Kas laukia pirmąją užduotį įvykdžiusių Lietuvos rankininkų?

Lietuvos rankininkai įvykdė pirmąją užduotį ir iškovojo kelialapį į pasaulio čempionato atrankos atkrintamąjį etapą. Atrankos pirmojo etapo grupės varžybose Liuksemburge lietuviai laimėjo visas trejas rungtynes ir užėmė pirmąją vietą. Kitose atrankos grupėse tą patį padarė Turkijos, Izraelio ir Rumunijos rinktinės.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pateko į pasaulio čempionato atrankos antrąjį etapą.<br> rankinis.lt nuotr.

Jan 12, 2020, 11:22 PM, atnaujinta Jan 12, 2020, 11:23 PM

Kas pateko į kitą etapą?

Liuksemburge tris dienas paeiliui žaidę lietuviai įtikinamai nugalėjo Farerų Salas 36:25 ir Liuksemburgą 32:22, o sekmadienį lemiamose rungtynėse po permainingos kovos pranoko Slovakiją 25:24.

Lietuvos rinktinė surinko 6 taškus, užėmė pirmąją vietą 1-ojoje grupėje ir iškovojo vienintelį kelialapį į kitą atrankos etapą. Antrąją vietą užėmė Slovakija (4 taškai), trečiąją – Farerų Salos (2 taškai), ketvirtąją – Liuksemburgas (0 taškų).

4-osios grupės komandos žaidė dar praėjusių metų spalį. Turkijoje vykusiose varžybose pirmąją vietą užėmė šeimininkų komanda, aplenkusi Belgijos ir Estijos rinktines.

3-iosios grupės varžybos vyko šį savaitgalį Italijoje. Ten geriausiai žaidė visas trejas rungtynes laimėję Rumunijos rankininkai, o už jų išsirikiavo Kosovo, Gruzijos ir Italijos rinktinės.

2-osios grupės komandos žaidė dviem ratais nuo praėjusių metų spalio iki šio savaitgalio. Pirmąją vietą užėmė Izraelio rinktinė, šeštadienį lemiamose rungtynėse įveikusi Graikijos komandą 24:22. Treti liko suomiai, ketvirti – kipriečiai.

Kaip bus kovojama toliau?

Keturios pirmojo etapo grupių nugalėtojos (Lietuva, Izraelis, Rumunija ir Turkija) pateko į atrankos atkrintamąjį etapą, kuriame taip pat žais 19 komandų, šiuo metu dalyvaujančių Europos čempionate. Atkrintamąjį etapą sudarys dvi dalys.

Pirmajame atkrintamajame etape kovos dešimt rinktinių: keturios pirmojo etapo nugalėtojos ir šešios silpniausios Europos čempionato komandos.

Antrajame atkrintamajame etape rungtyniaus penkios pirmojo atkrintamojo etapo nugalėtojos ir likusios 13 komandų iš Europos čempionato.

Atrankos varžybose nereikės dalyvauti Danijos rinktinei, kuri teisę žaisti 2021 metų pasaulio čempionate iškovojo, kai laimėjo praėjusių planetos pirmenybių aukso medalius, bei keturioms geriausioms šių metų Europos čempionato komandoms (neskaičiuojant Danijos).

Pirmojo atkrintamojo etapo rungtynės bus žaidžiamos balandžio 15-19 dienomis, antrojo – birželio 5-11 dienomis.

2021 metų pasaulio čempionatas vyks Egipte. Jame pirmą kartą dalyvaus 32 komandos. Europai atstovaus bent 14 rinktinių, tačiau jų skaičius gali padidėti iki 16 (IHF skirs vieną arba du vardinius kvietimus).

Su kuo žais lietuviai?

Lietuvos rinktinės varžovė pirmajame atkrintamajame etape bus viena iš šešių silpniausių Europos čempionato komandų. Žemyno pirmenybėse dar nesibaigė pirmasis etapas, tačiau jau aišku, kad į antrąjį etapą nepateks po du kartus pralaimėjusios Serbijos, Prancūzijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės.

Kitų grupių autsaiderės yra taškų taip pat neiškovojusios Ukrainos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos rinktinės. Nors jos dar gali išvengti paskutinės vietos, labiausiai tikėtina, kad Lietuvos rankininkams reikės kovoti su viena iš šių komandų.

Tiesa, prancūzai tikrai netaps lietuvių varžovais pirmajame atkrintamajame etape. Prancūzijos rinktinė dar anksčiau užsitikrino teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre, kuris irgi vyks balandžio mėnesį, todėl ji tikrai rungtyniaus pasaulio čempionato atrankos antrajame atkrintamajame etape.