Lietuvos sporto savaitė. „Žalgirio“ naujokų būrelis, A lygos tarpinis finišas ir teniso čempionai

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pristatė naują trenerį ir du naujus krepšininkus, A lygos futbolininkai baigė pirmenybių antrąjį ratą, Laurynas Grigelis ir Klaudija Bubelytė tapo Lietuvos teniso čempionais, Lietuvos krepšinio trijulių turnyre Šakių „Vytis“ nutraukė pergalingą Utenos „Juventus“ žygį, o Jonas Gelžinis jau devintą kartą tapo Palangoje rengiamų tūkstančio kilometrų automobilių lenktynių nugalėtoju.

Laurynas Grigelis.<br>Organizatorių nuotr.
M.Schilleris tapo nauju komandos treneriu.<br>Imago/Scanpix nuotr.

Jul 20, 2020, 12:04 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 14-15 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su austru treneriu Martinu Schilleriu. Jis tris praėjusius sezonus dirbo „Salt Lake City Stars“ (NBA G lyga) klube ir „Žalgiryje“ pakeis į „Barcelona“ išvykusį Šarūną Jasikevičių. Taip pat „Žalgiris“ pasirašė sutartis su krepšininkais prancūzu Joffrey Lauverrgne‘iu (perėjo iš Stambulo „Fenerbahçe“) ir amerikiečiu Augustine‘u Rubitu (iš Pirėjo „Olympiakos“).

Liepos 14-15 d. Lietuvos futbolo taurės aštuntfinalio rungtynes laimėjo ir į ketvirtfinalį pateko „Panevėžys“, „Kauno Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, Marijampolės „Sūduva“, „Vilniaus Vytis“ (pirmoji lyga) ir Alytaus „Dainava“ (pirmoji lyga). Prieš savaitę teisę žaisti ketvirtfinalyje iškovojo Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno „Hegelmann Litauen“ (pirmoji lyga). Į ketvirtfinalį nepateko viena A lygos komanda Gargždų „Banga“, kuri aštuntfinalyje svečiuose pralaimėjo kitai A lygos komandai „Riteriams“ 0:2.

Liepos 15 d. Ričardas Berankis teniso Rytų Europos čempionato trečiajame etape Belgrade laimėjo visus tris mačus. Jis nugalėjo rusą Danijilą Saveljevą 6:2, 6:2, serbą Darko Jandričių 6:3, 6:1 ir iranietį Hamidą Rezą Nadafą 6:2, 6:1.

Liepos 16 d. Vilniuje Lietuvos teniso čempionato vyrų finale pirmoji turnyro raketė Laurynas Grigelis nugalėjo 15-metį Vilių Gaubą 6:4, 7:5. Moterų finale Klaudija Bubelytė nugalėjo Justiną Mikulskytę 7:6, 6:4. 28-erių L.Grigelis šalies čempionu tapo antrą kartą, 17-metė K.Bubelytė – pirmą. Turnyre dalyvavo 39 vyrai ir 16 moterų.

Liepos 17 d. Palangoje Lietuvos krepšinio lygos trijulių turnyro trečiojo etapo finale Šakių „Vytis“ nugalėjo Utenos „Juventus“ 22:13. Trečiąją vietą užėmė Kauno rajono „Tauras“. Į baigiamąjį etapą, kuris vyks liepos 24-25 d. Palangoje, pateko „Juventus“ (280 taškų), „Vytis“ (250), „Tauras“ (210), Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (150), „Šiauliai“ (145), Panevėžio „Lietkabelis“ (130), Alytaus „Dzūkija“ (125) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (105).

Liepos 18 d. Palangoje 1006 km automobilių lenktynių nugalėtoja tapo „Circle K milesplus Racing Team“ komanda (Julius Adomavičius, Jonas Gelžinis, Oskaras Brazaitis ir estas Ralfas Aronas). J.Gelžinis šių lenktynių nugalėtoju tapo devintą kartą.

Liepos 18 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Dookola Mazowsza“ (Lenkija; „Europe Tour“, 2.2 kategorija) galutinėje įskaitoje geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Justas Beniušis („Klaipėda“) užėmė 17-ąją vietą. Tai buvo pirmosios „Europe Tour“ lenktynės po keturis mėnesius trukusios pertraukos. Jų pirmasis etapas Teresine (liepos 15 d.) buvo nutrauktas dėl didelės automobilių avarijos kelyje, kuriuo turėjo važiuoti dviratininkai.

