Įspūdingai smogę per lemiamą kėlinį NFL „Super Bowl“ taurę iškovojo „Chiefs“

„Mėgaukis žaidimu, Amerika“, – parašė socialiniame tinkle JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir visa šalis prigludo prie televizorių ekranų. Sekmadienį Majamio „Hard Rock“ stadione įvyko žiūrimiausias JAV sporto renginys – amerikietiško futbolo lygos (NFL) finalas „Super Bowl“. Šimtą metų rengiamame turnyre vasario 2-ąją sužaisto 54-osios „Super Bowl“ finalo rungtynės, po kurių galiausiai išsvajotą trofėjų kėlė „Kansas City Chiefs“ ekipa, po intriguojančios akistatos įveikusi „San Francisco 49ers“ klubą 31:20.

„Super bowl“ taurę iškovojo „Chiefs“ ekipa ir po 50 metų tapo NFL čempionais<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
 D.Trumpo sveikinimas, kuris buvo ištrintas<br> twitter.com
Daugiau nuotraukų (8)

Feb 3, 2020, 6:39 AM, atnaujinta Feb 3, 2020, 7:16 AM

Renginys, kuriame 30 sek. reklamos šiemet kainavo rekordinius pinigus – 5,6 mln. JAV dolerių, nepaliko abejingų Amerikoje.

Paskaičiuota, kad viena sekundė eterio reklamos davėjams kainavo 183 tūkst. dolerių. Ankstesnis reklaminis rekordas buvo pasiektas praėjusių metų rungtynėse, kai 30 sek. reklama kainavo 5,25 mln. JAV dolerių, dvikovą stebėjo iš viso 98,3 mln. žmonių, o bent viena akimi – 143 mln. žiūrovų.

Praėjusiais metais iš viso televizijos iš reklamų užsidirbo 413 mln. dolerių, o šiemet buvo planuojamas dar vienas rekordas.

Pirmą kartą istorijoje dėl „Super Bowl“ grūmėsi dvi komandos, kurių pagrindinė spalva yra raudona, tad komandoms teko aiškintis, kam atiteks savo spalva, o kam – išvykų. „49ers“ šįsyk teko balti marškinėliai, „Chiefs“ – įprasti raudoni.

Lemiamas mačo lūžis įvyko lemiamame ketvirtajame kėlinyje, kurį „Chiefs“ laimėjo įspūdingu rezultatu 21:0, nors po trijų kėlinių atsiliko 10:20.

„Super Bowl“ finale abi komandos susitiko pirmą kartą. Taurę, kuri pagaminta iš sidabro, sveria 3,2 kg ir kainuoja 25 tūkst. dolerių „Chiefs“ iškovojo po 50 metų pertraukos.

Naudingiausiu mačo žaidėju tapo 24-erių Patrickas Mahomesas – žaidėjas atliko 26 tikslius perdavimus iš 42 bandymų, jo mestas kamuolys skriejo 286 jardus.  Jis tapo antru jauniausiu NFL istorijoje futbolininku, kuriam yra pavykę tapti naudingiausiu sezono žaidėju bei laimėti „Super Bowl“.

Iki šių metų „49ers“ „Super Bowl“ mače buvo triumfavę net penkis sykius, tačiau pastarąjį kartą tai padaryti buvo pavykę prieš ketvirtį amžiaus – 1994-siais. Tais metais, kaip ir šiemet, lemiamas mačas dėl NFL trofėjaus vyko Majamyje.

Kitus titulus San Franciskas rinko per vieną dešimtmetį – 1981, 1984, 1988, 1989 metais, o pastarąjį kartą „Super Bowl“ rungtynėse „49ers“ varžėsi 2013-aisiais, bet tuomet juos Naujajame Orleane 34:31 nugalėjo „Ravens“.

Kanzas Sičio ekipa dėl NFL trofėjaus kovojo pirmą kartą per 50 metų. 1969-aisiais jie buvo laimėję vienintelį savo „Super Bowl“ trofėjų, o dar sykį finale žaidė 1966-aisiais.

Pasibaigus kovai JAV prezidentas D.Trumpas ir vėl „iššoko“ į socialinius tinklus, tik šįkart jam nepasisekė sėmingai pasižymėti ir po kelių minučių jis privalėjo panaikinti įrašą twitter tinkle.

Mat jis pasveikino „Chiefs“ komandą kaip Kanzaso valstijos klubą, tačiau Kanzazo miesto metropolija yra Misūryje.

Tai pamatė ir buvusi šios valstijos senatorė Claire McCaskill, kuri parašė piktą komentarą: „Tai Misūris, tu idiote“.

Sveikinimas buvo ištrintas ir pasirodė naujasis su Misūrio valstijos įvardijimu.