Pasaulio sporto savaitė. Aukščiausia D. Thiemo viršūnė, greiti „Mercedes“ ir raudonas vakaras Paryžiuje

Per du pirmuosius Tautų lygos turus geriausiai žaidė Portugalijos, Prancūzijos ir Belgijos futbolininkai, austras Dominicas Thiemas pirmą kartą laimėjo teniso Didžiojo kirčio turnyrą, japonė Naomi Osaka susigrąžino JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtojos vardą, „Mercedes“ lenktynininkai diktavo sąlygas „Formulės-1“ etape, o per nesutaikomų varžovų dvikovą Prancūzijos futbolo lygoje buvo parodytos penkios raudonos kortelės.

L.Hamiltonas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Prancūzijoje vyko aršios rungtynės.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūzijoje vyko aršios rungtynės.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Prancūzijoje vyko aršios rungtynės.<br>AFP/SCanpix nuotr.
D.Thiemas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 14, 2020, 12:00 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 8 d. Šveicarijos Federalinis aukščiausias teismas nepatenkino Pietų Afrikos lengvaatletės Caster Semenya ieškinio, kuriuo ji apskundė Pasaulio lengvosios atletikos federacijos („World Athletics“) priimtą taisyklę, kad vidutinio nuotolio bėgikės, kurių įgimtas testosterono lygis yra didesnis nei nustatytas, privalo vartoti jį mažinančias priemones. 2019 m. gegužę C.Semenya ieškinį atmetė ir Sporto arbitražo teismas (CAS).

Rugsėjo 8 d. Per „Tour de France“ daugiadienes dviračių lenktynes paėmus visų dalyvių mėginius paaiškėjo, kad koronavirusu užsikrėtė lenktynių direktorius Christianas Prudhomme‘as ir keturių komandų nariai, tačiau visų dviratininkų mėginiai buvo neigiami (pagal taisykles komanda turi būti šalinama, jei per savaitę koronavirusu užsikrečia du ar daugiau jos narių, skaičiuojant ir dviratininkus, ir personalą).

Rugsėjo 8 d. Baigėsi futbolo Tautų lygos antrasis turas. A lygoje per du turus po 6 taškus iškovojo nugalėtojos vardą ginanti Portugalija, Prancūzija (3 grupė) ir Belgija (2 grupė). Kitų grupių lyderėmis tapo po 4 taškus surinkusios Italija (1 grupė) ir Ispanija (4 grupė). Abejas rungtynes pralaimėjo Islandija (2 grupė), Švedija ir Kroatija (3 grupė). Kitos rungtynės bus žaidžiamos spalio 10 d.

Rugsėjo 10 d. Prasidėjo amerikietiškojo futbolo Šiaurės Amerikos Nacionalinės futbolo lygos (NFL) sezonas. Atidarymo rungtynėse nugalėtojo vardą ginantis „Kansas City Chiefs“ namie nugalėjo „Houston Texans“ 34:20.

Rugsėjo 10 d. Niujorke JAV atvirojo teniso čempionato pusfinalyje buvusių pirmųjų pasaulio rakečių mače baltarusė Viktorija Azarenka nugalėjo amerikietę Sereną Williams 1:6, 6:3, 6:3. 31-erių V.Azarenka trečiąjį kartą pateko į JAV čempionato finalą. 38-erių S.Williams laimėjo 23 Didžiojo kirčio turnyrus, bet neiškovojo nė vieno titulo grįžusi po motinystės atostogų. Kitame pusfinalyje japonė Naomi Osaka nugalėjo amerikietę Jennifer Brady 7:6, 3:6, 6:3.

Rugsėjo 12 d. Prasidėjo Ispanijos futbolo čempionatas. Abiejų garsiausių klubų Madrido „Real“ ir „Barcelona“ pirmojo turo rungtynės buvo nukeltos.

Rugsėjo 12 d. Prasidėjo Anglijos futbolo čempionatas. Nugalėtojo vardą ginantis „Liverpool“ pirmajame ture namie nugalėjo „Leeds“ 4:3.

Rugsėjo 12 d. JAV atvirojo teniso čempionato finale japonė Naomi Osaka nugalėjo baltarusę Viktoriją Azarenką 1:6, 6:3, 6:3. 22-ejų N.Osaka antrąjį kartą tapo JAV čempione (pirmąjį – 2018 m.) ir iškovojo trečiąjį Didžiojo kirčio titulą (dar laimėjo 2019 m. Australijos atvirąjį čempionatą).

Rugsėjo 13 d. Riminyje motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Franco Morbidelli („Yamaha“). Po šešių etapų bendroje įskaitoje pirmauja italas Andrea Dovizioso („Ducati“).

Rugsėjo 13 d. Skarperijoje ir San Pjere „Formulės-1“ čempionato Toskanos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – tailandietis Alexas Albonas („Red Bull-Honda“). A.Albonas pirmą kartą tapo „Formulės-1“ etapo prizininku. Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis ir šį sezoną šešis iš devynių etapų laimėjęs L.Hamiltonas (190 taškų), V.Bottasas (135) ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“; 110), kuris šiame etape patyrė avariją ir iki finišo nenuvažiavo.

Rugsėjo 13 d. Prancūzijos futbolo lygoje antrą pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, namie nusileidęs Marselio „Olympique“ 0:1. Per teisėjo pridėtą laiką kilo muštynės, po kurių iš aikštės buvo pašalinti trys PSG ir du „Olympique“ žaidėjai. Be to, teisėjas parodė 14 geltonų kortelių. PSG, kuris ketvirtadienį svečiuose pralaimėjo debiutantui Lano „Racing“ 0:1, žaidė 2 rungtynes ir taškų dar neiškovojo. Daugumai kitų komandų sužaidus po 3 rungtynes pirmauja Reno „Stade“, „Monaco“ ir Lilio „Olympique“ (po 7 taškus).

Rugsėjo 13 d. JAV atvirojo teniso čempionato finale austras Dominicas Thiemas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (mačas truko 4 val. 5 min.). Trečioji pasaulio raketė 27-erių D.Thiemas ketvirtą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale ir iškovojo pirmąjį titulą. 23-ejų A.Zverevas pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Rugsėjo 13 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po antrosios savaitės pirmauja slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“). Nuo jo 40 sek. atsilieka kitas slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), 1 min. 34 sek. – kolumbietis Rigoberto Uranas („EF Pro“). Čempiono vardą ginantis kolumbietis Eganas Bernalis sekmadienį 15-ajame etape nuo favoritų grupės atsiliko 7 min. 20 sek. ir nukrito iš trečiosios vietos į 13-ąją.