Liepos 19 d. „Mon“ taurės dviračių lenktynėse (Lenkija; „Europe Tour“, 2.1 kategorija) geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Rokas Kmieliauskas („Klaipėda“) užėmė 16-ąją vietą.

Liepos 19 d. Vilniuje 100 km bėgimo nugalėtojais tapo plungietis Andrius Preibys (7 val. 1 min. 44 sek.) ir Gitana Akmanavičiūtė (7 val. 38 min. 58 sek.).

Liepos 19 d. Baigėsi Lietuvos moterų futbolo lygos antrasis ratas. Per 10 rungtynių visas pergales iškovojo čempionės vardą ginanti Šiaulių „Gintra-Universitetas“ (įvarčiai 99:3). Antrąją vietą užimantis Vilniaus „Žalgiris“ turi 22 taškus, trečiąją vietą užimantis „Kauno Žalgiris“ – 16.

Liepos 19 d. Baigėsi futbolo A lygos antrasis ratas. 10-ajame ture pergales iškovojo visi trys lyderiai: Marijampolės „Sūduva“ svečiuose nugalėjo Gargždų „Bangą“ 2:0, Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose – „Panevėžį“ 2:1, „Kauno Žalgiris“ namie – Vilniaus „Riterius“ 2:1. Po šių rungtynių čempionės vardą ginanti „Sūduva“ turi 25 taškus, Vilniaus „Žalgiris“ – 20, „Kauno Žalgiris“ – 19, „Banga“ – 9, „Panevėžys“ – 7, „Riteriai“ – 5. Rezultatyviausiai žaidžia 5 įvarčius įmušęs Mihretas Topčagičius („Sūduva“).

Savaitgalio švieslentė

Futbolas

A lyga. 10 turas.

„Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Riteriai“ 2:1. J.Bušmanas 35, L.Pilibaitis 45/ G.Paulauskas 21.

„Panevėžys“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:2. J.Eliasas 83/ M.Karamarko 27, H.Videmont‘as 70.

Gargždų „Banga“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:2. J.Tadičius 23, M.Topčagičius 34.

Lentelė: „Sūduva“ – 25, Vilniaus „Žalgiris“ – 20, „Kauno Žalgiris“ – 19, „Banga“ – 9, „Panevėžys“ – 7, „Riteriai“ – 5.

Rezultatyviausi žaidėjai: M.Topčagičius („Sūduva“) – 5, J.Tadičius („Sūduva“), R.Enninas (V. „Žalgiris“), H.Videmont‘as (V. „Žalgiris“) ir L.Pilibaitis (K. „Žalgiris“) – po 4.

Pirmoji lyga. 7 turas.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Šiauliai“ 2:0, Telšių „Džiugas“ – „Jonava“ 2:2, „Panevėžys B“ – Vilniaus „Žalgiris B“ 2:0, „Vilniaus Vytis“ – Kretingos „Minija“ 5:0, Mažeikių „Atmosfera“ – Vilniaus „Riteriai B“ 3:2, Alytaus „Dainava“ – Kauno „Hegelmann Litauen“ 1:2, „Kauno Žalgiris B“ – Vilniaus BFA 3:2.

Pirmauja: „Džiugas“ – 17, „Vytis“ ir „Hegelmann Litauen“ – po 16, „Dainava“ ir „Jonava“ – po 15, „Nevėžis“ – 13, „Šiauliai“ – 10.

Moterų lyga.

9 turas. „Šiauliai“ – Šiaulių „Gintra-Universitetas“ 0:13, Vilniaus „Žalgiris“ – Utenos „Utenis“ 4:2, Gargždų „Banga“ – „Kauno Žalgiris“ 0:2.

10 turas. Vilniaus „Žalgiris“ – „Banga“ 3:2, „Kauno Žalgiris“ – „Šiauliai“ 8:0.

Lentelė: „Gintra-Universitetas“ – 30, Vilniaus „Žalgiris“ – 22, „Kauno Žalgiris“ – 16, „Banga“ – 12, „Utenis“ – 6, „Šiauliai“ – 0.

Regbis

Baltijos lyga. 3 turas.

Šiaulių „Baltrex“ – Kauno „Ąžuolas“ 33:12, Rygos „Garkalne-Livonia“ – Šiaulių „Vairas-Kalvis“ 20:20, Rygos „Miesnieki“ – „Šiauliai“ 21:32.

Lentelė: „Baltrex“ – 9, „Šiauliai“ – 7, „Vairas-Kalvis“ – 6, „Ąžuolas“ – 5, „Miesnieki“ – 5, „Garkalne-Livonia“ – 4.