Pasaulio sporto savaitė: L. Hamiltono pergalė ir futbolo pirmenybių finišas

Britas Lewisas Hamiltonas laimėjo „Formulės-1“ čempionato antrąjį etapą, Italijos futbolo lygos lyderiai dalijo taškus silpnesnėms komandoms, „Porto“ tvirtai perėmė iniciatyvą kovojant dėl Portugalijos futbolo čempiono vardo, kelių šalių futbolininkai sužaidė paskutines nacionalinių pirmenybių rungtynes, o neoficialių teniso turnyrų nugalėtojais tapo favoritus įveikę italas Matteo Berrettini ir rusas Andrejus Rubliovas.

Lewis Hamiltonas<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
Olimpietis ir pasaulio snieglenčių sporto čempionas Alexas Pullinas nuskendo nardydamas<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Lewisas Hamiltonas.<br>Zumapress/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 13, 2020, 2:30 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 7 d. Abu Italijos futbolo lygos lyderiai patyrė pralaimėjimus išvykose. Turino „Juventus“ pralaimėjo „Milan“ 2:4, Romos „Lazio“ – dėl išlikimo kovojančiai „Lecce“ 1:2.

Liepos 7 d. Baigėsi Izraelio futbolo pirmenybės. Čempionu 23-iąjį kartą tapo ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo titulą apgynęs Tel Avivo „Makabi“ (87 taškai per 36 rungt.), antrąją vietą užėmė Haifos „Makabi“ (73), trečiąją – Jeruzalės „Beitar“ (59).

Liepos 8 d. Baigėsi Čekijos futbolo pirmenybės. Čempione tapo Prahos „Slavia“ (85 taškai per 35 rungt.), antrąją vietą užėmė Plzenio „Viktoria“ (76), trečiąją – Prahos „Sparta“ (60). Titulą apgynusi „Slavia“ šalies čempione tapo 20-ąjį kartą. „Slavia“ ir „Viktoria“ iškovojo kelialapius į Čempionų lygos atranką.

Liepos 8 d. Žuvo buvęs pasaulio snieglenčių kroso čempionas australas Alexas Pullinas (32).

Liepos 9 d. Portugalijos futbolo čempionės vardą ginanti Lisabonos „Benfica“ dar labiau atsiliko nuo lyderio „Porto“. „Benfica“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Famalicao“ 1:1, o „Porto“ svečiuose nugalėjo „Tondelo“ 3:1. Po 31 turo pirmauja „Porto“ (76), „Benfica“ (68), Lisabonos „Sporting“ (59) ir Bragos „Sporting“ (56).

Liepos 10 d. Mirė buvęs pasaulio futbolo čempionas anglas Jackas Charltonas (85).

Liepos 11 d. Kicbiuelyje (Austrija) teniso turnyro, kurį surengė trečioji pasaulio raketė Dominicas Thiemas, finale rusas Andrejus Rubliovas nugalėjo D.Thiemą 6:2, 5:7, 10:8.

Liepos 11 d. Ispanijos futbolo čempionės vardą ginanti „Barcelona“ svečiuose nugalėjo „Valladolid“ 1:0. Po 36 turų pirmauja Madrido „Real“ (80; žaidė 35 rungt.), „Barcelona“ (79), Madrido „Atletico“ (66), „Sevilla“ (66) ir „Villareal“ (57).

Liepos 11 d. Italijos futbolo lygos lyderis Turino „Juventus“ namie sužaidė lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 2:2, tačiau padidino persvarą prieš antrąją vietą užimantį Romos „Lazio“, kuris namie pralaimėjo „Sasuolo“ 1:2. Po 32 turų pirmauja „Juventus“ (76), „Lazio“ (68), „Atalanta“ (67), Milano „Inter“ (65) ir „Roma“ (54).

Liepos 11 d. Anglijos futbolo čempiono vardą užsitikrinęs „Liverpool“ namie sužaidė lygiosiomis su „Burnley“ 1:1 ir pirmą kartą šį sezoną prarado taškus savo aikštėje. Po 35 turų pirmauja „Liverpool“ (93), „Manchester City“ (72), Londono „Chelsea“ (60), „Leicester City“ (59), „Manchester United“ (58; po 34 rungt.) ir „Wolverhampton Wanderers“ (55).

Liepos 11 d. Lenkijos futbolo čempionės vardą užsitikrino ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Varšuvos „Legia“, namie nugalėjusi Krokuvos „Cracovia“ 2:0. Po 35 turo pirmauja „Legia“ (68), Glivicų „Piast“ (60) ir Poznanęs „Lech“ (60). Iki turnyro pabaigos liko 2 turai. „Legia“ čempione tapo 14-ąjį kartą, o titulą susigrąžino po metų pertraukos.

Liepos 11 d. Baigėsi Slovakijos futbolo pirmenybės. Čempiono vardą apgynė ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Bratislavos „Slovan“ (68 taškai per 27 rungt.). Antrąją vietą užėmė „Žilina“ (51), trečiąją – „Dunajska Streda“ (50). „Slovan“ šalies čempionu tapo 22-ąjį kartą (skaičiuojant ir Čekoslovakijos pirmenybes).

Liepos 12 d. Baigėsi Bulgarijos futbolo pirmenybės. Devintąjį kartą iš eilės čempionu tapo ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Razgrado „Ludogorec“ (72 taškai per 31 rungt.). Antrąją vietą užėmė – Sofijos CSKA (59), trečiąją – Sofijos „Slavija“ (55).

Liepos 12 d. Nicoje teniso turnyro „Paskutinis teniso susirėmimas“ („Ultimate Tennis Showdown“) finale italas Matteo Berrettini nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 3:2. Penkis savaitgalius vykusiame turnyre dalyvavo 10 tenisininkų.

Liepos 12 d. Špylberge (Austrija) „Formulės-1“ čempionato Štirijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė pirmojo etapo laimėtojas suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Po dviejų etapų pirmauja V.Bottasas (43 taškai), L.Hamiltonas (37) ir britas Lando Norrisas („McLaren-Renault“; 26). Trečiasis etapas numatomas liepos 19 d. Budapešte.