EUROLYGA 2023

Garsiosios teniso akademijos vyriausiuoju treneriu tapo buvęs rinktinės kapitonas

Penkiolika metų Airijoje gyvenęs Lietuvos teniso čempionas, rinktinės narys ir Lietuvos moterų rinktinės kapitonas Aistis Šlajus grįžta į Lietuvą ir jungiasi prie Balžeko teniso akademijos (BTA). Čia jam numatytas vyriausiojo trenerio vaidmuo.

Aistis Šlajus.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Aistis Šlajus.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Aistis Šlajus grįžta į Lietuvą ir jungiasi prie Balžeko teniso akademijos (BTA)<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Aistis Šlajus grįžta į Lietuvą ir jungiasi prie Balžeko teniso akademijos (BTA)<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 13, 2020, 2:03 PM

Dubline gyvenęs A.Šlajus daugiau nei prieš trylika metų įkūrė akademiją, kurioje nuo aštuonerių iki aštuoniolikos metų vaikai buvo ruošiami tenisui. Ten, kaip anksčiau yra pasakojęs naujasis BTA vyriausiasis treneris, pagrindinis dėmesys buvo skirias vaikų išlikimui tenise, jų emociniam pasitenkinimui, progresui bei gyvenimiškoms pamokoms, kurias vysto individualus sportas.

Pranešęs apie sugrįžimą į Lietuvą, A.Šlajus sulaukė milžiniškos vietinės bendruomenės padėkos už praleistus metus bei palinkėjimų sėkmingai tęsti darbus tėvynėje. Pasisakė visi, įskaitant kunigą: „Aisčio šeimos išvykimas – liūdna žinia Airijos lietuvių bendruomenei, bet labai džiugi – Lietuvai“.

Pats Aistis neslepia, kad priimti sprendimą nebuvo lengva.

„Emocijų buvo tiek daug, kad net teko nubraukti ašarą. Vis tik, Airijoje buvo sukurti glaudūs ryšiai, nuo nulio buvo sukurta akademija. Džiaugiuosi bent tuo, kad mano kolegė iš Pietų Afrikos Respublikos liko ten ir ta akademija nėra subyrėjęs laivas. Apskritai, galvoju, kad mums pavyks bendradarbiauti. Abiejose vietose lygis yra gana panašus, todėl vieni kitiems tikrai turėsime ką pasiūlyti“, – sakė A.Šlajus.

Apie galimybę pasikviesti teniso specialistą į BTA Arūnas Balžekas svajojo jau seniai. Nuo praėjusių metų jis dukart lankėsi Dubline, kur dėliojo akademijos ateities planus.

„Manau, kad Arūno parodytas dėmesys, pastangos ir žmogiškasis veiksnys buvo pagrindiniai dalykai, dėl ko sutikome sugrįžti. Ne finansiniai paskata ar kažkas tokio. Mano vaikams treji ir penkeri metai, todėl reikėjo apsispręsti: arba liekame Airijoje, arba tai yra laikas, kai galime sugrįžti į Lietuvą ir pabandyti pajudinti reikalus čia. Žiūrėsime, kas iš to gausis“, – sprendimą komentavo A.Šlajus.

„Aistį pažįstu daugiau kaip dvidešimt metų. Žinau, kad tai aukščiausio intelekto žmogus, žinau jo stipriąsias puses ir atsidavimą darbui. Esu labai laimingas, kad po pusantrų metų diskusijų, pagaliau Aistį turime mūsų akademijoje. Galvoju, kad jo sugrįžimas yra didelis laimėjimas visam Lietuvos tenisui“, – sakė A.Balžekas.

„Aš toks žmogus, kad man visada reikia laimėti. Galvoju, kad tuo klausimu per gyvenimą pavyko nuveikti ne tiek ir mažai. Toks požiūris mūsų akademijoje buvo diegiamas nuo pirmų dienų, todėl dabar matydamas mūsų jauno kolektyvą nusiteikimą, ambicijas, veržlumą, Arūno užsispyrimą ir Aisčio atsidavimą sportui, neabejoju, kad eisime pirmyn į priekį ir turėsime dar geresnį rezultatą“, – sakė Remigijus Balžekas.

Kaip keisis Remigijaus (Balžeko) vaidmuo, prisijungus Aisčiui?

Arūnas: Aistis tampa akademijos vyriausiuoju treneriu ir turi visas atsakomybes, susijusias su šiomis pareigomis. Vis tik, mes visi kaip komanda dirbome, dirbame ir dirbsime. Individualių žmonių mūsų komandoje nėra, nes mes ir esame komanda, kurioje visi turime savo atsakomybes ir su jomis einame į naują teniso dieną.

Aistis: Pridursiu, kad aš niekada pareigybėmis žmonių neskirstau. Remigijus yra geriausias Lietuvos treneris ir neabejoju, kad bus labai daug dalykų, kurių aš galėsiu pasimokyti iš jo. Mes augsime kaip komanda. Augsime tiek socialiniais projektais, tiek suaugusiųjų tenisu, tiek vietiniais ir tarptautiniais turnyrais, tiek vaikų popamokine veikla.

Arūnas: Remigijaus duoklės, manau, Lietuvos tenisui vertinti net nebereikia. Ta dabar susidariusi dirbtinė konkurencija tarp klubų yra beprasmė. Ji ne tik nieko neduoda Lietuvos tenisui, tačiau skatina stovėjimą vienoje vietoje. Visi užsidaro savuose kiautuose, bijo dialogų, skatina kreivus žvilgsnius, o tai veda į niekur.

Aistis: Reziumuojant, aš esu nauja plyta sienoje. Ne pakeista, o nauja.

Ką ta nauja plyta atneš akademijai?

Aistis: Labai svarbu aiškiai susidėlioti, kas reikalinga šešerių metų vaikui, kas – dvylikos. Kas reikalinga tik pradėjusiam treniruotes vaikui, o kas – jau turinčiam kelių metų patirtį. Kada daugiau dėmesio skirti technikai, o kada taktikai. Yra labai daug detalių.

Arūnas: Aš galvoju, kad Aistis visam Lietuvos tenisui, visų pirma, įneš įkvėpimo. Lygiai taip pat, kaip tą darė Airijoje. Kalbant apie akademiją, tai ji kaip sėkmingai dirbo – taip ir dirbs. Aistis puikiai žino kaip teisingai prieiti prie kiekvieno vaiko, kaip suindividualizuoti dėmesį ir panašiai.

Darbo laukia daug. Trenerių seminarai, struktūrizavimas nuo tik atėjusio vaiko į pirmas treniruotes iki profesionalaus žaidėjo. Tas pats ir su treneriais – jų parinkimas, kas su kuo gali dirbti geriausiai ir panašiai.

Aistis: Reikia suprasti, kad treniravimas yra paslauga, o žmogus iš to turi gauti naudą. Turi būti aiški pradžia ir galutinis siekimas. Elitas, koledžas, klubinė sistema ar tiesiog noras išmokti žaisti tenisą. Ta struktūra tuos tikslus padeda išsigryninti, o aiškumas padeda tiek tėvams, tiek vaikams, tiek mėgėjams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.