Pasaulio sporto savaitė. Serbijos tenisininkų triumfas, ypatinga S. Williams pergalė, ir nauji žiemos sezono lyderiai

Serbijos tenisininkai tapo pirmaisiais ATP taurės laimėtojais, amerikietė tenisininkė Serena Williams iškovojo pirmąjį titulą po motinystės atostogų, lenkas Dawidas Kubacki pirmą kartą triumfavo Keturių tramplinų šuolių su slidėmis turnyre, „Liverpool“ futbolo klubas pratęsė istorinę nepralaimėtų rungtynių seriją, o šios komandos žaidėjas Sadio Mane gavo geriausio Afrikos futbolininko prizą, biatlono ir šuolių su slidėmis pasaulio taurės varžybose pasikeitė sezono lyderiai, Madrido „Real“ iškovojo Ispanijos supertaurę, dėl kurios futbolininkai pirmą kartą varžėsi Saudo Arabijoje.

erbijos tenisininkai tapo pirmaisiais ATP taurės laimėtojais.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 13, 2020, 2:23 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 6 d. Šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro nugalėtoju pirmą kartą tapo lenkas Dawidas Kubacki. Jis laimėjo paskutinį ketvirtąjį etapą. Antrąją vietą užėmė dviejų etapų nugalėtojas norvegas Mariusas Lindvikas, trečiąją – vokietis Karlas Geigeris. Čempiono vardą gynęs ir šį sezoną pirmąjį etapą laimėjęs japonas Ryoyu Kobayashi galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą. R.Kobayashi liko pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderiu.

Sausio 7 d. Geriausiu 2019 metų Afrikos futbolininku išrinktas senegalietis Sadio Mane („Liverpool“). Antrąją vietą rinkimuose užėmė egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“), trečiąją – alžyrietis Riyadas Mahrezas („Manchester City“). S.Mane metų laureatu tapo pirmą kartą. 2017 ir 2018 m. prizas buvo įteiktas M.Salahui, 2016 m. – R.Mahrezui.

Sausio 9 d. Švedijoje, Austrijoje ir Norvegijoje prasidėjo 14-asis Europos vyrų rankinio čempionatas. Jis pirmą kartą rengiamas trijose šalyse ir jame pirmą kartą dalyvauja 24 komandos. Užpernai iškovotą čempionės vardą gina Ispanija, finalo rungtynės bus žaidžiamos sausio 26 d. Stokholme.

Sausio 11 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Liverpool“ svečiuose nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 1:0. „Liverpool“ per 21 rungtynes iškovojo 20 pergalių ir surinko 61 tašką. Tai – geriausias startas penkiose stipriausiose Europos futbolo lygose per pastaruosius 30 metų. Pridėjus praėjusio sezono pabaigą, „Liverpool“ šalies lygoje nepralaimėjo 38 rungtynėse iš eilės.

Sausio 12 d. Teniso turnyro Oklande (Naujoji Zelandija) finale amerikietė Serena Williams nugalėjo amerikietę Jessicą Pegulą 6:3, 6:4. 38-erių S.Williams iškovojo pirmąjį titulą po motinystės atostogų ir nutraukė penkių pralaimėtų finalų seriją. S.Williams per karjerą žaidė 98 finaluose ir iškovojo 73 titulus.

Sausio 12 d. Teniso turnyro Brisbene („WTA Premier“) finale čekė Karolina Pliškova nugalėjo amerikietę Madison Keys 6:4, 4:6, 7:5. 27-erių K.Pliškova iškovojo 16-ąjį titulą.

Sausio 12 d. Budapešte prasidėjo Europos moterų vandensvydžio čempionatas. Užpernai iškovotą čempiono vardą gina Nyderlandai.

Sausio 12 d. Herenvene (Nyderlandai) baigėsi Europos greitojo čiuožimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (8 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos). Olandai laimėjo daugiau nei pusę rungčių (8 iš 14). Rusas Pavelas Kuližnikovas iškovojo 3 aukso medalius.

Sausio 12 d. Sidnėjuje teniso ATP taurės finale Serbija nugalėjo Ispaniją 2:1. Serbijai atstovavo antroji pasaulio raketė Novakas Džokovičius, Dušanas Lajovičius ir Viktoras Troickis. Šis turnyras buvo surengtas pirmą kartą, jame dalyvavo 24 komandos.

Sausio 12 d. Italijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Jo nugalėtoju tapo čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“, svečiuose įveikęs „Roma“ 2:1, ir aplenkęs Milano „Inter“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 1:1. Po 19 turų pirmauja „Juventus“ (48 taškai), „Inter“ (46), Romos „Lazio“ 42), „Atalanta“ ir „Roma“ (po 35).

Sausio 12 d. Prancūzijos futbolo lygoje šešių pergalių seriją nutraukė čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, namie sužaidęs lygiosiomis su „Monaco“ 3:3. Po 20 turų pirmauja PSG (46 taškai), Marselio „Olympique“ (41), Reno „Stade“ (33), „Nantes“ (32) ir Lilio „Olympique“ (31).

Sausio 12 d. Džedoje (Saudo Arabija) Ispanijos futbolo supertaurės finale Madrido „Real“ nugalėjo Madrido „Atletico“ 0:0 (baudiniai 4:1). „Real“ supertaurę iškovojo 11-ąjį kartą („Barcelona“ šį prizą laimėjo 13 kartų). Supertaurės turnyras pirmą kartą surengtas Saudo Arabijoje. Jame pirmą kartą dalyvavo keturios komandos (dvi geriausios praėjusio sezono lygos komandos ir taurės turnyro finalininkai).

Sausio 12 d. Biatlono pasaulio taurės vyrų bendrosios įskaitos lyderiu tapo prancūzas Martinas Fourcade‘as, laimėjęs abejas Oberhofe (Tiuringija, Vokietija) surengtas asmenines lenktynes. Jis aplenkė šiame etape nestartavusį norvegą Johannesą Thingnesą Bo. Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja italė Dorothea Wierer.

Sausio 12 d. Šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderiu tapo vokietis Karlas Geigeris, laimėjęs abejas Fjemės slėnyje (Trentinas, Italija) surengtas varžybas. Iki tol pirmavęs japonas Ryoyu Kobayashi nukrito į trečiąją vietą.