Pasaulio sporto savaitė. „Liverpool“ laimėjimas ir žiemos sezono lyderiai

„Liverpool“ tapo pasaulio futbolo klubų čempionu, Romos „Lazio“ futbolininkai iškovojo Italijos supertaurę, „Leipzig“ klubas tapo Vokietijos futbolo lygos pirmojo rato nugalėtoju, o žiemos sporto šakų atstovai pradėjo trumpą šventinę pertrauką.

„Liverpool“ tapo pasaulio futbolo klubų čempionu.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 „Liverpool“ tapo pasaulio futbolo klubų čempionu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 23, 2019, 1:17 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 18 d. Ispanijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Barcelona“ ir Madrido „Real“ sužaidė lygiosiomis 0:0.

Gruodžio 21 d. Dohoje pasaulio futbolo klubų čempionato finale „Liverpool“ nugalėjo Rio de Žaneiro „Flamengo“ 1:0 (po pratęsimo). Trečiąją vietą užėmė „Monterrey“ (Meksika). „Liverpool“ pirmą kartą tapo pasaulio klubų čempionu. Anglijos klubai šį prizą iškovojo antrąjį kartą (2008 m. laimėjo „Manchester United“), o Europos klubai nugalėtojais tapo septintus metus iš eilės ir dvyliktąjį kartą per visą turnyro istoriją (šis turnyras buvo 16-asis, o tris praėjusius turnyrus laimėjo Madrido „Real“).

Gruodžio 21 d. Prancūzijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po 19 turų pirmauja čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG (45 taškai), Marselio „Olympique“ (38), Reno „Stade“ (33), Lilio „Olympique“ (31) ir „Nantes“ (29). Kitos rungtynės bus žaidžiamos sausio 10 d.

Gruodžio 21 d. Vienas Nyderlandų futbolo lygos lyderių Alkmaro AZ svečiuose pralaimėjo Roterdamo „Sparta“ 0:3. Po 18 turų pirmauja čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ (44 taškai), AZ (41), „Eindhoven“ (34), Tilburgo „Willem II“ (33) ir Roterdamo „Feyenoord“ (31). Kitos rungtynės bus žaidžiamos sausio 17 d.

Gruodžio 21-22 d. Anglijos futbolo lygoje antrojoje vietoje esantis „Leicester City“ svečiuose pralaimėjo čempiono vardą ginančiam „Manchester City“ 1:3. Londono klubų rungtynėse „Chelsea“ svečiuose nugalėjo „Tottenham Hotspur“ 2:0, „Manchester United“ svečiuose pralaimėjo paskutinę vietą užimančiam „Watford“ 0:2. Po 18 turų pirmauja „Liverpool“ (49 taškai; žaidė 17 rungtynių), „Leicester City“ (39), „Manchester City“ (38), „Chelsea“ (32) ir „Sheffield United“ (28).

Gruodžio 22 d. Vokietijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas ir prasidėjo žiemos pertrauka, kuri truks iki sausio 17 d. Prieš pertrauką vienvaldžiu turnyro lyderiu tapo „Leipzig“, namie nugalėjęs „Augsburg“ 3:1, ir aplenkęs Mionchengladbacho „Borussia“, kuri išvykoje sužaidė lygiosiomis su Berlyno „Hertha“ 0:0. Po 17 turų pirmauja „Leipzig“ (37 taškai), Mionchengladbacho „Borussia“ (35), čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ (33), Dortmundo „Borussia“, Gelzenkircheno „Schalke“ (po 30) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (28).

Gruodžio 22 d. Italijos futbolo lygoje sužaistos paskutinės rungtynės prieš švenčių pertrauką. Po 17 turų pirmauja Milano „Inter“, čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ (po 42 taškus), Romos „Lazio“ (36; žaidė 16 rungtynių), „Roma“ (35) ir Bergamo „Atalanta“ (31).

Gruodžio 22 d. Rijade (Saudo Arabija) Italijos supertaurės rungtynėse Romos „Lazio“ nugalėjo Turino „Juventus“ 3:1. „Lazio“ šalies supertaurę iškovojo penktąjį kartą.

Gruodžio 22 d. Ispanijos futbolo lygoje sužaistos paskutinės rungtynės prieš švenčių pertrauką. Vienvalde lydere tapo čempionės vardą ginanti „Barcelona“, namie nugalėjusi Vitorijos „Alaves“ 4:1. Madrido „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su Bilbao „Athletic“ 0:0. Po 18 turų pirmauja „Barcelona“ (39 taškai), Madrido „Real“ (37), „Sevilla“ (34), Madrido „Atletico“ (32), San Sebastiano „Real Sociedad“ (31) ir „Getafe“ (30).

Gruodžio 22 d. Turkijos futbolo lygos lyderis „Sivasspor“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Ankaros „Genclerbirligi“ 2:2 ir nutraukė 7 pergalių seriją. Po 16 turų pirmauja „Sivasspor“ (34 taškai), Stambulo „Basaksehir“ (30), Stambulo „Fenerbahçe“ (28), Stambulo „Beşiktaş“ (27) ir „Trabzonspor“ (26).

Gruodžio 22 d. Belgijos futbolo lygos lyderis „Club Brugge“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Gent“ 1:1. Po 20 turų pirmauja „Club Brugge“ (46 taškai), „Antwerpen“ (38), Šarlerua „Sporting“, „Gent“ (po 36) ir Lježo „Standard“ (35).

Gruodžio 22 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po trijų etapų pirmauja praėjusio sezono nugalėtojai norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir italė Dorothea Wierer. J.Th.Bo šį sezoną laimėjo 5 iš 7 asmeninių lenktynių. Moterų varžybose pastarąsias 4 asmenines lenktynes laimėjo bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užimanti norvegė Tiril Eckhoff. Vyrų bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užima J.Th.Bo vyresnysis brolis Tarjei Bo. Kitas etapas vyks po Naujųjų metų.

Gruodžio 22 d. Šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 7 etapų pirmauja nugalėtojo vardą ginantis japonas Ryoyu Kobayashi, antrąją vietą užima austras Stefanas Kraftas, trečiąją – vokietis Karlas Geigeris.

Gruodžio 22 d. Slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 7 etapų pirmauja norvegai Johannesas Hosflotas Klabo ir Therese Johaug.