Pasaulio sporto savaitė: bausmė N. Džokovičiui ir neįprasti stajerių rekordai

Europos šalių futbolo rinktinės pradėjo antrąjį Tautų lygos turnyrą, pasaulio teniso lyderis Novakas Džokovičius buvo pašalintas iš JAV atvirojo čempionato, „Tour de France“ dviračių lenktynėse į priekį išsiveržė slovėnas Primožas Rogličius, Italijoje vykusiose „Formulės-1“ lenktynėse tarp prizininkų nepateko nė vienas favoritas, o Deimantinės lygos varžybose ilgų nuotolių bėgikai gerino neįprastus rekordus.

Novakui Džokovičiui teko pasitraukti iš turnyro JAV.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2020-09-07 14:47

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 31 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas. Jame nedalyvauja abu praėjusių metų čempionai ispanas Rafaelis Nadalis ir kanadietė Briana Andreescu. Dėl įvairių priežasčių žaisti turnyre atsisakė šešios reitingo pirmajame dešimtuke esančios tenisininkės ir trys tenisininkai, tarp jų – traumą besigydantis ilgametis reitingo lyderis šveicaras Rogeris Federeris. Pirmojo rato išvakarėse rengėjai iš turnyro pašalino prancūzą Benoit Paire‘ą, kuriam nustatytas koronavirusas.

Rugsėjo 2 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse lyderių marškinėlių neteko prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“), kuriam penktajame etape už maitinimą neleistinoje vietoje buvo skirta 20 sek. bauda. Bendros įskaitos lyderiu tapo britas Adamas Yatesas („Mitchelton-Scott“), kuris pirmavo iki sekmadienį vykusio devintojo etapo.

Rugsėjo 2 d. Iš JAV atvirojo teniso čempionato iškrito pirmoji turnyro raketė čekė Karolina Pliškova. Ji pralaimėjo prancūzei Caroline Garcia 1:6, 6:7.

Rugsėjo 2 d. Lozanoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape, kuriame vyko tik šuolių su kartimi varžybos, švedas Armandas Duplantis pasiekė geriausią šio sezono rezultatą ir Deimantinės lygos rekordą (6,07 m). Moterų varžybas laimėjo švedė Angelica Bengtsson (4,72 m).

Rugsėjo 3 d. Prasidėjo futbolo Europos Tautų lygos antrasis turnyras. Atidarymo rungtynėse Vokietija ir Ispanija sužaidė lygiosiomis 1:1.

Rugsėjo 4 d. Briuselyje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape pasiekti trys neolimpinių rungčių pasaulio rekordai: britas Mo Farahas per valandą nubėgo 21,33 km, olandė Sifan Hassan per valandą nubėgo 18,93 km, belgas Bashiras Abdi nubėgo 20 km per 56 min. 20,02 sek. (šis rezultatas fiksuotas per valandos bėgimą).

Rugsėjo 5 d. Vieninteliame šiais metais surengtame pasaulio triatlono serijos etape Hamburge nugalėjo britė Georgia Taylor-Brown ir prancūzas Vincent‘as Luis. Jie paskelbti ir sezono nugalėtojais. V.Luis apgynė pernai iškovotą titulą.

Rugsėjo 5 d. Luisvilyje 146-ųjų Kentukio derbio žirgų lenktynių nugalėtoju tapo žirgas Authentic (raitelis Johnas Velasquezas, treneris Bobas Baffertas). B.Bafferto treniruojami žirgai šeštą kartą laimėjo šias lenktynes (tai – Kentukio derbio rekordas), o puertorikietis J.Velasquezas nugalėjo trečią kartą. Varžybos vyko be žiūrovų.

Rugsėjo 6 d. Moncoje „Formulės-1“ čempionato Italijos etapo nugalėtoju tapo prancūzas Pierre‘as Gasly („AlphaTauri-Honda“). Antrąją vietą užėmė ispanas Carlosas Sainzas („McLaren-Renault“), trečiąją – kanadietis Lance‘as Strollas („Racing Point-Mercedes“). 24-erių P.Gasly pirmą kartą laimėjo „Formulės-1“ etapą. Pirmą kartą šį sezoną tarp prizininkų nepateko nė vienas „Mercedes“ lenktynininkas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“; 164 taškai), suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 117) ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“).

Rugsėjo 6 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po pirmosios savaitės pirmauja slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“). Čempiono vardą ginantis kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“) atsilieka 21 sek., prancūzas Guillaume‘as Martinas („Cofidis“) – 28 sek., prancūzas Romainas Bardet (AG2R) – 30 sek.

Rugsėjo 6 d. Chožuve (Lenkija) lengvosios atletikos K.Skolimowskos atminimo turnyre vokietis Johannesas Vetteris ietį numetė 97,76 m ir pasiekė antrą rezultatą istorijoje. Pasaulio rekordas nuo 1996 m. priklauso čekui Janui Železny (98,48 m).

Rugsėjo 6 d. Pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius buvo pašalintas iš JAV atvirojo teniso čempionato. N.Džokovičius nubaustas už tai, kad aštuntfinalio mače su ispanu Pablo Carreno-Busta, pirmajame sete atsilikdamas 5:6, ne žaidimo metu stipriai smūgiavo kamuoliuką ir juo sužeidė linijos teisėją. Po pirmosios savaitės, sužaidus pusę aštuntfinalio mačų, turnyre liko tik trys iš dešimties aukščiausiai skirstytų tenisininkių ir penki iš dešimties aukščiausiai skirstytų tenisininkų.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?