„Australian Open“ mūšis: 47-oji pasaulio raketė po 4 val. kovos vos neišmetė R. Federerio

Daugiau kaip 15 metų kortuose žibantis šveicaras Roger Federeris 2020-ųjų „Australian Open“ teniso turnyrą prisimins ilgai: 38-erių veteranui jau trečiame šių varžybų rate teko kautis iš paskutiniųjų, kad taip anksti neiškristų iš Didžiojo kirčio turnyro. Lemiamame penktame geime per pratęsimą jis atsiliko 4:7, tačiau fantastiškai užbaigė kovą, laimėjęs tašką 10:8.

Roger Federeris<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
R.Federeris pergalingai startavo Australijoje.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jan 24, 2020, 3:54 PM, atnaujinta Jan 24, 2020, 5:13 PM

Penktadienį trečioji pasaulio raketė šveicaras kovojo su 47-ąją vietą planetos reitinge užimančiu Johnu Millmanu ir šiaip ne taip peržengė šeimininko barjerą 4:6, 7:6(2), 6:4, 4:6, 7:6(8).

Tai buvo jau šimtoji R.Federerio pergalė „Australian Open“.

Kova vyko net 4 valandas ir 3 minutes. Kai sportininkai baigė kovą, Melburne buvo po pusiaunakčio.

Paskutiniame geime vyko išprotėjusi dvikova – sportininkai žengė koja kojon ir rezultatas buvo 5:5. Savo padavimą R.Federeris laimėjo 40:15 ir pirmavo sete 6:5.

J.Millmanas pirmavo savo padavime, tačiau šveicaras išlygino rezultatą. Vis dėlto, po R.Federerio klaidos australas laimėjo tašką ir rezultatas tapo 6:6.

Sportininkams teko žaisti greitąją partiją. Ir J.Millmanas iškart išsiveržė į priekį 3:0. Šveicaras sumažino atsilikimą iki 4:5. Australas išliko susikaupęs, vėl atitrūko 8:4, bet R.Federeris rado jėgų ne tik priartėti 7:8, bet ir persverti rezultatą 9:8. Per savo padavimą jis laimėjo tašką ir užbaigė geimą rezultatu 10:8.

Ketvirtame etape šveicaras žais su vengru 67-ąja rakete Martonu Fucsovicsu, kuris įveikė amerikietį Tommy Paulą 6:1, 6:1, 6:4.

Brisbene gyvenantis 30-emtis australas per karjerą yra uždirbęs 3,5 mln. JAV dolerių.

Roger Federeris prieš tai be vargo žengė į trečiąjį „Australian Open“ varžybų etapą.

Pusantros valandos užtrukęs šveicaras 6:1, 6:4, 6:1 sutriuškino Filipą Krajonovičių (ATP-41).