Pasaulio sporto savaitė: žiemos sezono pabaiga ir sankcijos Rusijos lengvajai atletikai

Dauguma praėjusį savaitgalį numatytų sporto varžybų buvo atšauktos. Tačiau dar prieš sporto pasauliui sustingstant paaiškėjo keturi futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio dalyviai, biatlonininkai, kalnų slidininkai ir slidininkai išsidalijo pasaulio taures.

Biatlonininkai sezoną užbaigė Suomijoje.<br>A.Ivanovo nuotr.

Mar 16, 2020, 11:28 AM

Vokietis Maximilianas Schachmannas laimėjo sutrumpintas dviračių lenktynes iš Paryžiaus į Nicą, prancūzas Sebastienas Ogier tapo Meksikos ralio nugalėtoju, o pasaulio lengvosios atletikos federacija skyrė naujas sankcijas Rusijai už dopingo pažeidimus.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 10 d. „Leipzig“ ir Bergamo „Atalanta“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynės „Leipzig“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 3:0 (pirmosios rungtynės 1:0), „Atalanta“ svečiuose nugalėjo „Valencia“ 4:3 (pirmosios rungtynės 4:1). Rungtynės Valensijoje vyko be žiūrovų.

Kovo 11 d. Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė nukelianti moterų Federacijos taurės baigiamąjį turnyrą, kuris buvo numatytas balandžio 14-19 d. Budapešte. Taip pat nukelti Federacijos taurės žemesnių pakopų mačai. Teniso profesionalų asociacija (ATP) ir Moterų teniso asociacija (WTA) paskelbė atšaukiančios visus turnyrus, numatytus iki gegužės mėnesio.

Kovo 11 d. Madrido „Atletico“ ir Paryžiaus PSG pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Atletico“ svečiuose po pratęsimo nugalėjo čempiono vardą gynusį „Liverpool“ 3:2 (pirmosios rungtynės 1:0), PSG namie nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 2:0 (pirmosios rungtynės 1:2). Rungtynės Paryžiuje vyko be žiūrovų.

Kovo 11 d. Šuolių su slidėmis pasaulio taurę antrą kartą iškovojo austras Stefanas Kraftas (pirmą – 2017 m.). Antrąją vietą užėmė vokietis Karlas Geigeris, trečiąją – pernai pasaulio taurę laimėjęs japonas Ryoyu Kobayashi. Norvegijoje vykęs paskutinis etapas buvo sutrumpintas dėl epidemijos.

Kovo 12 d. Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) dėl koronaviruso sukeltos epidemijos atšaukė du paskutinius kalnų slidinėjimo pasaulio taurės ir slidinėjimo pasaulio taurės etapus, kurie turėjo vykti iki kovo 22 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taures iškovojo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde ir italė Federica Brignone (abu pirmą kartą), slidinėjimo – rusas Aleksandras Bolšunovas (pirmą kartą) ir norvegė Therese Johaug (trečią kartą). F.Brignone tapo pirmąja moterų pasaulio taurę iškovojusia Italijos kalnų slidininke, A.Bolšunovas tapo pirmuoju vyrų pasaulio taurę iškovojusiu Rusijos slidininku po SSRS iširimo. Moterų slidinėjimo pasaulio taurę septintus metus iš eilės iškovojo Norvegijos slidininkės.

Kovo 12 d. Pasaulio lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) pranešė, kad per Tokijo olimpines žaidynes lengvosios atletikos varžybose leis dalyvauti ne daugiau kaip 10 Rusijos sportininkų, kurie negalės atstovauti savo šaliai. „World Athletics“ už antidopingo taisyklių pažeidimus taip pat skyrė 10 mln. dolerių baudą Rusijos lengvosios atletikos federacijai.

Kovo 14 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures antrus metus iš eilės iškovojo norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir italė Dorothea Wierer. Antrąją vietą užėmė prancūzas Martinas Fourcade‘as ir norvegė Tiril Eckhoff, trečiąją – Quentinas Fillonas-Maillet ir vokietė Denise Hermann. Septyniskart pasaulio taurės laimėtojas M.Fourcade‘as išvakarėse paskelbė, kad baigia karjerą, ir laimėjo paskutines persekiojimo lenktynes Kontiolahtyje (Suomija). Paskutinis sezono etapas, kuris turėjo vykti kovo 20-22 d. Holmenkolene (Oslas, Norvegija) buvo atšauktas dėl epidemijos.

Kovo 14 d. Pagal tvarkaraštį turėjo baigtis regbio Šešių tautų turnyras, tačiau jame liko nesužaistos ketverios rungtynės (tarp jų – visos trejos paskutinio turo rungtynės, kurios buvo numatytos kovo 14 d.). Turnyre pirmauja Anglija ir Prancūzija (po 13 taškų per 4 rungtynes).

Kovo 14 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Paryžius – Nica nugalėtoju tapo vokietis Maximilianas Schachmannas („Bora-Hansgrohe“). Paskutinis aštuntasis lenktynių etapas buvo atšauktas.

Kovo 15 d. Meksikos ralio (pasaulio ralio čempionato trečiojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), antrąją vietą užėmė estas Ottas Tanakas („Hyunday“), trečiąją – suomis Teemu Suninenas („Ford“). S.Ogier tapo pasaulio čempionato bendrosios įskaitos lyderiu.

Kovo 15 d. Ukrainos futbolo lygos lyderis Donecko „Šachtar“ svečiuose nusileido Luhansko „Zoria“ 0:1 ir patyrė antrąjį pralaimėjimą šį sezoną. Po 23 turų pirmauja „Šachtar“ (59 taškai), Kijevo „Dynamo“, „Zoria“ (po 46) ir Černihivo „Desna“ (43).

Kovo 15 d. Turkijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Trabzonspor“ ir Stambulo „Basaksehir“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 26 turų pirmauja „Trabzonspor“, „Basaksehir“ (po 53 taškus), Stambulo „Galatasaray“ (50), „Sivasspor“ (49) ir Stambulo „Beşiktaş“ (44).