Šachmatų čempionato pusfinalyje – jaunosios kartos triumfas

Kovo 6 d. baigėsi Lietuvos standartinių šachmatų čempionato pusfinalis, kurio dalyviai kovojo dėl trijų kelialapių į finalo etapą. Varžybose startavo 54 šachmatininkai, tarp jų – keturi tarptautiniai meistrai (IM).

Vyko Lietuvos šachmatų čempionato pusfinalis.<br>V. Balkūno nuotr. iš archyvo

Mar 6, 2020, 8:29 PM, atnaujinta Mar 6, 2020, 8:31 PM

Nuo pat pradžių į priekį įsiveržė ne pripažinti autoritetai, o kylantys šachmatininkai. Po penkių ratų vienvaldžiu lyderiu tapęs 16-metis kaunietis FM Karolis Jukšta (FIDE reitingas 2342), savo pozicijų neužleido iki pat turnyro pabaigos ir finišavo su 7,5 taško iš 9, nepatyręs nė vieno pralaimėjimo.

Antrąją vietą kiek netikėtai iškovojo vos 12-ąjį starto reitingą turėjęs 14-metis iš Vilniaus Matas Indriūnas (2115), surinkęs 7 taškus iš 9, ir nusileidęs tik K.Jukštai.

Svarbioje priešpaskutiniojo rato partijoje M.Indriūnas baigmėje pergudravo 19-metį vilnietį Arą Vardanianą (2122), iki tol atkakliai besivaržiusį dėl sidabro. Atsitiesęs paskutinėje partijoje A.Vardanianas, turnyrą baigė su 6,5 taško iš 9 ir pelnė bronzos medalį.

Šie trys šachmatininkai ne tik pateko į Lietuvos vyrų čempionato finalą, bet ir buvo pripažinti Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) šachmatų čempionato įskaitos nugalėtojais.

Už jų liko eilė patyrusių šachmatininkų, surinkusių po 6 taškus iš 9 ir iškovojusius 4-8 vietas: Paulius Juknis, Juras Mickevičius, Vaidotas Valantiejus, FM Sigitas Kalvaitis ir IM Mindaugas Beinoras.

Varžybose taip pat vyko senjorų čempionatai (virš 50 ir virš 65 metų).

Abiejuose auksas atiteko 77-erių kauniečiui IM Kęstučiui Kaunui (2196).

S50 įskaitoje prizininkais tapo šiauliečiai Raimondas Narmontas (2003) ir Vaidotas Žilinskas (2003), o S65 medaliai atiteko V.Žilinskui ir Vladui Kraujūnui (1719) iš Vilniaus.

Vyrų čempionato finalo etapas vyks balandžio 3-9 d. kartu su atviromis moterų pirmenybėmis.