėl profesionalų bokso pasaulio čempiono diržo, Giedrius Arlauskis padėjo Klužo komandai patekti į futbolo Europos lygos atkrintamąsias varžybas, Lietuvos rankinio lygos pirmasis ratas baigėsi čempionų pergale prieš buvusius lyderius, tenisininkas Laurynas Grigelis iškovojo dar vieną dvejetų titulą „ITF Tour“ turnyre, o oficialiose varžybose debiutavusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė išvengė paskutinės vietos pasaulio pirmenybių žemiausioje pakopoje.

Lietuvos sporto savaitė. Svarbiausia E. Kavaliausko kova, pirmąjį tikslą pasiekęs „Rytas“ ir iš duobės neišlipantis „Žalgiris“.<br> lrytas.lt montažas

Dec 16, 2019, 12:26 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 10 d. Vilniaus „Rytas“ užsitikrino kelialapį į krepšinio Europos taurės „Top 16“ etapą. Pirmojo etapo 9-ajame ture „Rytas“ namie nugalėjo Bursos „Tofaş“ 99:83. „Rytas“ laimėjo 4 iš 9 rungtynių ir grupėje dalijasi trečiąją vietą. Čempionų lygos rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie pralaimėjo Sasario „Dinamo“ 82:86. „Lietkabelis“ laimėjo 3 iš 8 rungtynių ir grupėje dalijasi penktąją vietą.

Gruodžio 10 d. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato trečiosios pakopos turnyre Sofijoje užėmė penktąją vietą tarp šešių komandų. Lietuvės nugalėjo Honkongą (jis užėmė paskutinę vietą) ir Belgiją, bet pralaimėjo šeimininkei Bulgarijai, Rumunijai ir Pietų Afrikai (ji iškovojo vienintelį kelialapį į aukštesnę pakopą). Lietuvos rinktinė pirmą kartą dalyvavo oficialiose varžybose.

Gruodžio 11 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 32:26. Po pirmojo rato (komandos žaidė po 8 rungtynes) pirmauja „Dragūnas“ (14 taškų), „Šviesa“ (13), Kauno „Ąžuolas“, Alytaus „Varsa“ ir „Vilnius“ (po 10). Antrasis ratas prasidės 2020 m. sausio 15 d.

Gruodžio 11 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Brindizio „Happy Casa“ 82:96. „Neptūnas“ laimėjo 4 iš 8 rungtynių ir grupėje dalijasi trečiąją vietą.

Gruodžio 12 d. „Cluj“ futbolo klubas, kuriame žaidžia Giedrius Arlauskas, pateko į Europos lygos atkrintamąsias varžybas. Grupių etape „Cluj“ per 6 rungtynes iškovojo 12 taškų ir užėmė antrąją vietą.

Gruodžio 13 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo „Valencia“ 82:86. Tai – septintasis iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimas Eurolygoje ir penktasis iš eilės pralaimėjimas žaidžiant namie. „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 13 rungtynių ir dalijasi paskutinę vietą su Sankt Peterburgo „Zenit“.

Gruodžio 13 d. Hochfilcene (Austrija) biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą ir iškovojo pirmuosius šį sezoną pasaulio taurės taškus. Karolis Dombrovskis užėmė 53-iąją vietą, Tomas Kaukėnas – 61-ąją (tarp 109 sportininkų; lenktynes laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). Moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 43-iąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 97-ąją (tarp 105 sportininkių; lenktynes laimėjo italė Dorothea Wierer).

Gruodžio 14 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etape persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 47-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 52-ąją (lenktynes laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 56-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 57-ąją (abu surinko po 10 taškų). Moterų estafetės varžybose lietuvės nedalyvavo (lenktynes laimėjo Norvegija).

Gruodžio 14 d. Vilniaus „Bekento“ salės futbolo klubas paskelbė, kad traukiasi iš Lietuvos A lygos čempionato. „Bekentas“ šį sezoną žaidė 7 rungtynes, per kurias neiškovojo nė vieno taško.

Gruodžio 14 d. Egidijus Kavaliauskas profesionalų bokso mače dėl pusvidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal Pasaulio bokso organizacijos (WBO) versiją Niujorke pralaimėjo amerikiečiui Terence‘ui Crawfordui (devintajame raunde techniniu nokautu). E.Kavaliauskas patyrė pirmą pralaimėjimą profesionalo karjeroje (jis laimėjo 21 mačą, vieną mačą baigė lygiosiomis; T.Crawfordas per karjerą laimėjo visus 36 mačus).

Gruodžio 15 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Kaire („ITF Tour“) finale pralaimėjo prancūzui Manueliui Guinard‘ui 3:6, 2:6. L.Grigelis ir M.Guinard‘as tapo šio turnyro dvejetų varžybų nugalėtojais. L.Grigelis iškovojo penktąjį dvejetų titulą šį sezoną ir 32-ąjį – karjeroje (vienetų varžybose jis iškovojo 1 titulą šį sezoną ir 24 – karjeroje).

Gruodžio 15 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etape persekiojimo lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 57-ąją vietą (lenktynes laimėjo norvegė Tiril Eckhoff). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje lietuvės taškų dar neiškovojo. Vyrų estafetėje lietuviai užėmė 22-ąją vietą (dalyvavo 27 komandos; lenktynes laimėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų estafetės bendrojoje įskaitoje Lietuva užima 20-ąją vietą. Tautų taurės vyrų įskaitoje Lietuva užima 20-ąją vietą (tarp 30 šalių), moterų įskaitoje – 25-ąją vietą (tarp 29 šalių).