Danas Rapšys plaukimo Čempionų lygoje vos spėjo suktis – laimėjo sidabrą, tačiau nieko nepešė estafetėje

Kinijos sostinėje Pekine šeštadienį startavo antrasis FINA Čempionų lygos etapas, kuriame kovoja vienintelis mūsų atstovas Danas Rapšys. Į šias prestižines ir gerai apmokamas varžybas yra kviečiami tik geriausi pasaulio plaukikai, kurie pirmauja reitinguose. Pirmąją varžybų dieną D.Rapšys turėjo plaukti 200 m laisvuoju stiliumi ir mišrioje estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi.

Danas Rapšys<br>FINA nuotr.
Danas Rapšys<br>Instagram nuotr.
Plaukikas D.Rapšys šįmet bandys savo medalių kolekciją papildyti Tokijo olimpiados apdovanojimais.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 18, 2020, 1:33 PM

200 m distancijoje D.Rapšys šeštadienį nesugebėjo pakartoti pirmojo etapo pasiekimo: jis finišavo per 1 min. 45.74 sek. ir užėmė antrąją vietą. Jam pritrūko tik 0.19 sek. iki kino Yango Suno, kuris ir tapo laimėtoju – 1 min. 45.55 sek.

Trečias finišavo vengras Dominikas Kozma (1:48.98), o ketvirtas buvo belgas Pieteris Timmersas (1:51.94). D.Rapšys laimėjo šią rungtį pirmajame Čempionų lygos etape taip pat Kinijoje – . Tada jis dramatiškame finale vos 0.03 sek. aplenkė Y.Suną.

D.Rapšys laimėjo šią rungtį pirmajame Čempionų lygos etape. Tada jis dramatiškame finale vos 0.03 sek. aplenkė kiną Yangą Suną.

Kelios minutės po individualaus starto D.Rapšys dalyvavo ir mišrioje estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi. Lietuvis 100 m nuotolį įveikė per 51.54 sek., bet atsiliko gerokai atsiliko nuo varžovų.

Galutinėje įskaitoje Lieuvos atstovo komanda liko paskutinė ketvirta – jai be D.Rapšio atstovavo Olegas Kostinas, Siobhanas Haughey ir Shiwen Ye. Jie finišavo per 3 min. 34.34 sek. Nugalėjo Michaelas Andrew, Andrejus Minakovas, Ranomi Kromowidjojo ir Jianjiahe Wang, distanciją nuplaukę per 3 min. 29.72 sek..

Sekmadienį D.Rapšys baigs trumpą Čempionų lygos sezoną, kai plauks 400 m laisvuoju stiliumi. Šią rungtį pirmajame etape laimėjo Y.Sunas.

Ųiose varžybose už pirmąją vietą dalyviui skiriama 16 tūkst., už antrąją – 12 tūkst., už trečiąją – 8 tūkst., o ketvirtąją – 6 tūkst. JAV dolerių premija. Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.