Pasaulio sporto savaitė. Lenkijos teniso sensacija, grunto karalius R. Nadalis ir auksinis „Lakers“ finišas

Ispanas Rafaelis Nadalis pratęsė dominavimą „Rolland Garros“ teniso aikštyne, Lenkijos teniso atradimas Iga Swiątek pirmą kartą šventė pergalę Didžiojo kirčio turnyre, NBA krepšinio lygos finale po dešimties metų pertraukos triumfavo „Los Angeles Lakers“, britas Lewisas Hamiltonas pavijo Michaelį Schumacherį pagal pergales „Formulės-1“ lenktynėse, futbolo Tautų lygos A lygoje neliko taškų nepraradusių komandų, Afrikos bėgikai pagerino du ilgų nuotolių pasaulio rekordus, o iš „Giro d‘Italia“ daugiadienių lenktynių dėl skirtingų priežasčių pasitraukė du geriausi Didžiosios Britanijos dviratininkai.

R.Nadalis laimėjo turnyrą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 12, 2020, 12:31 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 5 d. Iš „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynių pasitraukė vienas favoritų britas Geraintas Thomasas („Ineos“), kuris pateko į griūtį prieš trečiojo etapo startą. Po šio etapo bendrosios įskaitos lyderiu tapo portugalas Joao Almeida („QuickStep“).

Spalio 6 d. Šiaurės Amerikos Moterų nacionalinės krepšinio asociacijos (WNBA) finalo serijoje „Seattle Storm“ nugalėjo „Las Vegas Aces“ 3:0. „Storm“ ketvirtąjį kartą tapo WNBA čempione (praėjusius kartus – 2004, 2010 ir 2018 m.) ir pagal titulų skaičių pavijo „Minnesota Lynx“ ir „Houston Comets“. Naudingiausia finalo serijos žaidėja išrinkta Breanna Stewart („Storm“). Visos atkrintamosios varžybos vyko Bradentone (Florida, JAV).

Spalio 7 d. Valensijoje per ilgo nuotolio bėgimų varžybas pagerinti du pasaulio rekordai. Etiopė Letesenbet Gidey nubėgo 5000 m per 14 min. 6,62 sek., ugandietis Jushua Cheptegei nubėgo 10000 m per 26 min. 11 sek. Iki tol pasaulio rekordai priklausė etiopams Tirunesh Dibabai (nuo 2008 m.) ir Kenenisai Bekelei (nuo 2005 m.).

Spalio 10 d. Iš „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynių pašalintas vienas favoritų britas Simonas Yatesas („Mitchelton-Scott“), kuriam nustatytas koronavirusas.

Spalio 10 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale lenkė Iga Swiątek nugalėjo amerikietę Sofią Kenin 6:4, 6:1 (mačas truko 1 val. 21 min.). 54-ąją vietą WTA reitinge užimanti 19-metė I.Swiątek iki Prancūzijos čempionato nebuvo patekusi į jokio Didžiojo kirčio turnyro ketvirtfinalį ir tapo pirmąja Lenkijos teisininke, laimėjusia Didžiojo kirčio turnyrą. 21-erių S.Kenin antrą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale (ji yra šių metų Australijos čempionato nugalėtoja).

Spalio 10-11 d. Europos futbolo Tautų lygoje sužaistos trečiojo turo rungtynės. A lygoje neliko taškų nepraradusių komandų (Prancūzija ir Portugalija tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 0:0, o Belgija svečiuose pralaimėjo Anglijai 1:2). 1-ojoje grupėje pirmauja Italija (5 taškai), 2-ojoje – Anglija (7), 3-iojoje – Portugalija ir Prancūzija (po 7), 4-ojoje – Ispanija (7).

Spalio 11 d. Poznanėje baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (8 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos). Aštuonviečių valčių lenktynes laimėjo Vokietijos vyrai ir Rumunijos moterys.

Spalio 11 d. Dviračių lenktynių Gentas – Vevelgemas nugalėtoju tapo danas Madsas Pedersenas („Segafredo“). Moterų lenktynes laimėjo belgė Jolien D‘Hoore („Boels-Dolmans“).

Spalio 11 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po devintojo etapo pirmauja trečiajame etape lyderiu tapęs portugalas Joao Almeida („QuickStep“). Nuo jo 30 sek. atsilieka olandas Wilco Keldermanas („Sunweb“), 39 sek. – ispanas Pello Bilbao („Bahrein-McLaren“).

Spalio 11 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale antroji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo pirmąją pasaulio raketę serbą Novaką Džokovičių 6:0, 6:2, 7:5 (mačas truko 2 val. 43 min.). 34-erių R.Nadalis tryliktąjį kartą tapo Prancūzijos čempionu (praėjusius kartus – 2005-2008, 2010-2014 ir kasmet nuo 2017 m.) ir iškovojo 20-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą (žaidė 28 finaluose).

Pagal Didžiojo kirčio titulus R.Nadalis pavijo irgi 20 turnyrų laimėjusį šveicarą Rogerį Federerį, kuris šį sezoną nežaidžia dėl traumos. 33-ejų N.Džokovičius žaidė 27-ajame Didžiojo kirčio turnyrų finale ir yra iškovojęs 17 titulų (užima trečiąją vietą visų laikų lentelėje).

Spalio 11 d. Leogange (Zalcburgas, Austrija) baigėsi pasaulio kalnų dviračių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Prancūzija (6 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 6 iš 13 rungčių varžybas.

Spalio 11 d. Sardinijos ralio (pasaulio ralio čempionato šeštojo etapo) nugalėtoju tapo ispanas Dani Sordo („Hyundai“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja britas Elfynas Evansas („Toyota“; 111 taškų), prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“; 97) ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“; 87).

Spalio 11 d. Le Mane (Prancūzija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Danilo Petrucci („Ducati“). Po devynių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“; 115 taškų), ispanas Joanas Miras („Suzuki“; 105) ir italas Andrea Dovizioso („Ducati“; 97).

Spalio 11 d. Niurburge (Reinlandas-Pfalcas, Vokietija) „Formulės-1“ pasaulio čempionato 11-ojo etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – australas Danielas Ricciardo („Renault“).

L.Hamiltonas pasiekė 91 pergalę karjeroje ir pagal šį skaičių pavijo vokietį Michaelį Schumacherį. Šio sezono bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (230 taškų), kitas „Mercedes“ lenktynininkas suomis Valtteri Bottasas (161) ir M.Verstappenas (147).

Spalio 11 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato finalo serijoje „Los Angeles Lakers“ nugalėjo „Miami Heat“ 4:2. 32-ąjį kartą finale žaidęs ir po 10 metų pertraukos titulą susigrąžinęs „Lakers“ čempionu tapo 17-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių pavijo lygos rekordininką „Boston Celtics“. „Heat“ finale žaidė šeštąjį kartą (čempionu tapo tris kartus). Naudingiausiu finalo krepšininku ketvirtą kartą išrinktas LeBronas Jamesas („Lakers“). Visos atkrintamosios varžybos vyko Bei Leike (Florida).