Lietuvos jaunimo bokso čempionate – sensacija ir merginų rekordas

Rekordinis merginų dalyvių skaičius, sensacingas Europos čempionato prizininko pralaimėjimas ir paaiškėjusi Lietuvos rinktinės sudėtis – tuo pasižymėjo 2020 metų Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.

Aleksandras Trofimčiukas<br> S.Čirbos nuotr.
 Simonas Urbanavičius<br> S.Čirbos nuotr.

Mar 2, 2020, 2:29 PM

Panevėžyje vykęs čempionatas sutraukė net 112 dalyvių: 77 vaikinus ir 35 merginas. Vaikinai išsidalijo medalius 10 svorio kategorijų, merginos kovojo 9-iose svorio kategorijose.

„Tai yra rekordinis moterų dalyvių skaičius visų amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose per visą istoriją. Olimpiniu tapęs moterų boksas vis labiau populiarėja ir Lietuvoje auga perspektyvios boksininkės, kurios jau skina pergales ir svarbiausiose tarptautinėse varžybose“, – sakė Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Po šalies čempionato paaiškėjo Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtis, kuri dalyvaus kovo 10 – 13 d. Vilniuje vyksiančiame tarptautiniame Dano Pozniako turnyre. Po olimpinio čempiono vardo turnyro Lietuvos rinktinė išvyks į Europos čempionatą, kuris vyks balandžio 24 – gegužės 3 dieną Juodkalnijoje.

Didžiausia čempionato sensacija užfiksuota vyrų varžybų svorio kategorijoje iki 81 kg. Ketvirtfinalyje varžybų šeimininkas panevėžietis Simonas Urbonavičius taškais 3:0 nugalėjo praėjusių metų Europos jaunimo čempionato prizininką Gabrielių Savicką, kuris prarado Lietuvos čempiono titulą.

Finalinėje kovoje S. Urbonavičius jau pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš Mateušą Bogdanovičių ir tapo Lietuvos čempionu.

Lietuvos jaunimo čempionu tapo Europos jaunių čempionatuose du medalius iškovojęs Aleksandras Trofimčiukas. Svorio kategorijos iki 69 kg finale visaginietis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo tauragiškį Emilį Šilerį.

Vaikinų 46-49 kg svorio kategorijoje pergalė be kovos finale įskaityta pasvaliečiui Ernestui Sinkevičiui. Iki 52 kg čempionu tapo marijampolietis Ignas Liaudanskis, kuris finale taškais 4:1 pranoko Eiviną Komičių iš Jonavos.

Iki 56 kg finale kaunietis Lukas Simonavičius vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo panevėžietį Jokūbą Laurišą. Iki 60 kg auksą laimėjo vilnietis Armandas Bielskus, jis finale 4:1 įveikė panevėžietį Domą Valentinavičių.

Svorio kategorijoje iki 64 kg auksas be kovos finale atiteko kauniečiui Nedui Gudomskui. Iki 75 kg finale kaunietis Matas Karosas 5:0 pranoko Arvydą Dainį iš Naujosios Akmenės.

Iki 91 kg aukso medalį laimėjo kaunietis Gelmius Adomkevičius, jis finale taškais 4:0 įveikė klaipėdietį Eimantą Liaugminą.

Sunkiausioje virš 91 kg svorio kategorijoje triumfavo Džiugas Liutkus iš Šilutės. Jis finale 5:0 nugalėjo Kajų Urbšą iš Kretingos.

Merginų varžybose 45-48 kg svorio kategorijoje Lietuvos čempionės titulą iškovojo Auksė Chvedukaitė. Marijampolietė finale pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš kretingiškę Žigetą Sipalytę. Iki 51 kg aukso medalis įteiktas pasvalietei Dijai Bajalytei.

Iki 54 kg finale vilnietė Aleksandra Tuzova taškais 4:1 įveikė kaunietę Viltę Savickaitę. Iki 57 kg čempione tapo marijampolietė Reda Judickaitė, ji finale 5:0 nugalėjo Justiną Žvigaitę iš Panevėžio.

Iki 60 kg vilnietė Kamilė Poškauskytė finale 5:0 pranoko klaipėdietę Beatą Galdikaitę. Iki 64 kg Saulė Kardokaitė iš Kalvarijos pirmame raunde įrodė pranašumą prieš vilnietę Milaną Tunkevič.

Labai atkakliai klostėsi finalo kova svorio kategorijoje iki 69 kg. Mantė Butkutė iš Tauragės taškais 3:2 įveikė Kariną Seminauskaitę iš Šilutės.

Iki 81 kg Lietuvos čempione be kovos finale tapo kretingiškė Karolina Paulauskaitė. Virš 81 kg finale Kamilė Eglinskaitė iš Pasvalio pirmame raunde įveikė alytiškę Ramintą Subačiūtę.