Pasaulio sporto savaitė: nauji Dakaro ralio namai ir pirmieji naujų metų čempionai

Saudo Arabijoje prasidėjo iš Pietų Amerikos į Aziją persikraustęs Dakaro dykumų ralis, Madrido „Real“ vėl pavijo „Barcelona“ komandą Ispanijos futbolo lygos lentelėje, norvegė Therese Johaug susigrąžino „Tour de Ski“ čempionės vardą, o jaunieji Kanados ledo ritulininkai vėl pasipuošė pasaulio pirmenybių auksu.

A.Juknevičiui teko spręsti bėdas.<br>Dakaras.lt nuotr.
V.Žala ir S.Jurgelėnas laimėjo pirmąjį etapą.<br>Dakaras.lt nuotr.
D.Labanauskas šiemet Londone pateko tarp aštuonių geriausių pasaulio smiginio čempionato žaidėjų.<br>„PA Images“/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2020-01-06 10:07

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 1 d. Dalase surengtos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Žiemos klasikos rungtynės po atviru dangumi. „Dallas Stars“ nugalėjo „Nashville Predators“ 4:2, rungtynes „Cotton Bowl“ stadione stebėjo 85630 žiūrovų (antras pagal dydį skaičius NHL istorijoje).

Sausio 1 d. Londone Profesionalų smiginio korporacijos (PDC) pasaulio čempionato finale škotas Peteris Wrightas nugalėjo čempiono vardą gynusį olandą Michaelį van Gerweną 7:3. P.Wrightas antrą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo pasaulio čempionu (2014 m. jis finale pralaimėjo M.Van Gerwenui).

Sausio 4 d. Šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyre po trijų etapų pirmauja lenkas Dawidas Kubacki. Antrąją vietą užima dviejų etapų (Garmiše-Partenkirchene ir Insbruke) nugalėtojas norvegas Mariusas Lindvikas. Pernai turnyrą laimėjęs ir šį sezoną pirmajame etape (Oberstdorfe) nugalėjęs japonas Ryoyu Kobayashi bendrojoje įskaitoje užima ketvirtąją vietą.

Sausio 4 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado lyderė „Barcelona“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su Barselonos „Espanyol“ 2:2. Ją pavijo Madrido „Real“, išvykoje nugalėjęs „Getafe“ 3:0. Po 19 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Barcelona“, Madrido „Real“ (po 40 taškų), Madrido „Atletico“, „Sevilla“ (po 35), San Sebastiano „Real Sociedad“ ir „Valencia“ (po 31).

Sausio 5 d. Džedoje (Saudo Arabija) prasidėjo 42-asis Dakaro ralis. Jis pirmą kartą rengiamas Saudo Arabijoje (iki tol 11 metų ralis vyko Pietų Amerikos šalyse). Ralio nuotolis – apie 7900 km, jis finišuos sausio 17 d. Sidijoje. Nugalėtojo vardą automobilių klasėje gina katarietis Nasseras Al Attiyahas.

Sausio 5 d. Šanchajuje prasidėjo mačas dėl pasaulio moterų šachmatų čempionės vardo. Jame žaidžia 2018 m. iškovotą čempionės vardą ginanti kinė Ju Wenjun ir kandidačių turnyro laimėtoja rusė Aleksandra Goriačkina. Šešios pirmosios partijos bus žaidžiamos Šanchajuje, kitos šešios – Vladivostoke. Mačas truks iki sausio 24 d.

Sausio 5 d. Ostravoje (Čekija) pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Rusiją 4:3. Bronzos medalius laimėjo Švedija. Kanadiečiai šios amžiaus grupės aukso medalius iškovojo 18-ąjį kartą per 44 turnyrus.

Sausio 5 d. Fjemės slėnyje (Trentinas, Italija) baigėsi „Tour de Ski“ slidinėjimo daugiadienės lenktynės. Jų nugalėtojais tapo norvegė Therese Johaug ir rusas Aleksandras Bolšunovas, antrąją vietą užėmė rusai Natalija Nepriajeva ir Sergejus Ustiugovas, trečiąją – nugalėtojų vardus gynę norvegai Ingvild Flugstad Ostberg ir Johannesas Hosflotas Klabo. A.Bolšunovas šias lenktynes laimėjo pirmą kartą, Th.Johaug – trečią (ji buvo čempionė 2014 ir 2016 m.). Norvegijos slidininkės „Tour de Ski“ moterų čempionėmis tapo septintus metus iš eilės.

REPORTERIS: sulaikyti asmenys, įtariami L. Volkovo užpuolimu