D. Rapšys plaukimo Čempionų lygos antrąją dieną užėmė antrąją vietą

Šendžene (Kinija) tęsiasi Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) plaukimo Čempionų serijos varžybų antrasis sezonas. Danas Rapšys turi progą pasitikrinti jėgas su stipriausiais pasaulio plaukikais. Lietuvis trečiadienį varžėsi 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, nuotolį įveikė per 3 min. 46,62 sek. ir užėmė antrąją vietą.

Danas Rapšys FINA Čempionų lygos varžybose 400 m rungtyje liko antras.<br>FINA nuotr.
Danas Rapšys dalyvauja Čempionų lygos varžybose Kinijoje jau užėmė vieną pirmąją vietą.<br> Instagram nuotr.

4. Dominik Kozma (Vengrija) – 3:57,91.

Išvakarėse D.Rapšys laimėjo 200 metrų laisuoju stiliumi rungties varžybas, 0,03 sek. įveikęs pasaulio čempioną iš Kinijos Sun Yangą. Panevėžiečio laikas – 1 min. 46,50 sek.

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA pasaulio taurės bendrosios įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai.

Lygoje tarpusavyje varžosi tik po 4 kviestinius plaukikus. Atrankos plaukimai nėra rengiami.

Už pirmąją vietą dalyviui skiriama 10 tūkst., už antrąją – 8 tūkst., už trečiąją – 6 tūkst., o ketvirtąją – 5 tūkst. JAV dolerių premija.

Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.

Čempionų serijos dviejuose etapuose dalyvaus 70 plaukikų iš 26 pasaulio šalių.

Antrasis etapas numatytas sausio 18–19 dienomis Kinijos sostinėje Pekine.