Lietuvos sporto savaitė: antausis „Žalgiriui“, biatlonininkų pasiekimas ir dopingo bylos

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo vienerias iš dvejų Eurolygos rungtynių, bet gavo dar vieną antausį LKL čempionate, plaukikas Danas Rapšys iškovojo keturis medalius Čempionų serijos turnyre, Lietuvos biatlonininkai pasiekė vieną iš geriausių istorijoje rezultatų biatlono pasaulio taurės etape.

Lietuvos čempionai pralaimėjo LKL pirmenybėse.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Danas Rapšys startavo FINA Čempionų lygoje.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos vyrų biatlono rinktinė pasaulio taurės etapo estafetėje užėmė 14-ąją vietą.<br>A.Ivanovo nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 20, 2020, 10:42 AM

Tuo tarpui NKL čempionate debiutavo broliai Lavrinovičiai ir nutrūko „Telšių“ pergalių serija, Domantas Sabonis pasiekė pirmą trigubą dviženklį NBA čempionate, o paskui Lietuvos sunkiąją atletiką nusidriekė dar ilgesnis dopingo šleifas.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 14 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie pralaimėjo „Ostende“ 68:76. „Lietkabelis“ per 11 rungtynių pasiekė 4 pergales ir grupėje dalijasi 6-ąją vietą.

Sausio 14 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui Bronislovui Vyšniauskui ir dviračių treko treneriui Antanui Jakimavičiui dėl dopingo medžiagų laikymo turint tikslą jas platinti skyrė 5 tūkst. eurų baudas. Buvęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas buvo išteisintas.

Sausio 14-15 d. Šendženyje plaukimo Čempionų serijos pirmajame etape Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir užėmė antrąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi.

Sausio 15 d. Lietuvos antidopingo agentūra pranešė, kad dėl įtarimų draudžiamų medžiagų vartojimu nušalinti sunkiaatlečiai Žygimantas Stanulis ir Irmantas Kačinskas. Taip pat nušalinti sunkiosios atletikos treneriai Bronislovas Vyšniauskas ir Ramūnas Vyšniauskas bei dviračių sporto treneriai Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė.

Sausio 15 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 76:70.

Sausio 15 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Europos taurės rungtynėse svečiuose nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ 89:73. Po dviejų turų visos keturios grupės komandos turi po vieną pergalę. Čempionų lygoje Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose pralaimėjo „Zaragoza“ 70:86. „Neptūnas“ laimėjo 4 iš 11 rungtynių ir grupėje dalijasi 6-ąją vietą.

Sausio 15-16 d. Rupoldinge (Bavarija, Vokietija) biatlono pasaulio taurės vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 26-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 87-ąją, Tomas Kaukėnas – 95-ąją (dalyvavo 111 sportininkų). V.Strolia pasaulio taurės taškus šį sezoną iškovojo trečiose iš penkerių sprinto lenktynių, tačiau atsisakė startuoti persekiojimo lenktynėse, kurios vyko sausio 19 d. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 47-ąją vietą, T.Kaukėnas – 69-ąją, K.Dombrovskis – 75-ąją. Moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 90-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 92-ąją (dalyvavo 106 sportininkės). Lietuvos moterys pasaulio taurės taškų neiškovojo.

Sausio 17 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiusoe pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ 94:96. „Žalgiris“ per 20 rungtynių iškovojo 6 pergales ir dalijasi paskutinę vietą su Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Miuncheno „Bayern“.

Sausio 17 d. Sidijoje (Saudo Arabija) baigėsi 42-asis Dakaro ralis. Automobilių įskaitoje Benediktas Vanagas užėmė 15-ąją vietą, Antanas Juknevičius – 20-ąją, Vaidotas Žala – 26-ąją, Gintas Petrus – 41-ąją, Edvinas Juškauskas pasitraukė po šeštojo etapo (finišavo 58 ekipažai). Motociklų įskaitoje Arūnas Gelažininkas užėmė 30-ąją vietą (finišavo 96 lenktynininkai).

Sausio 18 d. Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidžiančiame Šakių „Vytyje“ debiutavo buvę Lietuvos rinktinės krepšininkai broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai. Jų debiuto rungtynėse „Vytis“ namie nugalėjo turnyro lyderius „Telšius“ 100:63. „Telšiai“ nutraukė lapkričio viduryje pradėtą 15 pergalių seriją. Šiomis rungtynėmis baigėsi NKL čempionato pirmasis etapas. Po jo pirmauja „Telšiai“ (25 pergalės per 28 rungtynes), Marijampolės „Sūduva“ (23), „Šilutė“ (19) ir Klaipėdos „Neptūnas-2“ (18). „Vytis“ (14 pergalių) užima aštuntąją vietą.

Sausio 18 d. Rupoldinge biatlono pasaulio taurės vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 14-ąją vietą. Tai vienas iš geriausių lietuvių rezultatų pasaulio taurės etapuose. Moterų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė nedalyvavo. Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 19-ąją vietą (tarp 27 komandų), vyrų Tautų taurės įskaitoje – 17-ąją vietą (tarp 30 šalių). Moterų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 25-ąją vietą (tarp 29 šalių).

Sausio 18 d. Justina Mikulskytė su olande Lian Tran tapo teniso turnyro Kankune (Meksika, „ITF Tour“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. J.Mikulskytė iškovojo septintąjį dvejetų titulą karjeroje. Iš vienetų varžybų ji iškrito ketvirtfinalyje.

Sausio 18 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) dėl antrosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 92:69, Utenos „Juventus“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 89:77.

Sausio 18-19 d. Pekine plaukimo Čempionų serijos antrajame etape Danas Rapšys užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi ir trečiąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi. D.Rapšys per du Čempionų serijos etapus laimėjo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalį.

Sausio 19 d. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su baltarusiu treneriu Aliaksejumi Baga, kuris praėjusį sezoną dirbo Baltarusijos čempiono vardą praradusiame Barysavo BATE.

Sausio 19 d. Baigėsi moterų krepšinio Europos lygos grupių etapas. Vilniaus „Kibirkštis“ laimėjo 2 iš 7 rungtynių, grupėje užėmė šeštąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Sausio 19 d. Antrąjį pralaimėjimą patyrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, namie nusileidęs „Šiauliams“ 83:86. Po 19 turų pirmauja „Žalgiris“ (17 pergalių), Vilniaus „Rytas“ (13), Panevėžio „Lietkabelis“ (12), Utenos „Juventus“ (11) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (10).

Sausio 19 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) pasiekė pirmą trigubą dviženklį Šiaurės Amerikos Nacioanlinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate. D.Sabonis pelnė 22 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Pacers“ svečiuose nugalėjo „Denver Nuggets“ 115:107. „Pacers“ laimėjo 28 iš 43 rungtynių ir užima penktąją vietą Rytų grupėje. D.Sabonis pelno vidutiniškai 18 taškų, atkovoja 13 kamuolių ir atlieka 4,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?